نحوه کاهش هزینه سوخت با ردیابی ناوگان GPS

یکی از ثابت ترین هزینه ها برای کسب وکارهای کوچک، یکی از هزینه های سوخت است که به راحتی قابل کاهش است. چه ناوگان شما 2 وسیله نقلیه یا 20 وسیله نقلیه داشته باشد، هزینه های مربوط به سوخت نگه داشتن آنها و در جاده ها می تواند به سرعت افزایش یابد. خوشبختانه برای صاحبان مشاغل کوچک، با نرم افزار مدیریت ناوگان کار جی پی اس، کاهش هزینه سوخت ناوگان یکی از اولین دستاوردهای سریعی است که هنگام شروع ردیابی وسایل نقلیه با جی پی اس ماشین خود خواهید دید.

سوخت یک جزء حیاتی در بهره برداری از ناوگان وسایل نقلیه است. بدون سوخت، کامیون های شما به جایی نمی رسند. با دانستن تاثیر هزینه های سوخت بر روی خطوط پایین مشاغلی که ناوگان وسایل نقلیه را اداره می کنند، مهم است که راه هایی برای کاهش این هزینه ها پیدا کنید. در اینجا 10 استراتژی وجود دارد که می توانید برای کاهش هزینه سوخت ناوگان خود پیاده سازی کنید.

 کاهش هزینه سوخت با مدیریت ناوگان

نحوه کاهش هزینه سوخت ناوگان

بر اساس مطالعه نشان داد افزایش 54 درصدی هزینه سوخت در سال 2021 منجر به افزایش 21.3 درصدی هزینه های عملیاتی ناوگان در سال 2022 شد، هزینه های سوخت بر مشاغل تاثیر می گذارد. برای مبارزه با این، دستورالعمل ها را امتحان کنید. زیر برای پایین نگه داشتن هزینه های ناوگان خود.

1- با یک ارائه دهنده تله ماتیک شریک شوید

نرم افزار مدیریت ناوگان GPS شما را قادر می سازد تا عملکرد خودروهای خود را ردیابی کرده و ایمنی راننده را حفظ کنید . این می تواند مسیرها و الگوهای راننده، مصرف سوخت و سایر معیارها را کنترل کند. این فناوری همچنین به شما کمک می کند تا با مقررات ، از جمله الزامات مربوط به دستگاه های ثبت الکترونیکی ، موافقت نامه بین المللی مالیات سوخت و گزارش های بازرسی خودروی راننده، مطابقت داشته باشید. مشارکت با یک ارائه دهنده تله ماتیک تضمین می کند که وسایل نقلیه خود را به سیستم های مناسب برای نیازهای خود مجهز می کنید.

2- لاستیک ها را به خوبی باد کرده نگه دارید.

طبق گزارشی از اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها، اطمینان از اینکه وسایل نقلیه دارای لاستیک باد شده مناسب هستند، می تواند راندمان سوخت را به طور متوسط تا 0.6 درصد یا تا 3 درصد بهبود بخشد. خودروها به ازای هر psi کمتر از فشار توصیه شده تایر، 0.2 درصد راندمان سوخت را از دست می دهند.

3- سنسور اکسیژن را حفظ کنید

تمام خودروهای تولید شده از دهه 1980 به سنسورهای اکسیژن مجهز هستند. این دستگاه ها غلظت اکسیژن در گازهای خروجی خودرو را تجزیه و تحلیل می کنند، سپس داده ها را به کامپیوتر موتور ارسال می کنند تا میزان سوخت مورد نیاز برای هر چرخه احتراق را محاسبه کند. مانند هر تجهیزات دیگری، حسگرهای اکسیژن در طول زمان خراب می شوند، به این معنی که باید در مدتی از عمر خودرو تعویض شوند. بخش تعمیر و نگهداری ناوگان شما باید اعلان هایی را برای شناسایی و تعمیر حسگرهای اکسیژن معیوب تنظیم کند تا خودرو به طور موثر در جاده کار کند.

4- در جاده های هموار رانندگی کنید

کیفیت سطح جاده می تواند تاثیر قابل توجهی بر بهره وری سوخت داشته باشد. موتور خودرو انرژی جنبشی برای تولید حرکت رو به جلو ایجاد می کند. سطوح ناهموار جاده ها لاستیک ها (و وسیله نقلیه) را تکان می دهند و می لرزند، که انرژی جنبشی تولید شده توسط موتور را مختل می کند و باعث کاهش مصرف سوخت می شود.

 نحوه کاهش هزینه سوخت با جی پی اس

5- از بیکاری غیر ضروری خودداری کنید

خودروهایی که بیشتر در طول روز روشن می شوند، سوخت بیشتری نسبت به وسایل نقلیه استارت خورده مصرف می کنند. در عین حال، وسایل نقلیه بیکار بدون دلیل سوخت را هدر می دهند و هزینه های غیر ضروری را انباشته می کنند. این هزینه های هدر رفته می تواند در سرتاسر ناوگان شما جمع شود و هزینه های قابل توجهی را برای شما به همراه داشته باشد.

از نرم افزار مدیریت ناوگان برای هشدار به رانندگان خود برای خاموش کردن وسایل نقلیه خود در هنگام رفتن به پارک استفاده کنید و گزارش های نرم افزار را بررسی کنید که کدام رانندگان بیشتر برای تغییر این عادت بیکار هستند. ما در کار جی پی اس انواع مدیریت ناوگان ، ردیاب خودرو و ردیاب کودک را موجود داریم.

6- محدودیت های سرعت را برای رانندگان تنظیم کنید

سرعت زیاد سوخت را هدر می دهد و به طور بالقوه خطرناک است، به ویژه برای رانندگان کامیون. برای کاهش مصرف سوخت و همچنین خطرات ایمنی، محدودیت های سرعت را برای رانندگان خود تنظیم کنید.

مدیریت ناوگان جی پی اس همچنین می توانند مصرف سوخت را ردیابی کنند و به رانندگان یادآوری کنند که چه زمانی باید سرعت خود را کاهش دهند و در محدوده سرعت رانندگی کنند، که باعث کاهش بیشتر مصرف سوخت می شود. می توانید از این نرم افزار برای ایجاد گزارش هایی استفاده کنید که مشخص می کند کدام رانندگان از محدودیت های سرعت شرکت پیروی نمی کنند.

7- رانندگان را برای جلوگیری از رانندگی تهاجمی آموزش دهید

مانند سرعت زیاد، رانندگی تهاجمی می تواند مصرف سوخت را افزایش دهد. رانندگی تهاجمی شامل شتاب گیری بیش از حد سریع، سرعت، ترمز خیلی سریع و گرفتن پیچ ها بسیار تند است.

برنامه آموزش راننده شما باید شامل آموزش دادن به رانندگان برای جلوگیری از عادات رانندگی تهاجمی باشد زیرا این امر باعث کاهش مصرف سوخت و بهبود ایمنی جاده می شود. همچنین می توانید از مدیریت ناوگان برای ارسال یادآوری به رانندگان برای جلوگیری از رانندگی تهاجمی، از جمله ترمز شدید و شتاب گیری استفاده کنید .

8- وسیله نقلیه و موتور را با مسیر مطابقت دهید.

تطبیق وسیله نقلیه با کار در صورت امکان بسیار مهم است. حمل بار کوچک در مسافت کوتاه در یک تراکتور تریلر 45 فوتی از نظر سوخت کارآمد نیست. یک وسیله نقلیه الکتریکی کوچکتر ممکن است گزینه بهتری برای حمل این نوع بار باشد. خودروهای سبک تر و بنزینی نیز برای مسیرهای طولانی تر بهتر خواهند بود.

حمل و نقل کالا در وسایل نقلیه با موتورهای کوچکتر می تواند مصرف سوخت بیشتری داشته باشد. بسیاری از کامیون های حمل ونقل برای مسیرها و تحویل هایی که طی می کنند، بیش از حد توان دارند. سعی کنید کامیون ها و موتورها را با مسیرها مطابقت دهید نه اینکه هر کامیونی که اتفاقاً در دسترس است بفرستید.

9- بارهای سبک تر را در صورت امکان حمل کنید.

علاوه بر تطبیق وسیله نقلیه با مسیر، سبک کردن بار کامیون می تواند بهره وری سوخت را بهبود بخشد. خودروهای سنگین نسبت به خودروهای سبک تر سوخت بیشتری مصرف می کنند. این دلیل اصلی استفاده سازندگان خودرو از قطعات کامپوزیتی بدنه در خودروهای جدید است، زیرا وزن خودرو را کاهش داده و مصرف سوخت آن را افزایش می دهد.

برای بهبود بهره وری سوخت، مطمئن شوید که کامیون های شما فقط آنچه را که برای ارسال محموله به مقصد لازم است حمل می کنند. به گفته آژانس حفاظت از محیط زیست ، هر 100 پوند اضافی در یک وسیله نقلیه می تواند بازده سوخت آن را 1 درصد کاهش دهد. حمل محموله های باز، مانند روی تخت های مسطح، نسبت به حمل محموله در داخل یک کامیون بسته، مصرف سوخت کمتری نیز دارد.

10- تبدیل به وسایل نقلیه الکتریکی یا سوخت های جایگزین

خودروهای برقی نسبت به خودروهای بنزینی و دیزلی مصرف سوخت بیشتری دارند. تغییر به وسایل نقلیه ای که با سوخت جایگزین کار می کنند همچنین می تواند هزینه سوخت شما را کاهش دهد زیرا هزینه کارکرد آنها در هر گالن کمتر از کامیون هایی است که با گازوئیل یا بنزین معمولی کار می کنند.

نظارت بر مصرف سوخت ناوگان با جی پی اس

ردیابی مصرف سوخت در ناوگان های بزرگ نیازی به احساس دلهره آور ندارد.

نظارت بر مصرف سوخت ناوگان

1- گزارش های بیکاری به کاهش هزینه های سوخت کمک می کند

بیکاری یک قاتل مخفیانه از مزایای نهایی است. در حالی که ممکن است بی ضرر به نظر برسد، کمتر از یک دقیقه در دور آرام برای هدر رفتن سوخت بیشتر از زمانی که موتور را متوقف و دوباره راه اندازی می کنید، زمان می برد. بر خلاف تصور رایج، همچنین باعث ساییدگی و پارگی بیشتر موتور شما در دور آرام می شود تا راه اندازی مجدد آن، بنابراین هزینه های سوخت با هزینه های نگهداری در آینده ترکیب می شود. و بدون اینکه راهی برای ردیابی بیکاری در ناوگان خود داشته باشید، در مورد اینکه چقدر بیکار در حال انجام است و چقدر برای شما هزینه دارد در تاریکی خواهید بود.

2- دیسپاچینگ بهتر به معنای بهره وری بهتر سوخت و مسیر است

ردیابی GPS ارسال بهتر را امکان پذیر می کند ، اما چگونه بر هزینه سوخت شما تاثیر می گذارد؟ اساسا، داشتن دید پرنده در زمان واقعی از همه وسایل نقلیه خود به این معنی است که می توانید کارآمدترین مسیرها را انتخاب کنید و نزدیکترین راننده را بفرستید، زمان سفر را کاهش می دهد و از رانندگان از “مسیر دیدنی” بالقوه جلوگیری می کند. رساندن سریع تر تکنسین ها به سایت های شغلی بیشتر از انجام سریع تر کار است. بهره وری مسیر مستقیماً با صرفه جویی در زمان و هزینه ارتباط دارد. زمان کمتر رانندگی به معنای هزینه کمتر برای سوخت است.

دکمه بازگشت به بالا