خرید و فروش باتری فرسوده موتور سیکلت

باتری‌های فرسوده‌ می‌توانند به عنوان یک زباله خطرناک و آلاینده در طبیعت به شمار بروند. به خاطر همین اینکه فرایند بازیافت روی آنها انجام شود و از آسیب به طبیعت جلوگیری گردد، اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. شاید خیلی از شما این موضوع را ندانید که می‌توانید باتری فرسوده موتور سیکلت را خرید و فروش کنید. خوشبختانه کارخانجاتی هستند که این باتری‌ها را از شما می‌خرند و می‌توانید برای فروششان پول دریافت کنید. اگر می‌خواهید در مورد خرید و فروش باتری فرسوده موتورسیکلت اطلاعات داشته باشید، این مقاله مخصوص شماست که به طور کامل راجع به این موضوع برایتان صحبت می‌کنیم.

توضیحاتی در مورد باتری فرسوده موتور سیکلت

باتری فرسوده از هر نوعی می‌تواند یک آلاینده برای طبیعت و محیط زیست باشد. بعد از اینکه طول عمر باتری‌ها به اتمام می‌رسد، نباید آنها را داخل طبیعت بیندازید و بی تفاوت باشید؛ زیرا آسیب‌های جدی و جبران ناپذیر را به محیط زیست وارد می‌کند. خوشبختانه شما این امکان را دارید که ضایعات را مجدداً بازیافت کنید و آنها را وارد چرخه صنعتی نمایید. باتری موتور سیکلت هم از این قاعده مستثنا نیست. در واقع این باتری‌ها هم جزو آن دسته از مواردی هستند که بعد از اینکه فرسوده یا خراب می‌شوند، می‌توانید آنها را بفروشید و از طریق آن پول به دست بیاورید.

باتری موتورسیکلت داخل سیستم موتورها جزو بخش‌های خیلی مهم به حساب می‌آید. اگر باتری‌ها کارایی اولیه‌شان را از دست بدهند و از کار بیفتند، یک باتری فرسوده به حساب می‌آیند که حتماً باید اقدام به فروش آنها کنید. اگر موتور شما سیستم سوخت رسانی پیشرفته‌ای مثل انژکتور یا پمپ بنزین الکتریکی داشته باشد، می‌تواند باعث افزایش قیمت باتری‌ها حتی در حالت فرسوده هم شود. پس حتماً باید نوع موتور هم در نظر گرفته شود‌.
باتری موتور سیکلت جزو اقلامی است که داخل آن سرب وجود دارد. در نتیجه شما این قابلیت را دارید که آنها را بازیافت کنید. شرکت‌های تولید کننده باتری هم خریدار آنها هستند که در ادامه یکی از بهترین و معتبرترین‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع مختلف باتری‌های فرسوده موتور سیکلت

شما می‌توانید انواع باتری فرسوده موتور سیکلت را به فروش برسانید. انواع آنها دو دسته بندی را شامل می‌شود. یکی از آنها باتری ۱۲ ولت اسیدی و دیگری باتری ups است که شاید خیلی از شما نام آن را شنیده باشید.

نوع اول یعنی باتری ۱۲ ولت اسیدی برای اینکه شارژ شود، حتماً به اسید نیاز دارد. در نتیجه نگهداری از آن کار راحتی نیست و خیلی‌ها برای تولیدات آن با دشواری و سختی مواجه می‌شوند. هردو باتری‌هایی که نام بردیم، با توجه به نوع موتور سیکلتی که دارید، از دو آمپر تا ۱۲ آمپر را شامل می‌شوند.

مرکز معتبر برای خرید باتری فرسوده

برای خرید و فروش باتری فرسوده موتور سیکلت یا هر نوع باتری فرسوده قابل خریداریِ دیگری، باید به مراکزی مراجعه کنید که قابل اطمینان باشند. یعنی جایی را پیدا کنید که می‌دانید به صورت حرفه‌ای و مدت زمان طولانی در این حوزه فعالیت می‌کنند. سپس باتری فرسوده موتور سیکلت را به آنجا ببرید تا قیمت گذاری روی آن انجام شود. در آنجا تمامی ضایعات باتری را برای شما محاسبه می‌کنند.

معمولاً بر اساس کیلوگرم و آمپر قیمت نهایی را مشخص می‌کنند و اگر توافق پیدا کنید، هزینه را به شما پرداخت می‌کنند‌. سپس این باتری‌ها وارد چرخه تولید باتری‌های جدید موتور سیکلت می‌شوند. البته فقط خرید و فروش موتور سیکلت در این مجموعه انجام نمی‌شود و باتری‌های دیگر مثل باتری انرژی خورشیدی، کتابی، اسیدی، باتری اتمی، لیفتراک و غیره را هم می‌توانید به فروش برسانید و از فروش آنها پول به دست بیاورید. حتی در صورت تمایل امکان فروش باتری بر اساس وزن و کیلویی هم وجود دارد. حتی شما می‌توانید وارد صفحه اصلی سایت شوید، از طریق راه‌های ارتباطی با ما با یکی از شماره تلفن‌ها تماس بگیرید و مشاوره داشته باشید. در نتیجه متوجه می‌شوید که آیا تمایل به فروش باتری‌های فرسوده خود دارید یا نه.

قیمت باتری فرسوده موتور سیکلت

در مورد خرید و فروش باتری فرسوده موتور سیکلت باید قیمت گذاری به درستی انجام شود. اگر شما باتری موتور سیکلت داشته باشید که فرسوده شده، هرگز آن را دور نیندازید. دور انداختن آن نه تنها به شما سودی نمی‌رساند، بلکه آسیب‌های جدی به طبیعت وارد می‌کند. پس برای محیط زیست هم که شده آنها را به جای امن یعنی کارخانجات تولیدی باتری بسپارید.

همچنین می‌توانید از این طریق سود خوبی هم به دست بیاورید. البته باید عوامل تاثیرگذار روی قیمت باتری فرسوده را در نظر بگیرید. درست است که باتری‌ها فرسوده شده و از کار افتاده‌اند اما یک سری عوامل هستند که برای تعیین قیمت آنها حتماً باید در نظر گرفته شوند.

خریداران زیادی هستند که در این عرصه فعالیت می‌کنند و می‌دانند که شما باید ضایعات باتری را دقیقاً چه کار کنید که ما بالاتر آدین باتری را به شما معرفی کردیم اما عواملی از جمله آمپر ساعت و کیلوگرم روی قیمت آنها اثرگذار است. زیرا هر چقدر آمپر بالاتر باشد، مواد اولیه‌ای که داخل آن استفاده شده، بیشتر و با کیفیت‌تر است‌. همین می‌تواند قیمت را تا حد زیادی تغییر دهد. از طرفی اگر وزن باتری بالاتر باشد، یعنی شما می‌توانید از مواد آن استفاده بهینه‌تری داشته باشید.

البته به این نکته دقت داشته باشید که اگر می‌خواهید باتری را به قیمت از شما بخرند، حتماً از باتری به درستی نگهداری کنید. یعنی از پسماند باتری یا همان باتری فرسوده هم به بهترین شکل ممکن حفاظت کنید. زیرا اگر ضایعات را به درستی نگهداری نکنید، ممکن است شکستگی یا نشت مواد در آنها اتفاق بیفتد که آنها را غیر قابل استفاده می‌کند. همچنین آسیب زیادی هم به طبیعت می‌زند و  ارزش و قیمت آن به خاطر کاهش وزن سرب داخل باتری کم می‌شود. پس حتما مراقب باشید که باتری‌ها بیش از حد آسیب ندیده باشند.

تاثیر قیمت ارز و دلار روی قیمت باتری

بله! قیمت ارز و دلار جزو مواردی است که نه تنها می‌تواند روی خیلی از محصولات و لوازم اثرگذار باشد، بلکه روی باتری فرسوده هم تاثیرات خودش را دارد. ارز و دلار را قبل از خرید در نظر بگیرید و بعد به اقدام به خرید یا فروش باتری‌های فرسوده موتور سیکلت کنید.

تاثیر هزینه حمل و نقل روی باتری موتور سیکلت فرسوده

باتری‌های موتور سیکلت به راحتی حمل نمی‌شوند. در واقع سنگین هستند یا اینکه پروسه حمل آنها تخصصی است. در نتیجه باید حتماً هزینه حمل و نقل را در نظر بگیرید که اگر خودتان این کار را انجام دهید که قطعاً مبلغ بیشتری را برای فروش باتری دریافت می‌کنید اما اگر قرار باشد خود مرکزی که خرید باتری فرسوده را انجام داده حمل و نقل را نیز به انجام برساند، قطعاً مبلغی که دریافت می‌کنید، کمتر است. زیرا هزینه حمل و نقل از آن کسر می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا