عمومیکسب و کار ایرانی

تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه دانشجویی

همه‌ی ما در طول زندگی یک‌بار چاپ جزوه داشته‌ایم که شاید خیلی چاپ آن برای ما چالش برانگیز نبوده است. اما 90  درصد جزوه‌های درسی که در چاپخانه چاپ می‌شود مربوط به دانشجویان است و گاهی هزینه های آن بالاتر از حد انتظار می‌شود. برای اینکه دانشجویان و محصلین گرامی بتوانند هزینه آن را مدیریت کنند تصمصیم گرفته‌ایم در مورد تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه دانشجویی توضیحاتی دهیم تا بتوانند با رعایت نکات ذیل هزینه‌های خود را تا حد امکان کاهش دهید.

 کاهش هزینه چاپ جزوه دانشجویی

این روزها با گران شدن قیمت کاغذ و جوهر محصولات چاپی با افزایش قیمت مواجه شده است سعی داریم تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه دانشجویی را بازگو کنیم تا دانشجویان و محصلین عزیز نگران این مقوله نباشند و راحت‌تر درس بخوانند. مخاطب گرامی این را بدانید جزوه‌ها بعد از پاس کردن واحد درسی عملا چندین برگه بلا استفاده هستند که کلی بابت آن هزینه کرده بودید پس نیاز نیست خیلی از نکات چاپی که اصول کار ما هستند را برایشان رعایت کنید.
ا جزوه را قبل از اینکه برای چاپ تحویل دهید بررسی کنید. اگر صفحات آن بدون مطلب است آن‌ها را حذف کنید. به دلیل ازدحام جزوه‌های چاپی  ما نمی‌توانیم به این مورد رسیدگی کنیم مسئولیت این کار با سفارش دهنده است.
• جزوه‌های درسی را بهتر است هنگام ثبت سفارش چاپ آن را پشت‌رو ثبت کنید مثلا یک جزوه ۳۰۰ صفحه می‌شود خروجی پشت‌رو آن ۱۵۰ صفحه تنها با رعایت همین نکته شما فقط نصف مبلغ را پرداخت می‌کنید.
• اگر جزوه احتیاج به صحافی دارد ارزان‌ترین آن را انتخاب کنید هدف از صحافی نگهداری و یک دست بودن جزوه است. مثلا می‌توانید  بعد از چاپ، جزوه را فنری نکنید و از منگنه‌های ساده برای یک‌دست شدن آن‌ استفاده کنید با این روش فقط عامل زیبایی را حذف می‌کنید و کاهش هزینه را برای چاپ جزوه رقم می‌زنید.
• یکی‌ دیگر از تکنیک های کاهش هزینه ها در دانشجویی انتخاب مناسب اندازه فونت نوشته‌ها است. با انتخاب فونت مناسب در تعداد برگه‌ها صرفه‌جویی می‌کنیم. این‌ها تکنیک های هستند که کاهش هزینه چاپ جزوه دانشجویی را به همراه دارند‌.
• جزوه‌های رنگی علاوه بر مزایای که دارند از قیمت بالاتری برخوردارند هنگامی که درخواست چاپ جزوه را ثبت می‌کنید کارشناسان ما پیشنهاد می‌دهند برای کاهش هزینه، آن را به صورت سیاه و سفید چاپ کنید و دیگر انتخاب با شما است که این گزینه را برای کاهش هزینه ها در نظر بگیرید یا خیر، پس چاپ سیاه و سفید مقرون بصرفه‌ است.
• سعی کنید چاپ جزوه را به چایخانه‌های که امکان ثبت سفارش آنلاین  در سایت مرکز کپی را دارند بسپارید. زیرا این امر در کاهش هزینه رفت و آمد به شما کمک می‌کند. علاوه بر آن می‌توانید وقت و زمان خود را نیز ذخیره کنید.
•  متناسب با نیاز خود سایز و برگه مناسب جزوه را انتخاب کنید.

پرینت ارزان با ارسال رایگان |پرینت جزوه دانشجویی تهران |چاپ جزوه ارزان اهواز

 تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه حتما تا به حال، بارها و بارها برای شما اتفاق افتاده است که برای چاپ کردن یه فایل به دنبال راهی سریع باشید. راهی که بتواند به سرعت به شما کمک کند تا نتیجه دلخواه خود را به دست آورید و فایل مورد نظر خود را بر روی کاغذ و مقوا یا هرچیز دیگری دریافت کنید.

این موضوع امری بدیهی است که تقریبا هر فردی یکبار با آن برخورد داشته است. اگر دانشجو یا دانش‌آموز باشید، با این مسیر بیشتر سروکار داشته‌اید و نیاز بیشتری به چاپ سریع و ارزان قیمت فایل مورد نظر خود پیدا کرده‌اید. نیازی که می‌تواند به عنوان یک نیاز هزینه‌بر شناخته شود و برای شما گران قیمت تمام شود.

از همین رو استفاده و پیدا کردن یک راهکار با قیمت معقول، می‌تواند انتخاب خوبی باشد که به شما کمک کند تا به  قیمت برسید. در این مقاله با بررسی یک راهکار برای این نیاز به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید به راحتی و سرعت، نیاز خود را برطرف کنید!

پیش از آن که به سراغ راهکار اصلی و اساسی برای چاپ جزوه ارزان قیمت برویم، لازم است تا نیم نگاهی را به نیاز اساسی خود برای چاپ جزوه ارزان بیندازید. اگر دانشجو یا دانش‌آموز هستید و خصوصا در دوران کرونا مشغول به تحصیل باشید،  به خوبی می‌دانید که پرینت جزوه‌های اساتید اهمیت بسیاری دارد. در واقع زمانی که وارد کلاس می‌شوید، بسیاری از اساتید تدریس خود را در قالب یک جزوه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

این موضوع می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان و محصلین به عنوان مشکل تلقی شود. درس خواندن از روی یک جزوه و قایل الکترونیکی می‌تواند موجب خستگی چشم و آزار دیدن آن شود. از همین رو چاپ جزوه ارزان قیمت این روزها برای بسیاری از دانشجویان به دغدغه جدی و اساسی تبدیل شده است. دغدغه‌ای که با استفاده از راهکار چاپ جزوه می‌تواند برطرف شود اما خود دارای معضلات دیگری است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

حال که نیاز به  را برای دانشجویان را به یاد آوردید، حتما دغدغه هزینه پرینت جزوه را دارید! طبیعی است که با گران شدن کاغذ، پرینت گرفتن هرگونه جزوه و کتابی نیز با هزینه بالایی روبه‌رو شده است که ممکن است برای برخی از دانشجویان به عنوان مشکلی برای درس خواندن تلقی شود. از همین رو با استفاده از یک راهکار مناسب و ارزان قیمت می‌توانید به نتیجه دلخواه و مناسب خود دست پیدا کنید. نتیجه‌ای که می‌تواند برای شما چاپریکا باشد!

چاپریکا با راه‌اندازی خود سعی کرده است تا مشکلات و دغدغه هزینه چاپ جزوه را برای دانشجویان به مراتب کاهش دهد. در واقع چاپریکا شرایطی را فراهم کرده است تا دانشجویان با خیال راحت بتوانند به چاپ جزوه ارزان بپردازند و مشکلات هزینه چاپ جزوه را نیز به راحتی برطرف کنند. چاپریکا با قائل شدن تخفیف برای چاپ کردن جزوه‌های بین 20 تا 50 عدد با تخفیف 8 درصدی و برای چاپ کردن جزوه‌های بیش از 50 عدد با تخفیف 20 درصدی سعی کرده است تا این هزینه را به هزینه‌ای معقول برای چاپ جزوه ارزان قیمت تبدیل کند.

اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیت استفاده از چاپریکا برای مخاطبان آن، امکان چاپ پرینت به صورت آنلاین است. با استفاده از چاپ جزوه به صورت آنلاین به راحتی می‌توانید بدون مراجعه کردن به فروشگاه و معطل شدن، نیاز خود را برطرف نمایید. چاپریکا سعی کرده است تا با استفاده از این راه‌حل به مخاطبان خود کمک کند تا کمترین زمان ممکن را به عنوان زمان هدررفته برای پرینت گرفتن و جاپ جزوه داشته باشند و بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن جزوه مورد نظر خود را دریافت کنند. از همین رو این موضوع به دانشجویان و دانش‌اموزان می‌تواند کمک کند تا در صورت بروز مشکل و نیاز به چاپ جزوه به سرعت، بتوانند به امتحان و درس خود رسیدگی کنند و از بروز هرگونه مشکل اضافی جلوگیری به عمل آورند. چاپریکا با پرینت جزوه در سریع‌ترین زمان ممکن و ارسال آن برای مخاطبان خود به آن‌ها کمک خواهد کرد تا هزینه زمانی کمتری را پرداخت نمایند.

یکی از اصلی‌ترین مزایای که چاپریکا سعی کرده است تا برای مخاطبان خود فراهم کند، امکان چاپ هر محصولی در این سایت است. تنوع بالای محصولات ممکن برای چاپ در این فروشگاه سبب شده است تا هر فردی بتواند برای برطرف کردن تمامی نیازهای خود به چاپریکا رجوع کند تا آن نیاز را به بهترین و ساده‌ترین روش ممکن برطرف نماید. 14 مورد از اصلی‌ترین موارد ممکن برای چاپ با استفاده از پاپریکا عبارت است از:

 1. چاپ کتاب

یکی از موضوعاتی که چاپریکا سعی کرده است تا خدمات آن را به بهترین شکل ممکن برای افراد ارائه نماید، چاپ کتاب به شکل درست و مناسب آن است. چاپ کتاب موضوعی بسیار حرفه‌ای و تخصصی است که نیاز به ضحافی و کامل شدن دارد. با استفاده از همراهی چاپریکا می‌توانید پرینت کتاب خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. اگر به دنبال آن هستید که یک کتاب یا جزوه نایاب را به صورت پرینت شده دریافت نمایید و بتوانید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید، چاپریکا می‌تواند به شما کمک کند.

 1. چاپ جزوه

چاپ جزوه ارزان به عنوان یک امر بسیار مهم و حیاتی برای دانشجویان و دانش‌آموزان شناخته می‌شود که چاپریکا با فراهم کردن فرصت آن سعی کرده است تا این نیاز را در دانش‌آموزان به راحتی برطرف نماید. با استفاده از چاپ جزوه در چاپریکا می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن جزوه خود را متناسب با نیازی که دارید، دریافت نمایید. به این ترتیب در صورت نیاز، چاپ جزوه به صورت رنگی و سیاه و سفید، استفاده از کاغذهای مختلف، صحافی و مواردی از این قبیل خواهد بود که تمامی آن را به صورت یکدست و هماهنگ با هم به همراه خواهید داشت و به صورت یکجا می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید.

 1. چاپ تخته شاسی

تخته شاسی برای بسیاری از افراد به عنوان یک یادگاری شناخته می‌شود که بر روی آن موارد مختلفی را پرینت می‌گیرند. اگر به دنبال یک فروشگاه امن برای چاپ تخته شاسی خود در اندازه و سایزهای مختلف هستید، می‌توانید با چاپریکا همراه شوید. به وسیله همراه شدن با چاپریکا خواهید توانست که نیاز خود به تخته شاسی را متناسب با مواردی که در نظر دارید و با بهترین مواد اولیه کاربردی، دریافت نمایید.

 1. بنر تسلیت فوری

گاهی با فوت کردن افراد، نیاز به بنر تسیلت به صورت فوری اهمیت پیدا می‌کند. در این موضوع زمان از اهمیت بسیاری برخوردار است که در صورت دیرکرد می‌تواند اهمیت کار و حضور بنر از بین برود. از همین رو، چاپریکا سعی کرده است تا در کمترین زمان ممکن، بنر تسلیت را چاپ کرده و در اختیار افراد قرار دهد. اگر به دنبال چاپ بنر فوری در کمترین زمان ممکن هستید، چاپریکا می‌تواند برطرف کننده نیاز شما باشد.

 1. آگهی ترحیم فوری

علاوه بر بنر تسیلیت، آگهی تسلیم نیز از دیگر مواردی است که لازم است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن چاپ شده و به دست افراد برسد. از همین رو زمان در طراحی و چاپ این موضوع نیز اهمیت بسیاری را دارد. اگر متاسفانه با فوت یک عزیز روبه‌رو شدید و نیاز به چاپ آگهی ترحیم به صورت فوری و در کمترین زمان ممکن داشته باشید، می‌توانید از چاپریکا استفاده کنید تا به مقصود خود دست یابید.

 1. چاپ استند

برای حضور در هر همایش و نمایشگاهی، حضور یک استند می‌تواند اطلاعات کامل و دقیق را در اختیار مخاطب قرار دهد. از همین رو چاپریکا در کنار تمامی مزایای خود، سعی کرده است تا چاپ استند را نیز به بهترین شکل ممکن پیش ببرد. به این منظور، چاپریکا سعی کرده است تا امکان طراحی و زیباسازی استند را نیز برای مخاطبان خود براساس نیازشان داشته باشد. در واقع مراحل پیش از چاپ استند نیز در چاپریکا قابل انجام و استفاده هستند و مخاطبان می‌توانند با سفارش استند مورد نیاز خود، به صورت کامل تمامی کارهای آن را به چاپریکا بسپارند.

 1. چاپ بروشور و کاتالوگ

بروشورها و کاتالوگ‌ها محصولات دیگری هستند که به وسیله چاپریکا قابلیت تولید و استفاده را دارند. البته این محصولات نیاز به طراحی دقیقی دارند که بتواند زیبایی و چشم‌نوازی بروشور و کاتالوگ را افزایش دهد و مقصود استفاده از آن را برآورده نماید. این زیبایی و چشم‌نوازی می‌تواند در جذب مخاطب تاثیرگذار باشد. از همین رو چاپریکا سعی کرده است تا با یک طراحی مناسب و کامل، نیاز استفاده از بروشور و کاتالوگ را برطرف نماید.

 1. چاپ آنلاین پاکت

پاکت به عنوان یکی دیگر از محصولات کاغذی شناخته می‌شود که چاپریکا قادر به تولید آن است. با استفاده از پرینت و چاپ پاکت‌های مختلف و متنوع چاپریکا می‌تواند نیازهای شما را در این زمینه برطرف نماید. در این زمینه اگر نیاز به طراحی یک پاکت منحصربه‌فرد و خاص داشته باشید، چاپریکا می‌تواند به شما کمک کند تا به انتخاب بهتر و متناسبی دست پیدا کنید. انتخابی که برای شما رضایت خاطر را به دنبال داشته باشد.

 1. چاپ پوستر آنلاین

برای برگزاری هر کلاس، دوره آموزشی؛ نمایشگاه، همایش یا هر موضوع دیگری استفاده از پوستر به عنوان یک نیاز شناخته می‌شود. زمانی که می‌خواهید چاپ پوستر را انجام دهید، نیاز به طراحی آن دارید. چاپریکا با استفاده از نرم افزار فتوشاپ و ایلاستراتور سعی کرده است تا چاپ پوستر را با ساده‌ترین شکل ممکن و با تنوع بالا برای مخاطبان خود به ارمغان آورد.

 1. چاپ تراکت فوری

تراکت‌ها محصولات کاغذی دیگری هستند که در بسیاری از موارد مورد نیاز هستند. برای چاپ کردن این محصولات، مانند بسیاری از محصولات قبلی نیاز به طراحی از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که به دنبال  هستید و می‌خواهید با سرعت بسیار در کمترین زمان ممکن به آن دست پیدا کنید، چاپریکا را به عنوان یک همراه مناسب فراموش نکنید.

 1. چاپ سربرگ

اگر در یک شرکت اداری یا مدرسه کار کنید، به خوبی می‌دانید که تمامی کارهای اداری نیاز به استفاده از سربرگ دارد. هر شرکت و برند برای خود سربرگی منحصربه‌فرد دارد که مشخص کننده شرکت هستند. در این سربرگ‌ها نامه‌های اداری ردوبدل می‌شوند و از همین رو لازم است تا به بهترین و زیباترین شکل ممکن طراحی شده و مورد استفاده قرار گیرند. طراحی و چاپی که چاپریکا می‌تواند آن را برای شما به ارمغان آورد.

 1. چاپ فاکتور

در زمان خرید و فروش اجناس مختلف، شما یک فاکتور را با نام و نشان فروشگاه دریافت می‌کنید که در آن مشخصات فروشگاه نوشته شده است. به این منظور لازم است تا چاپ فاکتور پیش از استفاده صورت گیرد. چاپی که اگر با بهترین و زیباترین طراحی ممکن باشد، می‌تواند اثرگذاری بیشتری را بر روی نتایج استفاده از فاکتور به همراه داشته باشد.

 1. چاپ کارت پرسنلیpvc

یکی از جذاب‌ترین و به‌صرقه‌ترین انواع کارت‌های پرسنلی، انواع کارت پرسنلی PVC هستند. با استفاده از چاپ کارت پرسنلی PVC می‌توانید در یک رویداد مهم، به زیبایی خود و دیگر افراد محیط کاریتان را معرفی کنید و به این ترتیب نیاز خود از معرفی در هر محیط را برآورده نمایید.

 1. چاپ و رایت لوح فشرده

به عنوان آخرین امکان موجود در چاپریکا می‌توان به چاپ لوح فشرده و رایت آن اشاره کرد. در چاپریکا با استفاده از چاپ بر روی روح فشرده می‌توانید نیاز خود از زیبا شدن روی آن را برطرف نمایید. به این ترتیب به سادگی و راحتی می‌توانید لوح فشرده خود را با شکل مشخص و منحصربه‌فرد خود دریافت نمایید.

البته باید به یاد داشته باشید که به منظور ارائه این خدمت، در کنار چاپ بر روی لوح فشرده، امکان رایت لوح فشرده نیز به راحتی در چاپریکا فراهم شده است تا تمامی نیازهای شما به صورت یکجا تامین شوند و نیازی به مراجعه به چند فروشگاه مختلف را نداشته باشید.

همان‌طور که خواندید، چاپریکا سعی کرده است تا تمامی نیازهای اداری را در انواع و اقسام مختلف در دل انواع چاپ خود جای دهد. از چاپ کاغذ و انواع پرینت‌های مورد نیاز برای یک شرکت اداری گرفته تا انواع و اقسام پوسترهای آنلاین و پروشور و کاتالوگ مواردی هستند که با استفاده از چاپریکا به راحتی قابل پرینت گرفتن و استفاده هستند. از همین رو یک شرکت اداری برای برطرف کردن تمامی نیازهای مورد نظر خود می‌توان به راحتی از چاپریکا استفاده کند و با این مجموعه همراه شود تا نیازهای خود را به صورت یکجا و بدون درگیری برای پیدا کردن فروشگاهی جدید برای نیاز دیگر برطرف نماید.

این موضوع می‌تواند هزینه و صرفه‌جویی مالی و زمانی را با یکدیگر به دنبال داشته باشد. از همین رو انتخابی بسیار مناسب برای شرکت‌های اداری و تجاری به منظور کاهش مشکلات آن خواهد بود.

تنوع پرینت و چاپ با استفاده از چاپریکا تنها منوط به استفاده از انواع مختلف چاپ نیست! با استفاده از چاپریکا می‌توانید علاوه بر استفاده از تنوع چاپ برای محصولات مختلف، انواع پرینت را از رنگ‌های مختلف نیز تامین نمایید. به این ترتیب از انواع چاپ سیاه و سفید تا  در انواع مختلف را به همراه خواهید داشت.

تمامی این خدمات در کنار یکدیگر به عنوان مزیت استفاده از چاپریکا شناخته می‌شود. مزایای که می‌تواند در نهایت سبب شود تا به بهترین شکل از استفاده و پرینت جزوه خود دست پیدا کنید و بتوانید بدون نیاز به گشت و گذار در شهر، تمامی خدمات خود را به صورت یکجا و کامل دریافت نمایید.

همان‌طور که مشاهده کردید، در چاپریکا شرایطی فراهم شده است تا بتوانید با استفاده از پرینت رنگی ارزان و به ساده‌ترین شکل ممکن  به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید. شما به همراه استفاده از چاپریکا می‌توانید در ارزان قیمت‌ترین شکل ممکن پرینت رنگی و سیاه و سفید را دریافت نمایید. از آنجایی که پرینت رنگی ارزان تهران بسیار کم بوده و می‌تواند مشکل و معضل بسیاری از دانش‌آموزان، دانشجویان، شرکت‌ها و عموم مردم باشد، چاپریکا سعی کرده است تا این موضوع را به راحتی و سادگی تمامی مشکلات دیگر در چاپ، با ایجاد یک قیمت مناسب و معقول برطرف نماید.

دانشجویی را تجربه کنید

با یادگیری تکنیک های کاهش هزینه ها در چاپ جزوه دانشجویی دیگر چاپ ارزان جزوه یک رویا نیست بلکه یک واقعیت است. با توجه به نکاتی که ذکر شد می‌توانید هزینه چاپ جزوه خود را حد چشم گیزی کاهش دهید. مرکز کپی شیراز یک سرویس پرینت و کپی آنلاین است که از چند سال است فعالیت خود را در جهت بهینه سازی هزینه های چاپ و پرینت فعالیت میکند

دکمه بازگشت به بالا