اقتصادیعمومیکسب و کار ایرانی

چرا بندرانزلی بهترین شهر برای خرید ویلا است

بهترین شهر گیلان برای خرید ویلا و زندگی

بهترین ویلاهای شهرکی در دهکده ساحلی : گیلان دارای شهرهای معروف و زیبایی برای اقامت دایم و فصلی است این که هر شهر معایب و مزایای خود را دارد بگذریم باید این سوال را از خود بپرسیم که ارزش ملک و آپارتمان یا ویلا در شهرهای گیلان چگونه است؟

لاهیجان، رشت، انزلی شهرهایی هستند که هم از لحاظ طبیعی و هم از لحاظ امکانات شهری دارای اولویت و به عنوان بهترین شهرهای گیلان برای زندگی شناخته می‌شوند و از نظر خرید و فروش ملک و آپارتمان یا ویلا در گیلان، قیمت بالاتری نسبت به دیگر شهرهای این استان دارند، البته رشت را می‌توان در اولویت نخست به عنوان بهترین شهر گیلان برای زندگی دانست.

 بهترین جای گیلان برای خرید زمین

فروش خانه ویلایی در انزلی : باز هم زیبا کنار را به شما پیشنهاد می‌دهیم چون هم منطقه‌ای رو به رشد است و هم بعد از خرید زمین می‌توانند بعدها با قیمت بالاتر و راحت به فروش برسانید. پس بهترین جای گیلان برای خرید زمین را ما به زیبا کنار نسبت می‌دهیم و بعد از آن انتخاب را به بودجه و سلیقه شما می‌سپاریم.

بهترین جای بندر انزلی برای زندگی |بهترین جای گیلان برای خرید زمین |بهترین روستای گیلان برای زندگی

بهترین منطقه گیلان برای سرمایه گذاری

بهترین شهر گیلان برای خرید ویلا  را باید در مناطقی که رو به رشد هستند و جای پیشرفت دارند و متقاضیان زیادی دارد جستجو کرد، این مناطق را می‌شود در حوالی رشت به سمت انزلی و در منطقه زیبا کنار یافت.

زیبا کنار منطقه‌ای است که در 26 کیلومتر شمال شرق رشت به مسیر انزلی واقع شده و از جهت قیمت مناسب ملک و رو بورس بودن و این که خرید و فروش ملک در آن مورد توجه سرمایه گذاران است را باید بهترین گزینه سرمایه گذاری در گیلان دانست.

مزایای خرید ویلا در لاهیجان

لاهیجان منطقه‌ای بسیار زیبا برای اقامت دایم و فصلی است اما باید بدانید قیمت ملک- آپارتمان- ویلا در آن بالاست و برای افرادی که توان مالی بالا برای خرید ملک در استان گیلان را دارند، لاهیجان گزینه مناسبی است.

مزایای خرید ویلا در لاهیجان را می‌توان به فاصله نزدیک تا رشت، رامسر در مازندران و جاده تهران دانست، علاوه بر این لاهیجان بزرگ‌ترین شهر در شرق استان گیلان و سومین شهر پر جمعیت گیلان بعد رشت و انزلی است، همچنین دارای مناطق و اماکن تفریحی و طبیعی چون شیطان کوه می‌باشد و هر زمان اراده به فروش ویلا یا آپارتمان خود در لاهیجان نمایید، مشتری برای آن وجود دارد.

فاصله گیلان تا مازندران

مسافت و فاصله گیلان تا مازندران را باید از مرکز شهر این دو استان یعنی از رشت تا ساری که در حدود 364 کیلومتر است عنوان کرد.

مازندران

مرکزیت استان مازندران ساری است و راه‌های رسیدن به این شهر دو جاده فیروزکوه و هراز است که از شرق استان وارد می‌شود و جاده کندوان از غرب مسیر ورودی به این استان است.

ییلاقات مازندران از نظر جاده‌ای وضعیت بهتری نسبت به ییلاقات استان گیلان دارند و از نظر آب و هوایی نیز سردتر از استان گیلان هستند.

مازندران و شهرهای ساحلی آن نظیر، رامسر، تنکابن، عباس‌آباد، متل‌قو، چالوس، نوشهر، رویان که پشت خود را به جنگل و کوه و پایشان در دریاست و چمستان، بابلسر، محمودآباد که به نسبت شناخته شده تر از شهرهای گیلان برای خرید ویلا هستند.

با توجه به تراکم بالای جمعیت و مسافر در تعطیلات شهرهای ساحلی مازندران که از جاده‌های باریک برخوردارند ترافیک شدیدی دارند.

شهرهای نوپا و توریستی مازندران مثل سرخ‌رود، ایزدشهر، رویان برای سرمایه‌گذاری بلند مدت بسیار مطلوب و آینده خوبی دارند. زندگی در شهرهای ساحلی مازندران در عین حال که مواهب و حسن‌های خوبی دارد مشکلات خاص خودش را برای غیربومیان و حتی بومیان منطقه دارد و از همه آن‌ها مهم‌تر گرانی و تجمل گرایی در شهرهای توریستی این استان سبز یعنی مازندران است.

برنده رقابت فروش ویلا در شمال کیست؟

فروش ویلا در شمال ایران

اگر شما نیز نمی‌دانید گیلان برای بهتر است یا مازندران، اگر بارها با خود کلنجار رفته‌اید که گیلان را برگزینید یا مازندران را نشانه، دعوت می‌کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

 گیلان دوشادوش مازندران، یکه تاز خرید و فروش ویلا

گاهی گمان می‌بریم فروش ویلا در شمال، سهل است و آسان. پای کار که می‌آییم می‌بینیم واقعیت کمی متفاوت است. کافی است با طنابی پوسیده خود را به چاه خرید و فروش ویلا بیندزایم، آن گاه شاید دروغ نباشد اگر بگوییم رهایی از این باتلاق، کار حضرت فیل است. از نیمه تاریک خرید و فروش ویلا که بگذریم، نکاتی وجود دارد برای خرید ویلا در شمال که اشراف بر آن‌ها کاملا حیاتی به نظر می‌رسد. برخی از آن‌ها را بارها و ماه‌ها با هم مرور کرده‌ایم، این بار اما به سراغ نکته جدیدی آمده‌ایم. این بار آمده‌ایم تا گیلان را به چالش بکشیم و از تفاوت‌هایش با مازندران برای فروش ویلا سخن به میان آوریم.

اگر تاکنون قصد خرید ویلا در شمال کرده باشید بیتردید با این مساله دست به یقه شدهاید که گیلان را برگزینید برای خرید ویلا یا بسنده کنید به مازندران؟ به راستی کدام یک بهتر است؟

 میدانید چالش برانگیزترین بخش ماجرا برای خرید ویلا کجاست؟

زمانی که قصدتان سفری چند روزه به دامان طبیعت معطوف است شاید انتخاب میان گیلان و مازندران چندان سخت به نظر نرسد؟ شاید آن‌قدرها هم دشوار نباشد برگزیدن رشت یا ساری؟ شاید آن زمان که می‌خواهید سیاهکل را برگزینید، چالوس ذهنتان را قلقک دهد و مرددتان سازد اما باز هم انتخاب قاطعانه آن قدرها صعب نخواهد بود. ماجرا کمی متفاوت می‌شود زمانی که پای فروش ویلا در شمال به میان می‌آید.

این جا اگر منصف باشیم می‌پذیریم با انتخابی مواجهیم که اگر نگوییم به قیمت جانمان تمام می‌شود اما باید بپذیریم یک سرمایه‌گذاری است و انتخابی است توأمان با ریسک. همین یک جمله کافی است تا اقرار کنیم توجه به تمام نکات قبل از خرید ویلای شمال از واجبات است و خود را گره زدن به همه فرضیه‌ها از الزامات.

پس از این مقدمات، نگاهمان را به اصل ماجرا معطوف می‌کنیم، به همان نکته‌ای که در ابتدای این بخش بدان اشاره کردیم، به انتخاب هوشمندانه میان ویلای گیلان و مازندران و فروش ویلا در شمال به پشتوانه آن.

اگر موافق باشید مقاله را پیش ببریم با این عنوان:

خرید ویلا در گیلان بهتر است یا مازندران ؟

وقتی مازندران گوی رقابت را از گیلان میرباید

از این‌جا باید رسما سوت رقابت را به صدا در آوریم و مسابقه خرید ویلا شمال را آغاز نماییم. دو حریفی که قرار است دوشادوش یکدیگر به رقابت بپردازند و بر سر برنده شدن (در میدان‌ فروش ویلا شمال) با هم دست به یقه شوند مازندران است و گیلان.

می‌گویند مازندران مدت‌هاست رقیبش را کنار زده و در حال حاضر، یکه‌تاز، بازار “خرید ویلا در شمال” است. ما اما طوطی‌وار این حرف را تکرار نمی‌کنیم بلکه خود را گره خواهیم زد به ویژگی‌های مازندران و مشخصات گیلان، تا این شما باشید که داور نهایی می‌شوید و بر صندلی قاضی تکیه می‌زنید. جان کلام این که، ما متری به دستتان خواهیم داد تا خوبی‌های مازندران را متر کنید و مزایای گیلان را اندازه بگیرید آن‌گاه حکم نهایی را صادر کنید و بر مدار ترازویی که به دست خودتان بنا شده، تصمیم نهایی را اتخاذ نمایید.

خوبیهای مازندران کدام است و مزایای گیلان چیست؟

رقابتی جان‌کاه بر سر فروش ویلا در شمال، نگاه‌ها خیره به مازندران
بیایید از این جا شروع کنیم که شمال مهد طبیعت است. خوب می‌دانیم طبیعت سخاوتمندانه، دستش را در دست شمال گذاشته و عادلانه دامنش را در نقطه به نقطه شمال گسترانده است، طبیعت که گویی منصف است و عادل، نابرابری به راه ننداخته و مهر محبتش را از هیچ شهر و دیار این خطه دریغ نکرده است.

خلاصه این که وقتی پای فروش ویلا در شمال ایران به میان می‌آید اگر بخواهیم شهرهای گیلان و مازندران را به حیث طبیعت تفکیک کنیم و دست یکی را به عنوان برنده بالا ببریم شاید کار صحیحی نباشد.

چطور می‌توان جنگل‌های مازندران را زیباتر خواند و یا دریای گیلان را ارجح دانست؟ چه کسی می‌تواند برگ برنده را به گیسوم بدهد یا بگوید این برگ تنها برازنده مازندران است؟ سخت است بالابردن دست ماسوله آن زمان که سوادکوه در سمتی دیگر خودنمایی می‌کند.

به واسطه این امر، شاید بهتر باشد از این ویژگی فاکتور بگیریم و دیگر ویژگی‌ها را برای خرید ویلا در شمال زیر ذره بین ببریم.

پیش از آن که استارت قسمت جدید را بزنیم و با آغوش باز از فاکتورهای دیگر استقبال کنیم، بد نیست به نکته‌ای اشاره داشته باشیم.

اظهار کردیم طبیعت، برگ برنده شمال است و در گوشه به گوشه‌اش هویداست. می‌گویند ییلاق گیلان حرف ندارد و در نظر گرفتن رقیبی برایش بس دشوار است. گفته‌ای که الحق و الانصاف راست است و درست. آن‌چه کمی دردسرساز خطاب می‌شود، راه‌های دسترسی به این ییلاقات زیباست.

به زعم این که گیلان مملوست از ییلاقاتی که می‌توان ساعت‌ها زیبایی‌شان را ستود و ماه‌ها درباره شگفتی‌شان نطق کرد، اما آن زمان که نوکِ پیکان را به سمت این ییلاقات دوست داشتنی نشانه می‌گیریم و خود را به کنارشان می‌رسانیم تا غرق شویم در زیبایی‌شان و محو شویم در شگفتی‌شان، در می‌یابیم بخشی از ماجرا از نگاهمان دور مانده است، فراموش کرده‌ایم راه رسیدن به ییلاقاتی که بر بلندای کوه سینه ستبر کرده‌اند و آوای زیبایی سر داده‌اند را بررسی کنیم.

بیشتر راه‌هایی که به ییلاقاتِ گیلان ختم می‌شوند، ناهموارند، گاهی کلافه می‌شویم از جاده‌هایی که به سختی دستمان را در دست ییلاقات گیلان می‌گذارند و اجازه می‌دهند نگاهمان را بدوزیم به این تفرجگاه ناب

منبع : شیپور

دکمه بازگشت به بالا