چسب زیپر چیست؟ انواع و کاربرد چسب زیپر

شاید تا به حال با محصولات برند زیپر آشنا شده باشید؛ این شرکت چسب های زیادی را سالانه وارد بازار می کند که از کیفیت بسیار خوبی هم برخوردار اند. با توجه به این که محصولاتی از قبیل چسب، در این روزها کاربردهای زیادی در صنایع مختلف و مصارف خانگی پیدا کرده اند، این شرکت چنین محصولاتی را تولید کرده است تا بتواند نیاز بازار را تا حدود زیادی تحت پوشش قرار دهد. این برند از کارشناسان زیادی استفاده کرده است تا بتواند کیفیت محصولات خود را بیش از هر محصولی بالا ببرد. ما در این مقاله با شما همراه خواهیم بود تا اطلاعات کامل و جامعی درباره انواع چسب زیپر به شما ارائه کنیم.

چسب دوقلو شفاف زیپر |چسب زیپر برای رادیاتور |زمان خشک شدن چسب زیپر

چسب دوقلو معمولی زیپر

چسب دوقلو زیپر با توجه به قدرت بالایی که از برخوردار اند، می توانند برای سطوح و قطعات مختلفی به کار گرفته شوند. یکی از ویژگی هایی این چسب ها دارند، مقاومت نسبتا بالا در برابر مواد شیمیایی است. یکی دیگر از مشخصه هایی که این نوع چسب از آن بهره می برد، مقاوم حرارتی خوب آن است؛ اگر قطعاتی که با استفاده از این نوع چسب به متصل شده باشند را در دمایی بین -30 تا 120 درجه سانتی گراد هم قرار دهید، کیفیت خود را به خوبی حفظ می کند. همچنین، این محصول از توان مقاومت کششی خوبی برخوردار است؛ به طوری که اگر دو قطعه را با نیروی بسیار زیادی هم بکشید، باز هم از هم جدا نخواهند شد.

چسب دوقلو شفاف زیپر |چسب زیپر برای رادیاتور |زمان خشک شدن چسب زیپر

شما می توانید این نوع چسب زیپر را برای درزگیری در مصارف خانگی و یا حتی خودرو نیز استفاده کنید. به علاوه، اگر قطعه ای نیاز به ترمیم دارد، می توانید از چسبندگی این محصول استفاده کنید. یکی از نکاتی که حتما باید مد نظر قرار دهید این است که این چسب برای قطعاتی مثل PP و PE کارایی ندارد. در حقیقت اگر شما این چسب را برای این نوع قطعات صنعتی استفاده کنید، نمی تواند قدرت چسبندگی خوبی ارائه کند و شما به هدف مورد نظر خود نخواهید رسید.

طریقه مصرف چسب دوقلوی معمولی زیپر به چه صورت است؟

معمولا قبل از کار باید حتما قطعات مورد نظر را سمباده بزنید. این کار سبب می شود تا آلودگی هایی که روی قطعات وجود دارد و سبب اختلال در چسبندگی محصول می شود، از بین بروند. سپس حتما محصول را تمیز کنید تا آلودگی هایی که از سطح قطعه کنده شده اند، ناپدید شوند. در نهایت باید از هر چسب، به مقدار مساوی روی قطعات بریزید و قطعات مورد نظر را حدود 10 تا 20 ثانیه به هم فشار دهید.

چسب 123 زیپر

همانطور که می دانید، چسب های 123 یک مدل از انواع چسب های موجود در بازار هستند که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این نوع چسب ها توسط برندهای زیادی به بازار عرضه می شوند. اما برند زیپر، یکی از بهترین و معتبرترین برندهای سازنده چسب های 123 است که می توانید از کیفیت بالای محصولات آن بهره مند شوید. حتما به این موضوع دقت کنید که نحوه استفاده از چسب های دوقلو، با چسب های دیگر کمی متفاوت است. این محصول معمولا از یک اسپری و یک مایع با حجم مشخص برخوردار است. ویژگی هایی که این محصول دارد سبب شده است تا بتواند از آن برای چسباندن انواعی از قطعات استفاده کرد. به عنوان مثال، ظروف چینی که شکسته شده اند را می توانید با چسب 123 به حالت اول در بیاورید.

چسب دوقلو شفاف زیپر |چسب زیپر برای رادیاتور |زمان خشک شدن چسب زیپر

طریقه مصرف چسب 123 زیپر به چه صورت است؟

همانطور که گفتیم، باید از هر دو جزء این محصول استفاده کنید تا بتوانید یک خاصیت چسبندگی نسبتا قوی ایجاد کنید. اما قبل از آن، باید نوجه داشته باشید که سطوح مورد نظر نباید هیچ گونه آلودگی داشته باشند. وجود چربی در سطوحی که قرار است به هم متصل شوند، می توانند کیفیت این چسب را پایین بیاورد. بعد از این که قطعات را به خوبی تمیز کردید، می توانید با آغشته کردن یک سطح به چسب مایع و سطح دیگر با اسپری، آن دو را به هم متصل کنید. یکی از نکاتی باید حتما به آن توجه کنید این است که چسب های 123 معمولا زمانی که خشک می شوند، به حالت شفاف هستند؛ این یعنی اگر مشاهده کردید که چسب 123 به حالت زرد رنگ درآمده است، نشان دهنده این است که درست از آن استفاده نکرده اید.

چسب واشرساز حرارتی زیپر

چسب های حرارتی معمولا در دسته چسب های سیلیکونی دسته بندی می شوند. اما چسب های واشرساز، از انواع یک جزئی و خمیری این مدل چسب هستند که توسط شرکت زیپر تولید می شوند. دقت کنید که از این چسب باید در مناطقی که رطوبت هوا وجود دارد استفاده کنید. این چسب برای دماهای بالا مناسب و مقاوم است و می تواند گزینه مناسبی باشد. این چسب نسبت به هر نوع مایعی از جمله آب و روغن مقاوم است و در طول زمان دچار ترک خوردگی هم نمی شود.

معمولا برای قسمت های مختلف مثل کاور تسمه تایم، جعبه دنده، منیفولدهای اگزوز و کارتل روغن می توان از این چسب بهره برد. یکی از ویژگی های آن این است که می تواند برای سنسورهای اکسیژن ایمن باشد. همچنین، بدون بوده و خاصیت خورندگی هم نخواهد داشت. مقاومت حرارتی آن هم به 380 درجه سانتی گراد می رسد.

طریقه مصرف چسب واشرساز حرارتی زیپر به چه صورت است؟

از آنجایی که در قطعات مختلف خودرو ممکن است آلودگی از جمله گرد و غبار، گریس و یا چربی وجود داشته باشد، باید حتما قبل از مصرف این محصول آن قسمت ها را تمیز کنید. نحوه استفاده آن نسبت به دو نمونه قبلی راحت تر است و نیاز به استفاده از دو جزء ندارد. یعنی شما صرفا باید چسب را روی یک سطح اعمال کنید و سپس قطعات را کنار هم نگه دارید تا زمان ست شدن آن به اتمام برسد.

چسب زه خودرو زیپر

این چسب نیز از دیگر محصولات برند زیپر است که می تواند برای ترمیم قسمت های مختلف خودرو از آن استفاده نمود. به عنوان مثال، می توانید برای چسباندن آینه های جانبی، زه خودرو و سایر قطعات از آن کمک بگیرید. دقت کنید که این چسب هم همانند نمونه قبلی از انواع چسب های سیلیکونی است. به علاوه این که از مقاوم بسیار خوبی برخوردار است و می تواند طول عمر نسبتا بالایی برای قطعات خودرو به ارمغان آورد.

منبع : ابزار فروشی ابزار میهن

دکمه بازگشت به بالا