چرا باید ویلای خود را هوشمند کنیم؟

هوشمند سازی ساختمان، مقوله‌ای است که این روزها بین اکثریت مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده است. هوشمند کردن ساختمان‌های مسکونی برای خیلی از افراد دلیل منطقی دارد. آنها معتقد هستند که دلایل زیادی آنها را ترغیب به هوشمند کردن ساختمان محل زندگی‌شان کرده است. اما همیشه این سوال بزرگ را به همراه دارند که، چرا باید ویلای خود را هوشمند کنیم؟

ویلایی که به صورت مداوم در آن مستقر نیستند و ممکن است فقط چند روز و یا هفته را در آنجا ساکن باشند و از امکانات آن استفاده کنند. برای اکثریت مردم، هوشمند کردن ویلای‌شان توجیه منطقی و اقتصادی ندارد. بنابراین ما تصمیم گرفتیم تا در قالب یک مقاله به این موضوع بپردازیم. دلایل هوشمند کردن ویلا را توضیح دهیم،از آسایش و راحتی که برای ساکنین به همراه دارد واز ارزش افزوده‌ای که برای ساختمان به همراه دارد، بگوییم.

بهترین خانه هوشمند |تجهیزات خانه هوشمند |خانه کاملا هوشمند

سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند

اکثر مردم از ویلای خود در زمان تعطیلات آخر هفته، تعطیلات فصلی، معاشرت و وقت گذرانی با دوستان و عزیزانشان و مواقع خاصی که نیاز به آرامش و ریلکس کردن دارند ، استفاده می‌کنند. بنابراین به صورت دائمی در ویلای خود نیستند. در طول مسیر مدام نگران سرما و گرمای ویلا به محض ورودمان بوده‌ایم.اگر کودک و یا سالمندی هم با ما در این سفر همراه باشد که دلنگرانی‌ها به مراتب بیشتر از شرایط عادی بوده است.

یکی از مهم ترین دلایلی که برای هوشمند کردن ویلا می‌توان عنوان کرد، سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند است. تصور کنید قبل از رسیدن به مقصد تنها با استفاده از یک دکمه و از طریق تلفن موبایل خود به راحتی می‌توانید سیسیتم سرمایش و یا گرمایش را روشن کنید. در این صورت دیگر هیچگونه نگرانی بابت سرما و گرمای ویلا نخواهید داشت.

اکثر ویلاها دارای استخر هستند و شرایط نگهداری واستفاده از آن بسیار هزینه‌بر است. تصور کنید برای استفاده از استخر به محض رسیدن به ویلا، چاره‌ای ندارید جز اینکه از قبل سیستم تصفیه آب روشن باشد و یا اینکه یک نفر روز قبل به صورت دستی تصفیه آب را روشن کند.خب برای رسیدن به چنین شرایطی و در صورت استفاده مداوم از سیستم تصفیه آب استخر،هزینه‌ی زیادی برای مالکین ویلاها خواهد داشت.

داشتن نگهبان و فرد امین هم‌، برای صاحبین ویلا هزینه بر است. با داشتن ویلای هوشمند و استخر هوشمند دیگر نباید نگران هیچ کدام از این مسائل بود. به محض رسیدن از آب تمیز و زلال استخر استفاده کرد. همچنین در فصل زمستان با یک مانیتور ساده، از راه دور دمای آب را هم می‌توان به دمای مطلوب رساند ونگران سردی آب نبود.

سیستم امنیتی هوشمند ویلا

بهترین خانه هوشمند |تجهیزات خانه هوشمند |خانه کاملا هوشمند

یکی از مهم‌ترین دلایل برای هوشمند کردن ویلا، امنیت ویلاست. این روزها دغدغه همه‌ی ما نگهداری و مراقبت از دارایی و اموالمان است. اکثر مردم برای حفاظت از ویلای خود از سیستم امنیتی استفاده می‌کنند تا در صورت بروز مشکل، با فعال شدن دزدگیر از وقوع دزدی در ویلایشان جلوگیری کنند.برخی هم ممکن است برای حفاظت از ویلای خود نگهبان استخدام کنند که برایشان هزینه بر است. همینطور استفاده از این سیستم خیلی امنیت را در ویلا تامین نمی‌کند و سارقین کاربلد به راحتی می‌توانند دزدگیر را قطع کنند.

بهترین راه برای مراقبت از ویلا،هوشمند کردن ویلاست. با هوشمند کردن ویلا به راحتی و در هر ساعت از شبانه روز می‌توان تمام خانه را مانیتور کرد. از قفل بودن درب و پنجره‌ها اطمینان پیدا کرد.

سیستم آبیاری هوشمند

برای اکثر ما، رفتن به ویلا حکم تراپی را دارد. برای فرار از زندگی شهری به دنبال جایی هستیم تا چند روز هوای تازه تنفس کنیم واز فضای سبز ویلا نهایت استفاده را ببریم. نگهداری و رسیدگی به فضای سبز ویلا عملا از راه دور غیر ممکن است. برای داشتن فضای سبز و درختان تنومند و سالم، آبیاری منظم آنها و حفظ دمای متعادل برای آنها بسیار ضروری و واجب است.

با سیستم آبیاری هوشمند فضای سبز سرزنده و سرحال را در طول سال شاهد خواهیم بود. دیگر نیازی به داشتن باغبان که به صورت روزانه به فضای سبز ویلا رسیدگی کند و گل و گیاهان را آبیاری کند،نیست. همچنین رطوبت خاک را می‌توان از راه دور و تنها با یک دکمه از طریق موبایل کنترل کرد تا گیاهان و درختان شرزنده و شادابی در طول سال داشت.

ارزش افزوده برای ساختمان

یکی از مهم‌ترین دلایلی که برای هوشمند کردن ویلا باید به آن اشاره کرد، ارزش افزوده‌یی است که به واسطه‌ی هوشمند کردن ویلا،برای آن ایجاد می‌شود. کاربر در ابتدا یک هزینه‌ای را برای هوشمند کردن ویلا پرداخت می‌کند اما با گذشت زمان کوتاهی هزینه‌ای که بابت هوشمند کردن پرداخت کرده، با کاهش قبوض مصرفی و مدیریت انرژی ساختمان برمی‌گردد.همینطور به ارزش ساختمان اضافه شده و نسبت به ویلاهای مشابه منطقه با قیمت بالاتری به فروش خواهد رسید.

علاوه بر تمام مواردی که در بالا و در ارتباط با چرا باید ویلای خود را هوشمند کنیم؟ بدان اشاره کردیم،سیستم صوتی و تصویری هوشمند،پرده برقی هوشمند،اینترکام هوشمند،موتور خانه هوشمند،پارکینگ هوشمند و … آپشن‌هایی هستند که می‌توان در ویلا از آن استفاده کرد. این آپشن‌های هوشمند کارایی بسیاری برای ساکنین در جهت ایجاد آسایش و رفاه آنها دارد.

اگر شما هم با مطالعه این مقاله به جواب سوال خود رسیدید و قصد هوشمند کردن ویلای خود را دارید با همکاران ما در شرکت گوزن زرد تماس بگیرید. با مشاوره رایگان با همکاران ما و همینطور بازدید از شوروم شرکت،با توجه به نیازها و خواسته‌هایتان می‌توانید بهترین تصمیم را برای ویلای خود بگیرید. حس آرامش و آسایش را در ویلای هوشمندتان با شرکت هوشمند سازی گوزن زرد تجربه کنید.

دکمه بازگشت به بالا