عمومیکسب و کار ایرانی

بهترین لگ ورزشی زنانه کدام است ؟

20 مدل جدیدترین لگ های ورزشی زنانه [قیمت روز و خرید اینترنتی]

آیا لگ ورزشی زنانه خوب است؟ تا به امروز لباس ورزشی و پوشاک راحتی از جمله لباس های اصلی در کمد لباس بیشتر مردم هستند اما لگینگ هایی که با آن ورزش می کنید کمی از لگینگ های معمولی و ساپورت شما متفاوتند. خواه شما آنها را در ورزش های کم فشار مانند یوگا یا تمرین پر فشار مانند دوندگی یا دوچرخه سواری  یا تمرینات لیفتینگ بپوشید، لگ ورزشی زنانه شما باید راحت، جذب کننده رطوبت، قابل تنفس و بادوام باشد. همچنین باید کاملا اندازه باشد ، از کمر سُر نخورد و نیافتد و هنگامی که آن را می‌پوشید خوب به نظر بیاید. دستیابی به همه این ویژگی ها کار آسانی نیست اما ما در این مطلب ساتیا اسپرت در پی یافتن شلوار های لگ زنانه با بهترین عملکرد هستیم که در برابر هر ورزشی استحکام خود را حفظ می کنند. با این راهنمای خرید لگ ورزشی زنانه همراه ما باشید.

پوشاک |تاپ و لگ ورزشی زنانه‬‎ |جدیدترین لگ ورزشی زنانه‬‎

راهنمای خرید لگ ورزشی زنانه

ما به بررسی تعداد زیادی از مدل های لگ ورزشی زنانه مانند لگ ورزشی نیو بالانس پرداختیم و آنها را از لحاظ مشخصات پارچه، خاصیت کشسانی و برگشت پذیری، کنترل رطوبت، مات بودن، مقاومت در برابر پرز شدن، ثبات رنگ و قابلیت شستشو ارزیابی کردیم. سپس بیش از 100 آزمونگر مصرف کننده در طول تمرینات ورزشی  لگ های ورزشی را پوشیدند و آنها را از لحاظ اندازه بودن، قابلیت تنفس، راحتی، ظاهر و دیگر موارد ارزیابی کردند. برترین ها از منتخبان آزمایش ما به همراه سبکی نوین از برند‌ هایی هستند که دوست داریم یا دارای ویژگیهای منحصر به فردند و نقد‌های تمجید آمیز کاربران را دریافت کرده اند.

چگونه بهترین لگ های ورزشی را پیدا کنیم؟

    پارچه را بررسی کنید. الیاف مصنوعی ساخت مانند نایلون و پلی استر بهتر از پنبه مناسب شلوار‎‌ های ورزشی هستند چراکه آنها اغلب رطوبت را جذب می‌کنند، دوام بیشتر و کشش بهتری دارند.

    برای کاهش عرق سوز شدن در فعالیت های ورزشی پر فشار مانند دوندگی پارچه‎ نرم و براق و برای تمرین‌ های ایستایی مانند یوگا که اصطکاک کمتری وجود دارد پارچه‌ نرم که مات به نظر می رسد، انتخاب کنید.

    به مشخصات نگاه کنید. درز‌های داخل لگینگ باید صاف و بدون برجستگی باشند چراکه راحتی بیشتری دارد و به کاهش تحریکات ناشی از عرق و حرکت کمک می کند.

    همچنین مطمئن شوید که دارای خشتک ( تکه پارچه اضافی در قسمت کشاله که به شکل سه گوش یا لوزی است) است. خشتک مانع حرکت لگینگ به سمت بالا می شود.

    آزمایش تعریق را شخصا انجام دهید.  در اکثر لباس های ورزشی ادعا می‌شود که جاذب رطوبت هستند اما همه‌ محصولات از آزمایش ما نمره قبولی دریافت نکردند.

    برای مشاهده چگونگی کنترل رطوبت، قطره‌ای از آب را داخل ساپورت ورزشی بریزید، پارچه باید آب را به سرعت جذب و به جای اینکه آب را نگه دارد آن را  کاملا پخش کند.

    از بدن نما نبودن آنها اطمینان حاصل کنید. برای رسیدن به نتایج بهتر، لگینگ ها را در روشنایی زیاد بپوشید. زانوی خود را کاملا خم کنید در صورتی که از زیر، پوست بدنتان نمایان شد، لباس به اندازه کافی مات نیست. طی چند ماه مجددا امتحان کنید چون پارچه می تواند نازک شود یا در طول زمان رنگش محو شود.

در لگ های ورزشی زنانه باید به چه چیزی توجه کنیم؟

مواد

مثل هر لباس دیگری میزان راحتی در شلوار لگ ورزشی به موادی بستگی دارد که شما ترجیح می‌دهید بپوشید. پارچه در ظاهر و حسی که لگ به شما می‌دهد تأثیر دارد؛ به فرق بین لگ ساق بلند دارای ترکیبات شیمیایی و  لگ 100% نخی توجه کنید. اگر لگ ورزشی‌تان را از مسیر خانه تا محل کار می‌پوشید نیز این موضوع بسیار مهم دارد.

هدف

نحوه‌ی استفاده شما از لگ ورزشی مشخص می‌کند که باید چه نوع شلوار لگی را انتخاب کنید. اگر تمرینات هیت[1] انجام می دهید نسبت به فردی که در سالن انتظار نشسته و ورزش نمی‌کند ،به لگ های محکم‌تری احتیاج دارید. و اگر طرفدار یوگای داغ[2] هستید، به لگی احتیاج دارید که وقتی زیاد عرق کردید ثابت بماند و جابه‌جا نشود.

جیب ها و جزئیات

در ساپورت ورزشی لزوماً احتیاجی به جیب ندارید اما داشتن چیزی نیست که خوشتان نیاید. جیب‌ها برای راحتی و آسایش هنگام دویدن، گذاشتن کلید یا به همراه داشتن گوشی موبایل هنگام خارج شدن از خانه نوعی مزیت محسوب می‌شود. جزئیات بیشتر مثل تزئینات بَندی می‌توانند کمک کنند بهتر در بدنتان ثابت بماند (علاوه بر ظاهر جالبی که بهش میده!)، بنابراین بهترین حس را در لگ ورزشی‌تان خواهید داشت.

راهنمای خرید لگ ورزشی زنانه و ۱۰ پیشنهاد برای خرید اینترنتی

همان‌قدر که رژیم غذایی در فعالیت ورزشی مهم است انتخاب لباس ورزشی هم می‌تواند در عملکرد شما مؤثر باشد. با وجود گزینه‌های بی‌شماری که برای خرید لگ ورزش زنانه دارید شاید انتخاب کمی برای شما دشوار باشد اما نگران نباشید ما اینجاییم تا نکات حرفه‌ای و مهمی را در خرید لگ ورزشی زنانه برای شما رمزگشایی کنیم.

قد لگ ورزشی

هنگام انتخاب لگ ورزشی زنانه ایتدا باید به طول آن توجه کنید. معمولا طول لگ ورزشی زنانه در سه سبک متفاوت عرضه میشوند که عبارتند از موارد زیر:

قد کامل

این شلوار لگ ورزشی زنانه تا پایین مچ پا امتداد دارد و برای دویدن در محیط هایی با هوای سرد توصیه میشود.

قد ۷/۸

این لگ ورزشی زنانه بالای مچ پا و زیر ساق پا را پوشش میدهد و مناسب فعالیت های هوازی از جمله دوچرخه، تردمیل و … می باشد

قد کاپری

به طور معمول این لگ ورزشی  زنانه تا زانو می باشد و ساق پای شما کاملا باز است. این مدل بیشتر برای فعالیت های ورزشی که مربوط به پا میشود کاربرد دارد، زیرا عضلات پست پا و همچنین ساق پا قابل مشاهده است.

نوع پارچه ی لگینگ ورزشی زنانه

یکی دیگر از مواردی که در خرید لگ ورزشی زنانه باید به آن توجه کنید، پارچه ی آن است که به مواد استفاده و نیازهای شما بستگی دارد.

پنبه

اگر راحتی شما مهم است لگ وزشی زنانه نخی میتواند گزینه ی خوبی برای شما باشد زیرا پنبه در صورت فعالیت های ورزشی و کشیده شدن به مرور فرم خود را از دست میدهد و همچنیین رطوبت را از بین نمی برد.

فیلامنت

جزو الیاف مصنوعی میباشد و در طبیعت موجود نیست در تولید پارچه  فلامنت از الیافی همچون پنبه ویسکوز که جزو الیاف طبیعی هستند ترکیب میشوند. این پارچه قابلیت کشسانی بالاییی دارد و همچنین بسیار لطیف است.

مصنوعی

شامل پلاستیک و پلی استر میشود. باتوجه به ضد تعریق بودن باعث میشود پای شما هموار خشک باشد اما به نرمی جنس پنبه نمی باشند اما فرم لگ از دوام بیشتری برخورد است و به مرور گشاد نمیشود.

برخی از شلوارهای لگ ورزشی زنانه ترکیبی از پنبه و مصنوعی می باشند. این لگ های ورزشی زنانه جزو بهترین جنس ها هستند. بهتر است هنگام انتخاب پارچه ، به آب و هوای منطقه و فعالیت ورزشی نیز توجه کنید . پارچه های سنگین برای دمای سرد تر پیشنهاد میشوند و پارچه های سبک تر برای فعالیت هایی در محیط های بسته و گرم مانند باشگاه ها و یوگا توصیه میشود.

امکانات

شلوار لگ ورزشی دارای ویژگی هایی است که می تواند تجربه تمرین را برای شما لذت بخش تر کند.

  • جیب ها: برای ورزش آماده هستید اما نمی دانید کلید کمد باشگاه یا موبایل خود را کجا قرار دهید؟ یک جفت جیب در لگ ورزشی زنانه می تواند فعالیت ورزشی را برای شما آسان تر کند. جیب ها معمولا در کنار شلوار یا روی کمر دیده می شوند. بعضی از لگ ها زیپ دار هستند که از افتادن وسایل شما جلوگیری می کند.
  • بند کمر: در برخی از سبک ها بند لگ تا کمر را پوشش میدهد . این ویژگی میتواند برای دوندگان بسیار محبوب باشد و در حفظ لگ موثر باشد.
  • درزها: برخی از تولید کنندگان شلوار را با درز یا توری طراحی میکنند تا بخش هایی از فرم پا قابل دیده شدن باشد.
  • طراحی: رنگ و نقش لگ ورزشی زنانه کاملا سلیقه ای است و مستقیما با روحیات و شخصیت شما مرتبط می شود. تنوع رنگی در لگ ورزشی زنانه بسیار زیاد است.

چگونه لگینگ ورزشی زنانه با اندازه ی مناسب خریداری کنیم؟

راحتی شما می تواند روی تمرین شما تأثیر بگذارد ، به خصوص اگر اندازه شلوار استرچ برای شما مناسب نباشد. هنگام امتحان شلوار لگ ورزشی زنانه ، نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کنید.

در نظر بگیرید: اگر متوجه شدید که درزها به داخل پوست شما فرو می روند یا پارچه به اصطلاح شما را نیشگون می گیرد و می کشد ، ممکن است اندازه ی لگ خیلی کوچک باشد یا اگر مجبور هستید دائم شلوار ساق خود را بالا بکشید، نشان میدهد که کمر لگ ورزشی برای شما بزرگ است.

انجام چند اسکات می تواند به شما کمک کند تا مشخص شود پارچه پوشش مناسبی دارد یا خیر با این حرکت میتوانید اطمینان حاصل کند که بند کمر به اندازه کافی بلند است و کمر شما را پوشش میدهد. همچنین  زانوهای خود را خم کنید تا مطمئن شوید حرکت شما محدود و سخت نمی شود. شلوار های لگ ورزشی زنانه ای که در زانو تنگ هستند و مانع از حرکت پا میشوند هم در فعالیت ورزشی شما تاثییر منفی میگذارند و هم بعد از مدتی سوراخ میشوند.

سؤالات متداول

چگونه از کیفیت لگ ورزشی زنانه مطمئن شوید؟

زمانی که می‌خواهید مطمئن شوید لگ‌ موردنظرتان کیفیت بالایی دارد، باید به چند نکته توجه کنید. در محصول باید به این موضوع اشاره شده باشد که قابلیت جذب رطوبت داشته باشد، بنابراین وقتی با آن ها ورزش می کنید دیگر احساس مرطوب بودن نمی‌کنید و شما لگی را می‌ خواهید که کشش چهار طرفه داشته باشد به‌طوری‌که وقتی حرکت می‌کنید در آن احساس راحتی کنید.

چه چیزی باعث می شود لگ های ورزشی نازک باشند؟

نازک بودن لگ های ورزشی می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد: شاید لگ‌ برایتان خیلی کوچک است و باعث می‌شود پارچه خیلی کشیده شود. یا شاید کیفیت خوبی ندارد که مات و تیره به نظر برسد. مورد آخر اینکه شاید مواد بسیار کمی به کار رفته و کاملاً بدن را نمی پوشاند.

آیا افراد بالای 50 سال می توانند لگ ورزشی بپوشند؟

افراد بالای 40 سال علاقه‌ی کمتری به مد و آرایش دارد، چه برسد به افراد بالای 50 سال. اما این موضوع قطعاً به این معنا نیست که لگ‌ برای افراد بالای 50 سال مناسب نیست. خریدن لباس‌های تکراری برای افراد بالای 50 سال درست نیست؛ اگر لگ دوست دارید، می توانید در هر سنی آن‌ها را بپوشید.

دکمه بازگشت به بالا