عمومیکسب و کار ایرانی

آموزش نصب دستگیره مخفی کابینت + انواع دستگیره مخفی

نصب دستگیره مخفی آموزش

از نظر یک فرد آماتور نصب دستگیره مخفی کابینت یکی از سخت ترین کار ها است ولی ما در این نوشته به نقل بارتو قصد آموزش آن را داریم. دستگیره مخفی مدرن ترین و شیک ترین دستگیره حالا حاظر می باشد که در این مطلب قرار است آشنایی کاملی با این نوع دستگیره داشته باشیم. و کاربردها، مزایا و معایب  را شرح دهیم و با انواع مختلف  آن آشنا شویم با ما همراه باشید تا آموزش نصب دستگیره مخفی کابینت را کاملا یاد بگیریم.

دستیگره های مخفی بدون دسته می باشد که بر روی کابینت نصب شده و جذابیت خاصی به آن می بخشد و ظاهری شیک و مدرن به کابیت و آشپزخانه می بخشد دستگیره داخل کابینت کاملا مخفی می ماند و باعث یکدست دیده شدن ظاهر آن شده و لکه دست روی آن باقی نمی ماند و دستگیره به طول کابینت می باشد و میتوان آن را ازهر جا باز کرد و این ویژگی استفاده  آن آسان می کند تنها تفاوت این نوع دستگیره با انوع های دیگر در نبود دستگیره می باشد دستگیره فضایی را بین درب و کابینت ایجاد می کند و که به راحتی با دست میتوان با آن کابینت را بازکرد.

انواع دستگیره مخفی کابینت؛ دستگیره‌های مناسب برای کاربردهای مختلف

دستگیرههای های متر در انواع، اشکال و اندازه های مختلف تولید می شوند. اگرچه در اکثر موارد این دسته از پارچه ها ساخته می شوند، اما می توان آنها را از مواد مختلفی مانند چوب، آلومینیوم و مواد مختلف ساخت. به طور کلی مدیریت کنتور یکی از انواع مدیریت کابینت است. در زیر انواع معیارها و شاخه های پرکاربرد وجود دارد که بر اساس فرم طبقه بندی می شوند.

1.دستگیره متری ال شکل: از این دستگیره برای کابینت و درب های بلند استفاده می شود.

2.دسته U شکل: دستگیره U شکل برای کشوها مناسب است.

3.دستگیره های H شکل: مشابه دستگیره های J شکل، دستگیره های H . شکل برای درب کابینت و درب های بلند مناسب است. روش قرار دادن دسته متر H شکل با دسته شکل یکسان نیست.

4.دسته های متری با سایز استاندارد: این نوع دستگیره متری به اندازه های خاصی از قبل برش خورده است و برای استفاده باید کشو را به اندازه ای برش دهید

5.دستگیره پنهان پروفیلی

6.دستگیره پروفیلی بیرونی

نصب دستگیره مخفی مگنتی

این نوع دستگیره کاملا داخل کابینت پنهان می ماند و از یک مکانیزم مکانیتی  یا آهن ربا استفاده میکند که تنها با فشار دست باز میشود هیچ چیزی در صفحه برونی درب نصب نمی شود و اکثرا از این دستگیره در آشپزخانه  برای کابینت های بالایی استفاده می شود کار با ین نوع دستگیره بسیار آسان است و مثل یک دکمه عمل میکند که با فشار دست کار میکند.

حال این سوال پیش می آید که چگونه بدون دستگیره باز و بسته کردن کمد و کشو ها امکان پذیر است؟ در این کابینت ها از ابزار های تو کار مانند آهنرباها و جک هایی استفاده می شود که عمل باز و بسته کردن آن را به راحت ترین شکل ممکن میسر می کند. ظاهر کابینت بدون دستگیره بسیار ساده، شیک و مسطح است و این موضوع همان ویژگی ست که آن را از سایر انواع کابینت متفاوت می کند.

نصب دستگیره مخفی کابینت یو شکل

شاید بارها واژه کابینت بدون دسته را شنیده باشید. اما باید بدانید که کابینت مدیریت نشده وجود ندارد و این اصطلاح برای کابینتی است که از نوعی شاخه پنهان استفاده می کند. این دسته ها طوری قرار می گیرند که روی سطح کار دیده نمی شوند.

در واقع نام دقیق تر این مدل کابینت کابینت مخفی است. یکی از متداول ترین و پرکاربردترین شاخه های مخفی دستگیره U-hidden می باشد که در ادامه الزامات فنی و نحوه نصب کابینت U را به اطلاع شما عزیزان می رسانیم.

دست پنهان آلبا Uرا می توان رایج ترین شاخه پنهان نامید. واضح است که دلیل نامیدن این محصول به دسته u مخفی شکل دسته آن است که هنگام دراز کشیدن روی زمین به شکل حرف انگلیسی u (u) می باشد. این دستگیره u شکل بهترین انتخاب برای کابینت های زمینی است و فضای نصب بین دو درب کابینت می باشد.

U-hand پنهان پس از نصب به صورت یک خط افقی در نمای کار نمایان می شدر این دستگیره خود درب به عنوان دستگیره عمل کرده و شیبی بر لبه داخلی درب است فضای خالی که این شیب می سازد جهت گذاشتن انگشتان می باشد و از آن برای باز کردن درب استفاده می شود این شیب از بیرون دیده شده است و در داخل کابینت پنهان استیک میخ در سوراخ در قرار دهید و آخرین سوراخ در را با مته مناسب دریل کنید. پس از سوراخ کاری، پیچ ها را در پشت در قرار دهید و دستگیره ها را نیز وصل کنید.

نحوه نصب دستگیره کابینت توکار به روشی ساده

دسته های داخلی مستطیل، مربع و گرد است. نوع مستطیلی یک عنصر است و نسبت به مدل های دیگر نصب راحت تری دارد. دو دستگیره کابینت دارای قسمت بزرگی در داخل درب کابینت تعبیه شده است. قسمت دیگر دسته که از بیرون قابل مشاهده است برای پنهان کردن پیچ های داخل آن استفاده می شود. البته لازم به ذکر است که از نظر قرارگیری دست، مدل مربع و دایره با مستطیل یکی نیست.

برای دستگیره های چوبی مربع یا گرد، باید اولین سوراخ در پنجره کابینت به وسیله مته گاز وجود داشته باشد. اندازه این سوراخ به اندازه دسته نیز بستگی دارد. دسته گرد کوچک دارای سایز 35 میلی متر است و دسته بزرگ به سوراخی بیش از 60 میلی متر نیاز دارد. پس از ایجاد این سوراخ ها می توان دستگیره ها را با استفاده از پیچ در جای خود محکم کرد. معمولاً هر دسته نیاز به اتصال 2 پیچ دارد.

دستگیره جعبه تعبیه شده برای نصب دستگیره مخفی نیاز به ایجاد فضایی در درب کابینت برای برقراری ارتباط دارد. اغلب به دلیل برجستگی در دستگیره های مستطیلی باید از دستگاه CNC برای برش و ایجاد موقعیت واضح در درب کابینت استفاده کرد. آنها همچنین نیازی به برداشتن ندارند و محکم در جای خود قرار دارند. با مراجعه به صفحه دست ساز می توانید انواع مختلفی را تهیه و در این دسته بندی ها قرار دهید.

آموزش نصب دستگیره های متر اندازه استاندارد برای انواع کشو و کابینت

دسته متر اندازه استاندارد از قبل برش خورده است و برای نصب سریع روی کشوهای کابینت موجود است. دستگیره ها انواع مختلفی دارند که در بیشتر موارد نیازی به برش داخل آن نیست و دستگیره های اندازه استاندارد با چسب روی درب کشو نصب می شوند. نکته مهم در مورد این نوع دستگیره این است که در هنگام ساخت کشو برش مناسب را انجام دهید و اندازه کشو و دسته یکسان باشد.

چگونه دستگیره مخفی کابینت نصب کنیم؟

روش نصب دستگیره کابینت مدل مخفی منحصر به فرد بوده و باید با تجهیزات مخصوص انجام شود. این دستگیره ها در ابتدا و قبل از اجرای کابینت توسط سازنده در درب ایجاد شده است.

به طور کلی ترس های پنهان دارای یک متریک (کلام دهی) و یک مدل در مشخصات خود هستند. در تصویر بالا می توانید اطلاعات خاصی در مورد محل قرارگیری لب ها پیدا کنید. همچنین انواع دیگری از این دسته بندی ها در صفحه کابینت مخفی وجود دارد که برای اطلاعات بیشتر می توانید آن ها را مشاهده کنید.

مراحل انتخاب و نصب کابینت خود را با دقت و دقت دنبال کنید.
دقت و پشتکار یکی از الزامات اصلی نصب دستگیره مخفی کابینت است. شما باید بسیار مراقب باشید، به خصوص در هنگام ایجاد سوراخ. در واقع، اگر سوراخ را در جای اشتباه ایجاد کنید، رفع آن کمی سخت تر می شود. همچنین باید مدل کابینت را بر اساس اندازه و تم محیط آشپزخانه انتخاب کنید. اگر به اشتباه دسته بندی کنید، پول زیادی از دست خواهید داد.

در این مقاله نکات کاربردی در مورد نحوه نصب مخفی کابینت دستگیره و انتخاب مدل را برای شما آورده ایم. لازم به ذکر است که اندازه دستگیره باید با توجه به اندازه درب کابینت انتخاب شود. چیزی درست کنید که با ظاهر آشپزخانه شما همخوانی داشته باشد.

فروشگاه یراق آلات بارتو آماده ارائه انواع کابینت می باشد و شما می توانید از خدمات و محصولات مجموعه ما استفاده نمایید. تمامی محصولات فروخته شده در «بارتو» دارای خدمات پشتیبانی هستند و کارشناسان ما شما را در نصب صحیح تجهیزات راهنمایی خواهند کرد. همین الان با شماره بارتو تماس بگیرید و از خدمات مجموعه استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا