چرا چراغ قرمز پکیج بوتان یا ایران رادیاتور روشن می شود؟

یکی از علائم خرابی در پکیج ایران رادیاتور و پکیج بوتان روشن شدن چراغ قرمز است. چراغ قرمز در این دستگاه ها به معنی خطا و ارور است. به همین دلیل هنگامی که چراغ قرمز در این دستگاه روشن می شود می توان این امکان داد که در دستگاه مشکلی وجود دارد. البته نباید چراغ های قرمز و نارنجی را با یکدیگر اشتباه بگیرید.

برخلاف چراغ قرمز که به معنی خطا و ارور می باشند چراغ نارنجی به معنی روشن شدن شعله هستند. لذا بعد از راه اندازی پکیج ایران رادیاتور و پکیج بوتان ممکن است دستگاه به هر دلیلی کار نکند. در این هنگام چراغ قرمز روشن می شود. چراغ قرمز در کنار دکمه ریست قرار دارد. در این مطلب در مورد علت روشن شدن چراغ قرمز در پکیج بوتان و پکیج ایران رادیاتور بحث می کنیم.

علت روشن شدن چراغ قرمز ایران رادیاتور چیست؟

در پکیج ایران رادیاتور و پکیج بوتان به دلایل گوناگون چراغ قرمز روشن می شود. خوشبختانه راه حل هایی برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد. این چراغ در بالای صفحه کنترل سیستم گرمایشی ایران رادیاتور مدل آنالوگ قرار گرفته است. توجه داشته باشید که همزمان با روشن شدن چراغ قرمز چند چراغ سبز نیز روشن می شود.

چراغ های سبز که بر روی پنل سیستم گرمایشی ایران رادیاتور قرار دارند به عنوان یک ارور شناخته می شوند. در واقع در زمان بروز مشکل برای سهولت در شناسایی مشکل کدهای خطا یا همان چراغ های سبز توسط برد کنترل اعلام می شوند. به همین جهت بهتر است معنای کدهای خطای سیستم گرمایشی ایران رادیاتور را بدانید.

https://tehranservicekaran.com/iranradiator/

چگونه ارور سیستم گرمایشی ایران رادیاتور را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن ارور سیستم گرمایشی باید در ابتدا در هنگام بروز ارور به چراغ های چشمک زن دیگر توجه کنید. به عنوان مثال هنگام قطع شدن گاز چراغ قرمز سیستم گرمایشی روشن می شود. چراغ های موجود بر روی دستگاه دارای عدد هستند. در این هنگام چراغ شماره ۷۰ و ۸۰ روشن می شود و چشمک می زند.

هر کدام از این چراغ ها نشان دهنده یک مشکل هستند به عنوان مثال ارور 80,40,60 نشان دهنده مشکلات فنی می باشند. لذا برای یافتن ارور در سیستم های گرمایشی باید به صورت دقیق همه این اعداد ها را حفظ کنید. در صورت نیاز می توانید اعداد را بر روی کاغذ بنویسید.

در ادامه می توانید با فشار دادن دکمه ریست ارورا برطرف کنید. اگر با فشردن دکمه ریست همچنان خطا وجود داشت بهتر است سرویس کاران ماهر و حرفه ای کمک بگیرید. سایت تهران سرویس کاران ارائه دهنده انواع خدمات در حوزه تعمیر پکیج بوتان و.‌.. است. در این سایت سرویس کاران ماهر و باتجربه وجود دارد. لذا در صورت نیاز می توانید از این سرویس کاران کمک بگیرید.

چرا چراغ قرمز پکیج بوتان یا ایران رادیاتور روشن می شود؟

در بعضی مواقع در راه اندازی دستگاه متوجه بروز خطا و ارور می شوید. در این مواقع چراغ قرمز دستگاه روشن می شود اما جای نگرانی نیست چرا که با راه‌اندازی مجدد است که می توانید مشکل را برطرف کنید. در هنگام دستگاه سعی روشن شدن دارد اما نمی تواند با جرقه زدن ضعیف روشن شود.

این هنگام چراغ قرمز دستگاه روشن می‌ شود و می‌ توان احتمال داد که این ارور 7080 است. در بعضی مواقع با ریست کردن و راه اندازی مجدد دستگاه روشن نمی شود. در این هنگام باید علت اصلی را پیدا کنید. دلیل این مشکل می تواند مشکل در کابل های برق یا ضعف سیم ارت و از کار افتادن میله یون و… باشد.

به عنوان مثال ممکن است در سیستم های گرمایشی آنالوگ چراغ قرمز همراه با چراغ های 407080 روشن شوند‌. در این زمینه می‌ توان احتمال داد که مشکل از سنسور ۱۰۵ است. در صورتی که ترموستات حد خراب شود چراغ قرمز دستگاه روشن می شود. همچنین نبود فشار آب کافی در سیستم گرمایشی علت روشن شدن چراغ قرمز در سیستم گرمایشی بوتان است.

https://tehranservicekaran.com/butane/

در صورت روشن شدن چراغ قرمز عملکرد سیستم های گرمایشی چگونه است؟

طبق توضیحاتی که تا اینجای مطلب ارائه دادیم متوجه شدیم روشن شدن چراغ قرمز به معنی بروز خطا است. وقتی چراغ قرمز دستگاه روشن شود نمی تواند عملیات گرم کردن را انجام دهد. به طور کلی عملکرد دستگاه با اختلال مواجه می شود. این مسئله می‌ تواند آسایش ساکنین خانه را تحت تاثیر قرار دهد.

در چنین حالتی باید سریعا به عیب یابی و تعمیر دستگاه بپردازید. دقت داشته باشید که خود به تنهایی بدون داشتن دانش و تجربه کافی نمی توانید دست به تعمیر آن ها بزنید. در صورت تعمیر و عیب یابی خودسرانه علاوه بر افزایش هزینه های تعمیر خطراتی به دنبال دارد. چرا که در بیشتر مواقع مشکل تنها با ریست کردن حل نمی شود و نیاز به تعویض ترموستات دارید.

برطرف کردن مشکل روشن شدن چراغ قرمز سیستم های گرمایشی

سیستم های گرمایشی ها در انواع و مدل های مختلف با برندهای گوناگون نظیر بوتان و… تولید می شوند. این دستگاه ها دارای قطعات گوناگونی می باشند. بنابراین تعمیرکاران باید در مورد انواع قطعات سیستم های گرمایشی مختلف اطلاعات و تخصص کافی داشته باشند.

در بعضی مواقع مشکل پکیج بزرگ است که تنها تعمیرکاران متخصص می‌ توانند آن را برطرف کنند. در بعضی مواقع مشکل با ریست کردن رفع می شود. به همین دلیل اولین قدم در تعمیر دستگاه ها عیب‌ یابی است. سیستم های گرمایشی ها دارای دو مدل آنالوگ و دیجیتال هستند. ارور دستگاه همراه با روشن شدن چراغ قرمز روشن شدن چراغ های ,40,50,60,70 و… نشان داده می شود. روشن شدن هر کدام از یک چراغ ها به معنی خراب در یک قطعه خاص است.

جمع بندی

در این مطلب در مورد علت روشن شدن چراغ قرمز سیستم های گرمایشی بحث کردیم. با توجه به مطالب متوجه شدیم که روشن شدن چراغ های دستگاه علت های مختلفی دارد. در بعضی مواقع خرابی در یک قطعه دستگاه می تواند علت بروز چنین مشکلاتی شود. در صورت بروز چنین مشکلاتی باید سریعاً اقدام به رفع کنید. در این زمینه می توانید از سرویس کاران و تعمیرکاران ماهر و با تجربه کمک بگیرید. سایت تهران سرویس کاران در این زمینه می‌ تواند خدمات تضمین شده در اختیار شما قرار دهد. سرویس کاران و تعمیرکارانی که در سایت تهران سرویس کاران حضور دارند در این زمینه اطلاعات کاملی داشته و با مشکلات دستگاه آشنایی دارند.

دکمه بازگشت به بالا