در دکوراسیون آشپزخانه چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

ایده های کاربردی دکوراسیون آشپزخانه در فضاهای باریک و کوچک تفاوت ایجاد می کند. به خصوص اخیراً که خانه های نوساز کوچکتر شده اند، نیاز به این ایده های کاربردی بیشتر شده است.

دکوراسیون |کابینت |مبل

دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه ها، یکی از پرکاربردترین قسمت های خانه ها، مناطقی هستند که بسیاری از اقلام، دستگاه ها و سایر تجهیزات در آن نگهداری می شوند. این سوال تقریباً به ذهن همه ما خطور می کند: پس در دکوراسیون آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه کرد؟ اگر می خواهید با دستکاری های کوچک تفاوتی در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کنید، پیشنهادات بعدی ما برای شماست!

کشوهای آشپزخانه را به چند بخش تقسیم کنید

دکوراسیون |کابینت |مبل

سیستم های پارتیشن بندی شده که می توانید برای تقسیم کشوها در قسمت های کوچک آشپزخانه انتخاب کنید، می توانند بسیاری از اقلام مانند قابلمه، تابه و مجموعه ادویه ها را در خود جای دهند. برای این منظور می‌توانید به طور منظم با محفظه‌های بزرگ و کوچک خود اضافه کنید تا از کوچک‌ترین فضاها نیز استفاده کنید.

مناطق کنار یخچال را ارزیابی کنید

در مورد استفاده از فضای ایجاد شده توسط دیوار در طرفین منطقه ای که یخچال خود را در آن قرار می دهید، چطور؟ می توانید از یک کابینت بلند، باریک و کشویی به عنوان انباری استفاده کنید و ظروف شیشه، کنسرو، مربا و غیره خود را در یک فضای کوچک اما جادار نگهداری کنید.

شکل پیشخوان آشپزخانه را تغییر دهید

مدل‌های نیمکتی که در یک ناحیه کنار دیوار استفاده می‌شوند یا به‌عنوان نوع L ترجیح داده می‌شوند، ممکن است فضاهای ذخیره‌سازی بزرگ را محدود کنند زیرا شکافی با دیوار ایجاد می‌کنند. برای این منظور، استفاده از میز آشپزخانه تمام قد و کابینت های آشپزخانه هم شکل می تواند بسیار کاربردی باشد. پیشنهاد ما هایگلاس ای جی تی است.

تابه های خود را به صورت عمودی قرار دهید

تابه ها که یکی از وسایل آشپزخانه هستند، وقتی روی هم قرار می گیرند فضای زیادی را در کابینت آشپزخانه اشغال می کنند. در عوض، می توانید یک میله نازک را در کابینتی با سقف بلند قرار دهید و تابه و درب خود را از دسته آویزان کنید. شما می توانید در فضا صرفه جویی کنید زیرا می توانید بشقاب های خود را در فضای خالی زیر قرار دهید.

کشو مخصوص گلدان

دکوراسیون |کابینت |مبل

یکی از وسایلی که بیشترین فضا را در کابینت آشپزخانه اشغال می کند قابلمه ها و درب آن ها هستند. راه حل شما برای این موضوع روشن است. می‌توانید داخل یکی از کشوهای افقی در پایین، قسمت‌هایی تقسیم‌بندی کنید. می توانید گلدان های خود را کنار هم در قسمت میانی بچینید و درب آنها را در محفظه های کوچکی که ایجاد کرده اید قرار دهید.

پارتیشن های عمودی را به حداقل برسانید

فضاهای عمودی داخل کابینت آشپزخانه فضاهایی هستند که با قرار دادن وسایل داخل آن ها قسمت های بالایی آن خالی می ماند. می توانید در قسمت های میانی این محفظه ها قفسه های کشویی بسازید. بنابراین می توانید از کوچکترین فضاها نیز به عنوان فضای ذخیره سازی استفاده کنید.

از درب آکاردئونی استفاده کنید

اگر دری دارید که به آشپزخانه شما باز می شود، ممکن است فضای غیر ضروری را اشغال کند. می توانید درب خود را بردارید و از درهای با رشته، پرده یا مهره استفاده کنید. اگر باز هم نمی توانید از درب منصرف شوید، می توانید از درب آکاردئونی استفاده کنید که مناسب دکوراسیون شماست.

مبلمان کوچک و مدولار را انتخاب کنید

به لطف مبلمان مدولار که ناجی آشپزخانه های کوچک است، می توانید از آشپزخانه خود بسیار موثرتر استفاده کنید. برای این کار، به جای کابینت های آشپزخانه ثابت، می توانید مبلمان مدولار مفید با پارتیشن های کاربردی تر مانند اسلاید، کشو، پارتیشن را انتخاب کنید. اگرچه این نوع مبلمان آشپزخانه شما را کوچک جلوه نمی دهد، اما شما می توانید با سازماندهی مناسب بسیاری از وسایل خود را ذخیره کنید.

اگر می‌خواهید فضای ذخیره‌سازی خود را با ایجاد تغییرات موثر در آشپزخانه کوچک خود افزایش دهید، می‌توانید راه‌حل‌های ارائه شده توسط برند دکوما چوب را ارزیابی کنید.

دکمه بازگشت به بالا