همه چیز در مورد تعمیر یخچال و نکاتی که باید بدانید

این روزها اگر به بازار سر زده باشید مخصوصاً در بازار لوازم خانگی، با قیمت های عجیب و غریبی رو روبرو می شوید که باعث شده قیمت لوازم خانگی از جمله یخچال سرسام‌آور شود، وقتی یخچال نیاز به تعمیر پیدا می کند سوال پیش می‌ آید که آیا تعمیر یخچال به صرفه است یا خریداری یخچال جدید؟

مسلما تعمیر یخچال از خرید یک یخچال جدید بسیار مقرون به صرفه تر است، چون این روزها به دلیل افزایش قیمت ارز تمام اجناس قیمت فزاینده پیدا کرده اند اما به جز در سطح بازار خانواده هایی که برای جهیزیه به دنبال لوازم خانگی نو هستند کمتر اشخاصی را می بینیم که بخواهند لوازم خانگی و یخچال های قدیمی خود را  تعویض کنند.

 چون از نظر اقتصادی بسیار هزینه بر است، وقتی یخچال و لوازم سنگین مثل: یخچال نیاز به تعمیر پیدا می کند هوشمندانه ترین راه این است که یک تعمیرکار حرفه ای و مسلط برای تعمیر یخچال پیدا کنیم.

یخچال از دست ه وسایل برقی است که عمر مفید آنها بین ۱۵ تا ۲۰ سال است و اگر به خوبی نگهداری شود و تعمیرات دوره‌ ای و سرویس های آن سر وقت انجام شود می تواند تا سالیان سال برای خانواده کار کنند.

 از جمله  سوالاتی که ممکن است در مورد یخچال پیش بیاید این است که؛

آیا موتور و کمپرسور یخچال قابل تعمیر است؟

کمپرسور متشکل از پیستون‌ها، میلنگ و سوپاپ هاست که تمامی این قطعات فرایند سرما زایی در یخچال را ایجاد می ‌کند و باعث می‌ شود که سرمایش یخچال تامین شود و هرگاه که احساس کردید یخچال شما سرما نمی دهد یا فریزر آن یخ نمی‌بندد ممکن است کمپرسور و موتور یخچال مشکل پیدا کرده است، یا سر و صدایی که از موتور بلند می شود بسیار زیاد است و یا موتور یخچال شما بیش از حد داغ می کند ممکن است مشکل از کمپرسور و موتور یخچال باشد، که هزینه تعمیر آن بسیار کمتر از خرید موتور یا کمپرسور جدید است و این مسئله قابل تعمیر و عیب یابی است.

هزینه تعمیر موتور می توان گفت که به اندازه نصف هزینه خرید کمپرسور و موتور جدید است و تعمیر آن می تواند از بسیاری از هزینه های اضافی جلوگیری کند.

آیا فیلتر یخچال قابل تعمیر است؟

فیلترهای یخچال امروزی از جمله مواردی هستند که از آلودگی ممکن در آب  جلوگیری می کنند، چون آب های شهری صد درصد تصفیه نمی‌شوند و این فیلترها بسیار کاربردی عمل می کنند و عمر مفید فیلتر یخچال حدود ۶ ماه است که بعد از این دوره باید تعویض شود و تعویض آن زیاد هزینه بر نیست.

آیا برد یخچال قابل تعمیر است؟

زمانی که یخچال از کار می‌افتد و روشن نمی شود بعد از اینکه پریز و دو شاخه را امتحان کرده و از سالم بودن آن مطمئن شدید می توان گفت که برد یخچال دچار مشکل شده است و باید سریعا به یک تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید و از آنجایی که برد یخچال قطعه ای کاملاً برقی است و نیاز به تخصص کافی دارد باید از افراد خبره و حرفه ای که مسلط به تعمیر برد باشند کمک بگیرید و قطعه ی برد جز مواردی هستی که می تواند تعمیر شود و شما نباید زیاد نگران تعویض آن باشید.

آیا ترموستات یخچال تعمیر می شود؟

ترموستات یکی دیگر از قطعات یخچال است که وظیفه آن ایجاد دمای مناسب در یخچال است و این ترموستات است که به کمپرسور دستور قطع و وصل می دهد و شما از نکات زیر  می توانید متوجه شوید ترموستات یخچال شما خراب شده است؛

  • وقتی لامپ یخچال شما روشن است ولی موتور کار نمی کند مشکل از ترموستات است.
  • دستگاه یخچال به طور یکسره کار کند و استراحت نداشته باشد که باز ترموستات دچار مشکل شده است.
  • اگر دست خود را به موتور یخچال و کمپرسور آن که در پشت دستگاه است قرار دهیم و احساس داغی نکنیم این علامت به ما نشان می‌دهد که ترموستات یخچال از کار افتاده است.

ترموستات نیز مانند دیگر قطعات یخچال قابل تعمیر است و می توان با تعمیر به موقع آن از خرابی موتور و کمپرسور پیشگیری کرد.

مرکز تعمیر یخچال در تهران

انتخاب و پیدا کردن مجموعه تعمیرکاری یخچال حرفه ای در تهران بسیار سخت و دشوار تر از سایر شهر ها است، به این دلیل که تهران شهر بزرگی است و در آن مجموعه های خدماتی و مراکز تعمیر یخچال زیاد و گسترده است و این باعث شده است که فضای رقابتی شود و هر مجموعه تعمیرکاری تبلیغ خدمات خود را با کیفیت و قیمتی مخصوص ارائه می کند.

 انتخاب تعمیرکار از میان تمامی این مجموعه ها کاری بسیار سخت است و به یک بررسی دقیق و کافی نیاز دارد تا از نظر کیفیت و قیمت تعمیرکاری را انتخاب کنید که بتواند برای شما کیفیت و گارانتی لازم را ارائه دهد، در شهر تهران سرویس و تعمیر کردن یخچال قیمت معمولاً مشخص و تعیین شده است، ولی بعضی از فاکتورها باعث می شود قیمتی که از قبل تعیین شده برای تعمیرات یخچال تفاوتی پیدا کند.

عزیزانی که به دنبال تعمیر یخچال در تهران هستند بیشتر با این چالش ها مواجه اند، پس برای این که بتوانید یخچال خود را در تهران به مجموعه موفق بسپارید باید تحقیق و بررسی انجام دهید و سرعت عمل کافی را در انتخاب تعمیرکار داشته باشید ولی اگر می‌خواهید تغییرات یخچال شما در تهران به مجموعه و افراد زبده و کاربلد و حرفه ای سپرده شود باید سرعت عمل خوبی داشته باشید و از قبل تعمیرکاری مورد نظر و مورد اطمینان در خاطر داشته باشید تا بتوانید در صورت ایجاد مشکل سریعاً با او یا شرکت مربوط به آن مجموعه تماس بگیرید.

تعمیر یخچال در محل

یکی از لازمه های تعمیر و لوازم و وسایل برقی و خانگی بزرگ این است که آنها را به محل تعمیر یا مجموعه تعمیرکار انتقال دهیم که انتقال و جابجایی وسایل بزرگ خانگی مثل یخچال می تواند بسیار مشکل و هزینه بردار باشد، اینکه تعمیر یخچال در محل صورت بگیرد می تواند بسیار برای افراد خوشایند باشد و تعمیرکار در این صورت باید به منزل یا محل مورد نظر برای تعمیر یخچال مراجعه کند، یا در مواردی این تعمیرکار است که متناسب با شرایط یخچال تصمیم می گیرد که آیا می شود یخچال را در خانه تعمیر کرد یا باید برای تعمیر به تعمیرگاه لوازم خانگی انتقال داده شود.

ویژگی‌های مثبت تعمیر یخچال در محل

  • در تعمیر یخچال در منزل و محل از خطراتی که ممکن است حین انتقال دستگاه یا یخچال به تعمیرگاه برای وسیله اتفاق بیفتد جلوگیری می شود.
  • شما عزیزان در حین تعمیر یخچال می توانید از نزدیک ناظر خدمات و کارهای تعمیرکار باشید.
  • درصورت تعمیر یخچال در محل هزینه های جانبی و حمل و نقل برای شما ایجاد نمی شود و این از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

از جمله کارگروه معتبری که توانسته با خدمات شایان  خود مشتری های زیادی را با رضایت کامل داشته باشد، مجموعه تعمیرات لوازم خانگی تعمیرکار ۲۴ است که این مجموعه  متشکل از کارگروه مجرب و متخصص است و همچنین از  تسلط  کافی به لوازم برقی و خانگی برخوردار است و  شما عزیزان می توانید با اطمینان خاطر با کارگروه تعمیرات لوازم خانگی تعمیرکار ۲۴ تماس حاصل فرمایید و مشکلات مربوط به یخچال خود را عنوان کنید و مشاوره های لازم را دریافت کنید و پرسنل ما با شما هماهنگ می شوند و در ساعت مقرر در محل منزل شما حضور پیدا می کنند تا بتوانند به صورت حرفه ای و مسلط با در اختیار داشتن وسایل مربوط به تعمیر یخچال وسیله شما را تعمیر کنند و از بابت هزینه  این اطمینان را به شما خواهیم داد که مجموعه ما با نرخ‌های مصوب کار می کند و شما هزینه اضافه متحمل نخواهید شد.

 

منبع : tamirkar24.com

دکمه بازگشت به بالا