اقتصادیکسب و کار ایرانی

راهنمای خرید لوازم برقی آشپزخانه

لوازم آشپزخانه به لحاظ کارایی و تاثیر آن بر سبک زندگی شما یکی از بزرگترین سرمایه گذاری برای زمان و جیب شما به حساب می آید زیرا با وجود مدل های متنوع و بکار گیری طراحی پیشرفته در ساختار آنها، استفاده از لوازم آشپزخانه منجر به صرفه جویی در زمان و هزینه های جانبی می شود. اگر شما به عنوان فروشنده در زمینه ی پخش لوازم آشپزخانه فعالیت دارید و یا قصد خرید لوازم آشپزخانه با کیفیت و قیمت مناسب دارید، بازرگانی پخش عبدی با عرضه ی محصولات زیبا و با کیفیت و قیمت مطلوب بهترین گزینه برای خرید شما می باشد.

 زمانی که شما به عنوان تازه عروس و یا ارتقا دادن وسایل برقی خود به فروشگاه های عرضه کننده ی این وسایل مراجعه می کنید، با دنیای متنوعی از وسایل برقی مواجهه خواهید شد و از آنجایی که یکی از مهم ترین و حساس ترین اقدامات هنگام خرید لوازم آشپزخانه، خرید لوازم برقی می باشد، اهمیت این کار دوچندان می شود. ما در این مقاله قصد داریم با بیان نکاتی تحت عنوان راهنمای خرید لوازم برقی آشپزخانه کار شما را در فرآیند خرید سهل و آسان کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید؛

راهنمای خرید لوازم برقی آشپزخانه

هنگامی که شما برای خرید لوازم برقی آشپزخانه به فروشگاه های عرضه کننده ی لوازم برقی مراجعه می کنید، با وجود انواع مدلها با برندها و کارایی متفاوت، انتخاب برایتان سخت و دشوار می باشد زیرا می بایست لوازمی را انتخاب کنید که هم از لحاظ کیفیت و کارایی برطرف کننده ی نیازهای شما باشد و هم قیمت آن متناسب با بودجه تان باشد؛ بنابراین ما برای آگاهی بخشیدن شما در این زمینه برآن شدیم تاچند مورد از لوازم برقی آشپزخانه با ذکر انوع مدل ها و ویژگی های مهمش نام ببریم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید؛

* راهنمای خرید یخچال

* راهنمای خرید مایکروفر

* راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

*راهنمای خرید یخچال و نکاتی که هنگام خرید باید به آن توجه کرد

دنیای یخچال و فریزر بسیار وسیع است و امروزه گزینه های متعددی برای خرید در دسترس است. قبل از خرید به نکات مهمی من جمله مدل، قیمت، بودجه، اندازه خانواده، میزان فوت، فضا، برچسب انرژی و موارد دیگر می بایست توجه کرد که در ادامه قصد داریم به بیان مختصری از دو نمونه از این نکات و انواع مدل های یخچال و ویژگی های آن ها بپردازیم؛

1- در نظر گرفتن فضای آشپزخانه و چیدمان:

قبل از خرید یخچال جدید، فضای آشپزخانه و چیدمان را در نظر بگیرید. یخچال می بایست فضای کافی در آشپزخانه داشته باشد. قبل از خرید، از یک متر برای اندازه گیری دقیق یخچال جدید خود استفاده کنید.

چه چیزهایی را در اندازه گیری یخچال می بایست در نظر گرفت:

اندازه گیری عرض، ارتفاع و عمق فضایی که یخچال جدید شما در آن نصب خواهد شد.

مقدار فضای مورد نیاز برای باز کردن راحت در و کشوهای یخچال.

فاصله از یخچال تا جزایر آشپزخانه مجاور.

2- انتخاب سبک و پیکر بندی یخچال:

درسته که عملکرد اصلی همه یخچال ها  یکسان است اما امروزه یخچال ها با پیکربندی های متفاوتی وجود دارد و انتخاب یخچال را بر اساس عواملی مانند: فضا، طراحی ارگونومیک و غیره باید انجام داد. شما می توانید اقلام تازه و منجمد خود را به همان صورتی که دوست دارید با سبک و پیکربندی یخچال مورد نظر خود برای خانواده سازماندهی و ذخیره کنید. انواع سبک و مدل یخچال شامل: یخچال‌های درب فرانسوی، یخچال‌های ساید بای ساید شیک، یخچال‌های فریزر بالا یا پایین کلاسیک یا مدل‌های تخصصی یخچال: زیر پیش‌خوان

– یخچال فریزر در فرانسوی:

در یخچال های درب فرانسوی، یخچال در سطح بالا و فریزر در پایین قرار دارد، این یخچال ها به دلیل طراحی استانداردش برای آشپزخانه هایی با ابعاد و اندازه معمولی مناسب است. اگر تعداد اعضای خانواده ی شما زیاد است، یخچال هایی با درب‌های اضافی را در نظر بگیرید که دسترسی آسان به کشوهای خارجی را به شما دهد، درست مانند نمونه یخچال وسطی در عکس بالا که که در پایین آن کشویی تعبیه شده و شما می توانید غذاهایی مانند پیتزا و اسنک ها در قسمت میانی ذخیره و بدون باز کردن درهای اصلی به آنها دسترسی پیدا کنید.

-یخچال های ساید بای ساید:

در یخچال های ساید بای ساید فریزر در سمت چپ و یخچال در سمت راست قرار دارد. این یخچال ها دارای  دسترسی آسان به هر دو طرف و ویژگی های دیگری است که در زیر به آن اشاره خواهیم کردیم:

– داشتن ویژگی های عملکردی مانند کریسپرهای کنترل شده با رطوبت برای ایجاد محیط های ایده آل میوه و سبزیجات

– ذخیره سازی تخصصی مانند قوطی ها برای سازماندهی نوشابه

-داشتن ظرفیت فراوان قابل استفاده

-قرار گیری یخ ساز و آب روی درب فریزر برای صرفه جویی در فضا

– فریزر بالا :

این نوع رایج ترین مدل یخچال و به عنوان یخچال های تک محسوب می شوند و مناسب آشپزخانه های کوچک هستند. یک بخش اصلی یخچال در پایین و یک فریزر کوچک در در بالا دارد. این مدل به عنوان طراحی اولیه فقدان سبک و ویژگی های اضافی می باشد، اما در عوض جمع و جور است، کمترین هزینه را دارد و انرژی کمتری مصرف می کند و این مدل به دلیل کوچک بودن فضای فریزر برای اقلام یخ زده ذخیره سازی محدودی را ارائه می دهد، برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است و نکته ای که در این مدل باید به آن خاطر نشان کرد این است که برای سازماندهی بهتر اقلام خود در این نوع مدل یخچال ها می بایست قفسه های قابل تنظیم در نظر بگیرید.

فریزر پایین:

این برای افرادی که بیشتر از محصولات منجمد تازه مصرف می کنند مفید است. فریزر در پایین و بخش یخچال در بالا قرار دارد که مواد غذایی تازه را در سطح بالا نگهداری می کند. در ضمن فریزر پایین، فضای بیشتری را ارائه می دهد.

– یخچال های زیر پیشخوان

یخچال های زیر پیشخوان گزینه ای محبوب برای نگهداری غذا و نوشیدنی هستند، که اغلب با ویژگی هایی نظیر: درهای برگشت پذیر، قفسه های ضد نشت در دسترس هستند. این نوع یخچال ها اغلب به عنوان ثانویه برای نگهداری نوشابه و آب مورد استفاده قرار می گیرد.

دکمه بازگشت به بالا