عمومیکسب و کار ایرانی

دریچه داکت اسپلیت چیست و انواع آن

دریچه داکت اسپلیت چیست؟

دریچه داکت اسپلیت از دریچه های بازدید حساب می شود. این نوع دریچه براساس تناسب داشتن با محیط و مواد و متریال مورد نیازآن در طرح های متفاوتی ساخته و عرضه می شود. این دریچه با متریال های گوناگونی از جمله: ام دی اف، چوب، آلمینیوم ساخته می شود. از دریچه های بازدید داکت اسپلیت برای تعمیر، سرویس و چکاپ استفاده می شود و محل نصب آن ها در زیر دستگاه داکت اسپلیت و بر روی سقف کاذب می باشد. دریچه داکت اسپلیت در سیستم های تهویه مطبوع، محیط های مسکونی، تجاری، صنعتی و اداری به کار برده می شود.

انواع دریچه داکت اسپلیت |خرید دریچه داکت اسپلیت |دریچه برقی داکت اسپلیت

کاربرد دریچه داکت اسپلیت

با توجه به نیازهایی که برای تعمیر و چکاپ های دوره ای دستگاه بعد از نصب و راه اندازی وجود دارد، دریچه بازدید داکت اسپلیت مورد استفاده قرار میگیرد. در یک سری مواردی که وجود دارد، برای اینکه دستگاه از دید عموم مخفی نگه داشته شود، از این درب ها استفاده می شود.

از مزیت های این دریچه میتوان به زیبایی زیادی که در محیط ایجاد میکند، اشاره کرد و این موضوع میتواند به افرادی که به زیبایی محیط توجه زیادی میکنند، کمک کند.

یکی دیگر از قابلیت های این دریچه این است که بر روی آن ها میتوان فیلتراسیون هوا نصب کرد و همین امر باعث می شود که گرد و غبار به محیط وارد نشود. یک فیلتر به صورت خودکار بر روی دستگاه نصب می باشد که در صورت نیاز نیز میتوان یک فیلتر اضافی به آن اضافه کرد.

مزایای دریچه بازدید داکت اسپلیت

دریچه داکت اسپلیت داری مزایای زیادی می باشد که از مزایای آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

نصب آسان و قابل ساخت در مدل های مختلف

استفاده کردن از رنگ های کوره ای استاتیک

مقاومت و ماندگاری بالا

قابلیت ساخت با ضخامت و رنگ های مختلف مطابق با نیاز  مشتری

افزایش زیبایی محیط

تولید شده در پره های ثابت و متحرک و در ابعاد مختلف

قابل نصب در ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی

انواع دریچه داکت:

اسپلیت دریچه بازدید داکت اسپلیت آلومینیومی با درب ساده لوالیی

این نوع از دریچه داکت اسپلیت جزو عمومی ترین دریچه های بازدید می باشد. جنس خود داکت اسپلیت و دستگاه آن از آلمینیوم  و جنس فریم آن از پروفیل آلمینیوم با عرض 3 و 5 سانت می باشد. درب این مدل به شکل صاف و بدون شیار و منافذ طراحی و ساخته می شود. از ویژگی های دیگر آن می توان به این اشاره کرد که اگر درب باز باشد از ساختار دریچه جدا نمی شود و به ساختار فریم متصل می ماند.

دریچه داکت اسپلیت آلومینیومی با درب ساده وزنه ای:

این نوع از دریچه در زیر مجموعه های درب های ساده ی دریچه بازدید قرار دارد. از خصوصیات بارز دیگر جدا شدن کامل درب زمان تعمیر دستگاه می باشد. از ویژگی های دیگر آن میتوان به این اشاره کرد که هیچ شیار یا سوراخی روی آن وجود ندارد.

دریچه بازدید داکت اسپلیت آلومینیومی با درب شیار دار لوالیی:

ساختار های این نوع دریچه از فریم و درب شیار دار می باشد. فریم دریچه از پروفیل مخصوص آلمینیومی و درب آن از ورق آلمینیوم شیار دار در ضخامت های مختلف ساخته شده است. درب دریچه با لوال به فریم متصل می شود و شیارهایی نیز روی آن وجود دارد.

دریچه زیر داکت اسپلیت آلومینیومی با درب شیار دار وزنه ای

این نوع دریچه دارای فریم و درب هایی که جدا می شوند، هستند و از آلمینیوم ساخته می شود. دریچه آلمینیومی از دو مواد پروفیل و آلمینیومی ساخته شده است. فریم آن با توجه به اینکه وزنی می باشد دارای ساختار سه پری می باشد که این امر باعث می شود درب آن به راحتی در داخل چهارچوب سه پری جاسازی می شود.

ساختار داخلی درب دارای شیارهای گریلی در طول های ۹ و ۱۸ سانتی متر ساخته می شود. این شیارها به شکل موازی و یک شکل و در فاصله های یکنواخت در کنار یکدیگر جای گذاری می شوند. از نکات مهم این دریچه میتوان به انطباق داشتن مسیر شیارها در زیر دستگاه داکت اسپلیت با محل برگشت هوای دستگاه، اشاره کرد.

دریچه بازدید داکت اسپیلت آلومینیومی با شیار پره Z :

در مدل های گریل و پره ای شیارهایی وجود دارد که به شکل Z تولید و عرضه می شوند. پره های این نوع دریچه در یک یا دو جهت نصب می شوند و  هوا از این طریق وارد دستگاه می شود. تعداد پره هایی که در این دریچه وجود دارد، با میزان مکش دستگاه نیز ارتباط مستقیمی دارد.

برای اینکه دریچه های شیار پره Z از زیبایی بیشتری برخوردارد باشد، میتوان شیارهای دریچه را در دو سمت دریچه کار کرد. درب های دریچه های داکت اسپلیت شیار پره Z در دو مدل مختلف لوالی و وزنه ای تولید می شود و تعداد قفلی که در روی درب نصب می شود بسته به ابعاد دریچه متفاوت می باشد.

جنس ورق هایی که در این نوع دریچه وجود دارد از آلمینیوم می باشد و بعضی مواقع از ورق های یک میل برای ساخت و تولید این نوع دریچه استفاده می شود.

بعد از انجام همه ی این کارها دریچه  از رنگ های  کوره ای الکتروستاتیک پوشانده می شود و این رنگ ها باعث می شود تا از دریچه از آسیب دیدگی در امان بماند.

ساخت دریچه داکت اسپلیت

ساخت  دریچه داکت اسپلیت دارای مراحل مختلفی می باشد که در ادامه به صورت کلی به آن اشاره می شود.

در یک سری نقاطی که ساختار به شکل کالف زیرکار و کامال استاندارد و گونیا می باشد، از کالف 3 سانتی برای فریم های دریچه استفاده می شود. اگر این کالف ها که در زیرکار دریچه استفاده می شود استاندارد نباشد، برای ساختن و تولید دریچه از فریم های 5 سانتی استفاده می شود.

در ابتدا برای اینکه دریچه های بازدید داکت اسپلیت آلمینیومی ساخته شود، بر اساس ابعاد کالف که در زیر کار وجود دارد، ابعاد آن به شکل صفر تا صفر محاسبه می شود و بعد از آن نیم سانت از هرکدام از سایزها کم می شود و براساس مقادیر موجود، برش داده می شود.

زمانی که همه ی چهارضلع از ابعاد فریم دریچه آماده شد، به وسیله گوشه یا کرنرهای فلزی به صورت پرس به یکدیگر وصل می شوند و سپس مراحل ساخت درب دریچه شروع خواهد شد که جنس آن ها از ورق آلمینیومی و با ضخامت یک میلی متر می باشد. برای ابعاد متوسط درب از ورق های یک میل ساخته می شود و در ابعاد بزرگتر از ورق های ضخیم تر استفاده می شود.

در مراحل بعدی برای اینکه درب استحکام بیشتری داشته باشد، یک لبه 1.5 سانتی برای قسمت های ایجاد می شود که این کار علاوه بر استحکام به زیبایی و شیک تر شد درب نیز کمک میکند. در مرحله بعد پس از اینکه درب و فریم ها ساخته شد، یک جای قفل بر روی آن تعبیه شده که باعث باز و بسته شدن دریچه می شود و در آخربعد از تعبیه و نصب قفل ها جای پیچ روی بدنه اسپلیت جای گذاری می شود.

نصب دریچه داکت اسپلیت

دریچه های داکت اسپلیت به دو شکل پیچ مخفی و پیچ از رو قابل نصب می باشد. برای نصب دریچه به شکل پیچ از رو باید قبل از رنگ کاری ، روی نمای دریچه ها جای پرس پیچ جای گذاری شود و برای نصب آن ها به شکل پیچ مخفی پیچ ها در ساختار داخلی و دیواره آن جاسازی می شود.

پوشش و رنگ دریچه های داکت اسپلیت

در نهایت برای اینکه دریچه داکت اسپلیت ظاهر زیباتری داشته باشد، روی همه ی سطح ها از پوشش رنگ کوره ای پودری استاتیک استفاده می شود که این کار باعث تناسب رنگی مابین نمای دریچه با نمای محیط می شود. علاوه بر زیبایی این کار باعث حفظ بدنه در برابر ضربات و خش و خط ها نیز می باشد. این رنگ ها دارای تنوع کد رنگی است تا مشتری بتواند انتخاب های بیشتر و مختلفی داشته باشد.

قیمت دریچه بازدید داکت اسپلیت.

قیمت این دریچه ها با توجه به موارد گوناگون متفاوت می باشد. مواردی مانند کیفیت، جنس، ابعاد و دیگر موارد در تعیین قیمت اثر گذار می باشد.

مدل های مختلفی که در این نوع دریچه وجود دارد آلمینیومی و گل سقفی میتوان اشاره کرد. که طبیعتا قیمت جنس آلمینیومی بیشتر از نوع دیگر آن می باشد.

مورد دیگری که در تعیین قیمت نقش دارد، میزان متریال و موادی است که در آن به کار رفته است که این متریال شامل: کیفیت رنگ، ضخامت ورق و نوع ابزار آلات استفاده شده در آن می باشد.

ابعاد نیز از فاکتورهای دیگری است که در تعیین قیمت دریچه موثر می باشد. هرچه که دریچه در ابعاد بزرگتری تولید شده باشد، قیمت بیشتر و هرچه ابعاد کوپک تر باشد دارای قیمت کمتری می باشد.

موسسه فنی مهندسی مشایخی با سابقه خوب و تجربه هایی که در تولید و فروش دریچه ها دارد، به شما کمک میکند تا بتوانید با بهترین مواد و متریال موجود و مناسب تریت قیمت دریچه مدنظر خود را سفارش دهید. برای ثبت سفارش خود میتوانید با شمار های موجود در سایت تماس بگیرید تا مشاوران ما به شما راهنمایی کنند تا یک خرید خوب را تجربه کنید.

دکمه بازگشت به بالا