عمومی

مشکلات اجاره خودرو بدون راننده

۸ مورد از مشکلات اجاره خودرو

مشکلات اجاره خودرو یکی از معضل های مهم در زمینه اجاره و رنت خودرو است. از قرار داد شرکت ها گرفته شده تا بیمه و پرداخت خسارت تصادف، جزو مشکلات مهم رنت خودرو می باشد. در این مقاله ما به همه موارد و مشکلات اجاره خودرو اشاره کرده ایم و راه حل هایی را به شما ارائه داده ایم که در هنگام اجاره خودرو به احتمال زیاد شما بارها این جمله را شنیده و یا گفته اید. من اگر تا آخر عمر هم کار کنم نمی توانم یک خودرو خوب بگیرم. باید گفت که با شرایط کنونی خرید خودرو لوکس از پس هر کسی بر نمی آید. شاید بعضی از افراد هرچقدر هم که تلاش کنند نمی توانند خودرویی چند صد میلیونی بخرند. راه حلی که مورد توجه و استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته و می توان در نظر گرفت اجاره خودرو است.

اجاره خودرو به دنبال خود معایب و مزایایی را به همراه دارد. رنت خودرو فرآیندی است که علاوه بر اینکه شرکت اجاره خودرو باید در کرایه ماشین های خود دقت و بررسی کامل را به عمل بیاورد، شخص اجاره کننده نیز برای رنت خودرو نیاز به یک سری شرایط و بررسی ها دارد. ما در اینجا تعدادی از مشکلات اجاره خودرو که ممکن است برایتان پیش بیاید اشاره کرده ایم پس با ما همراه باشید.

صنعت

مشکلات اجاره خودرو

متاسفانه در زمینه کرایه ماشین مواردی و مشکلاتی وجود دارد که از طرف شرکت های اجاره خودرو سر می زند. به همین دلیل اگر برای سفرهای خارج از شهر و یا سفرهای کاری خود نیاز به خودرو دارید، باید کاملا به نکات و موارد ذکر شده در قرار داد بین خود و شرکت آشنایی کامل داشته باشید. در ادامه مقاله به بررسی مشکلاتی که در اجاره ماشین ممکن است با آن روبه رو شوید و باعث دردسر شما شود خواهیم پرداخت.

مشکلات فنی خودرو

مشکلات فنی خودرو از جمله دغدغه هایی است که امکان دارد در زمان اجاره خودرو ذهن افراد را به خود مشغول نماید. استرس و نگرانی در مورد این موضوع شاید یکی از مشکلات مهم در زمینه اجاره خودرو باشد. بسیاری از خودروهای اجاره ای هستند، که به دلیل تصادف خسارت و آسیب های زیادی را به خود دیده اند. همین مورد باعث نگرانی تعداد زیادی از مشتریان اجاره خودرو شده است . چرا که این خودروها دیگر کیفیت اولیه خود را نداشته.

در اغلب موارد دیده شده که شرکت های اجاره ماشین به دلیل متقاضیان زیاد فرصت چکاپ خودورهای خود را نداشته. به همین دلیل خودرو را با مشکلات فنی به مشتری تحویل می دهند. همین مورد باعث به وجود آمدن نارضایتی بیشتر افراد شده است. باید گفت که این نگرانی بیشتر مربوط به افرادی است که سفرهای طولانی مدت داشته و یا دوست دارند از خودروهای لوکس استفاده کنند.

در صورتی که شما جزو این دسته از افراد هستید باید بگوییم که شرکت ما تمام خودروهای خود را قبل از تحویل معاینه فنی کرده و یک خودرویی سالم را تحویل شما خواهد داد. ما می توانیم به شما این قول را بدهیم که خودرو مورد نظر خود را بدون هیچ گونه مشکلی دریافت خواهید کرد.

تاخیر در تحویل خودرو اجاره ای

تحویل ندادن به موقع خودرو بیشترین شکایت مشتریان موسسات اجاره ماشین را تشکیل می دهد. مشتریان اجاره خودرو که موعد تحویل خودرو آن‌ها به تاخیر افتاده است با مراجعه به شرکت معمولا با این پاسخ مواجه می‌شوند که زمان تحویل مشخص نیست. در نهایت به آن‌ها وعده تحویل خودرو در ساعات دیگر و روزهای آینده را می دهند.

تحویل به موقع خودرو، جزء تکالیف شرکت های خودرو می باشد. لازم است شرکت‌های اجاره ماشین با در نظر گرفتن راهکار‌های عبور از این مشکل، زمان تحویل خودرو را برای مشتریان خود مشخص کنند. اما این نکته قابل توجه است که شرکت ما به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های کرایه ماشین تحویل به موقع خودرو را جزو اهداف مهم در ارائه خدمات به مشتریان خود قرار داده است. ما همواره کوشیده ایم که رضایت شما عزیزان را جلب کنیم.

شرکت بزرگ ما به شما این قول را می دهد اگر خودرو شما به موقع تحویل داده نشد حتما به دلیل اتفاق غیر منتظره و یا تصادف بوده است. یکی از مهمترین ویژگی مجموعه ما نسبت به شرکت های دیگر تخفیف ویژه ای است که شرکت برای مشتریانی که تاخیر در تحویل داشته، در نظر گرفته شده است.

اجاره خودرو با راننده

یکی از مشکلات اجاره خودرو با راننده، راننده ای است که شرکت های اجاره خودرو برای خدمات رسانی به مشتریان خود در نظر می گیرند. رانندگان شرکت های اجاره خودرو باید افرادی مجرب و آشنا با امور ترانسفر باشند. اما در بیشتر موارد مشاهده شده که افرادی در این زمینه کار می کنند که حتی زبان انگلیسی بلد نبوده و با تشریفات نیز آشنایی ندارند.

حق بیمه قرارداد اجاره خودرو

داشتن بیمه برای خودروهای اجاره ای یک سر سود و یک سر ضرر می باشد. چرا که اگر با خودرو اجاره ای تصادف کنید طبق قرار داد تمام شرکت های اجاره خودرو شما باید هزینه خسارت را پرداخت کنید. مشکل این جاست که ممکن است خسارت پیش آمده گاهی واقعا یک خسارت بزرگ باشد. چرا که اگر شما یک خودرو گران قیمت مانند بنز را رنت کرده باشید باید خسارتی به مبلغ ۱۰میلیون تومان تا ۵۰ میلیون تومان بپردازید. این یک ریسک بزرگ است. حال مشکلی که ممکن است به ذهنتان خطور کند این است که ماشینی را اجاره کردید و خود اجاره کننده به آن خسارت وارد کرده تا از شما قرامت آن را بگیرد.

شرایط بیمه و کیلومتر مجاز روزانه شرکت

تمامی خودروهای این شرکت تحت پوشش بیمه کامل می باشند. یکی از تضمین های که شرکت ما به مشتریان خود می دهد بیمه CWD و قرارداد رسمی است. این بیمه نوعی پوششی مخصوص خودروهای اجاره است. شرایط بیمه اجاره خودرو در شرکت به این صورت که اگر خسارت وارده به ماشین اجاره شده کمتر از ۱ میلیون تومان باشد پرداخت خسارت به عهده مشتری و اگر بیشتر از ۱ میلیون تومان باشد پرداخت آن به عهده شرکت اجاره خودرو است.

هزینه خسارت تصادف با خودرو اجاره ای چگونه می باشد؟

خودرو طرف مقابل: خسارت بیش از ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان بر عهده مشتری میباشد.

خودرو شرکت: خسارت های کمتر از ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان بر عهده مشتری می باشد.

هزینه افت خودرو

افت خودرو یکی از مسائلی است که پس تصادف پیش می آید. خب این موضوع بسیار مهمی است. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که اگر با خودرو اجاره تصادف کنید خسارات آن چگونه پرداخت می شود ؟آیا پرداخت تمام خسارت ها برعهده شماست؟ هزینه افت ماشین چگونه مساحبه می شود؟

ذکر این نکته ضروری می باشد که تمامی خودرو های موجود در این مجموعه در بالاترین سطح کیفیت فنی وهمچنین دارای بیمه مسافرتی کامل می باشد.

هزینه افت ماشین چگونه محاسبه می شود؟

هزینه افت ماشین بعد از تصادف های با خسارت بالا به وسیله کارشناس محاسبه میگردد. برای محاسبه هزینه افت ماشین، کارشناسی که مورد تایید مشتری و شرکت می باشد خسارت را بررسی کرده و هزینه را محاسبه می کند.

قرارداد رسمی در اجاره خودرو

حتما برای شما پیش آمده که زمانی که می خواهید خودرو اجاره کنید، شرکت به شما قرارداد رسمی نداده و هیچ تضمینی بین شما وشرکت اجاره خودرو وجود ندارد. شرکت ما یکی از معتبرترین شرکت های اجاره خودرو برای اجاره خودرو قرار داد رسمی را برای شما فراهم کرده است.

مزایای اجاره خودرو بدون راننده چیست و چرا بهتر است خودرو اجاره کنیم؟!

در تمامی شهرهای ایران و حتی کشورهای خارجی برخی از شرکت ها وجود دارند که انواع خودرو های ایرانی و خارجی را اجاره می دهند. افرادی وجود دارند که بعضی وقتها می خواهند سوار ماشین های لوکس شوند برای این کار حتماً لازم نیست که ماشین مورد نظر را خریداری نمایند بلکه می توانند اتومبیل لوکس مد نظر خود را برای مدت چند روز یا چند ماه و حتی یک سال اجاره کنند. در سال 1916 اولین بار در کشور آمریکا کرایه دادن خودرو توسط جوساندرس صورت گرفت که ماشین خود را به تاجری اجاره داد و مقداری پول به خاطر کرایه دادن خودرو از فرد دریافت کرد، جوساندرس در آمریکا ۲۱ شعبه با عنوان شرکت اجاره خودرو احداث نمود.

اجاره خودرو بدون راننده

پس از جنگ جهانی دوم کسب و کار اجاره خودرو بدون راننده و تقاضا برای ماشین رونق گرفت که الان میتوان اتومبیل موردنظر خود را از یک شهر کرایه کرد و در شهر دیگری به صاحب آن پس داد. بعضی از افراد برای قرارهای کاری نیاز به اجاره کردن اتومبیل دارند و بعضی دیگر نیز برای تعطیلات خود نیاز به کرایه‌ ماشین دارند و بعضی دیگر نیز برای مراسم عروسی و تعدادی هم که توان خرید یک اتومبیل لوکس را ندارند می خواهند برای یک مدت زمانی ماشین های آخرین سیستم را کرایه نمایند و از آن لذت ببرند.

دو شرکت کرایه خودرو و آژانس خودرو که تفاوت هایی با یکدیگر دارند در بیشتر شهرهای بزرگ مشغول به کار و فعالیت هستند که تفاوت آن دو در این است که آژانس های خودرو اتومبیل را به همراه راننده در اختیار کسی که ماشین را کرایه کرده است قرار میدهند اما در کرایه دادن خودرو فرد کرایه کننده می تواند خودرو را هم بدون راننده و هم با راننده کرایه کند.

شرکت های آژانس خودرو تشریفات کمتری نسبت به شرکت های اجاره خودرو دارند و شرکت های اجاره خودرو چون بدون راننده اتومبیل را در اختیار فرد کرایه کنند می‌گذارند بهتر می‌توانند تشریفاتی بودن خود را نشان دهند، صنعت اجاره اتومبیل بدون راننده به‌خوبی در بیشتر شهرهای ایران مثل تهران، شمال، مازندران، گیلان، کرج و البرز جا افتاده و دارای متقاضیان بسیار زیادی می باشد.

شناخت صنعت اجاره خودرو بدون راننده

اکثر افراد در این فکر هستند که برای داشتن یک خودروی لوکس حتماً باید آن را بخرند اما امروزه می‌توان از طریق اجاره خودرو چه باراننده و چه بدون راننده از سواری در خودروهای لوکس لذت ببرند و دیگر نیازی به خرید آن نداشته باشند، و می توانند از هزینه های خودرو معاف شوند مثل هزینه خرابی قطعات، افت قیمت ماشین و هزینه بیمه.

شرکت های کرایه اتومبیل تمامی تلاش خود را می‌کند تا خودروی سالم و تمیز در اختیار خریداران قرار دهند چون افرادی که اتومبیل را کرایه می کنند برایشان مهم است که اتومبیل مورد نظر چه از نظر موتوری چه از لحاظ ظاهری تمیز و سالم باشد، یکی از شاخصه های بسیار مهم در سلامت خودرو کارکرد اتومبیل خریداری شده است و معمولاً اتومبیل‌هایی که کارکرد بالایی دارند هم از لحاظ فرسودگی و هم از لحاظ بدنه و موتوری ضعیف به شمار می روند و مشکلاتی رو در موقع خرید برای طرفین ایجاد میکند.

بسیاری از افراد در این فکر هستند که شغل کرایه دادن ماشین از شغل های بسیار تجملاتی است و نیاز اساسی برای مردم یک جامعه نمی باشد اما با کمی فکر و تأمل در می یابیم که این شغل تاثیرات بسیار زیادی بر روی رفاه حال مردم جامعه داشته است چرا که کرایه اتومبیل برای کسانی که توان خریدن ماشین های لوکس را ندارند و یا از سرمایه خود برای کسب و کار استفاده می کنند نیاز آنها را به داشتن ماشین برطرف میکند و حتی هزینه های حفظ و نگهداری خودرو ها را کاهش میدهد.

خریدن خودروهای لوکس و هزینه های نگهداری از آن و غیر تخصصی بودن افراد باعث می شود که هزینه های زیادی برای این افراد اعمال شود از این رو شرکت های دولتی، خصوصی، بانک ها، موسسات و شرکت‌های عمومی به دنبال اجاره نمودن اتومبیل هستند و به این صنعت روی آورده اند.

افرادی هستند که به کیفیت و قیمت برای اجاره نمودن ماشین بسیار توجه دارد و برندهایی مثل مزدا، تویوتا، کیا و ماشین های ایرانی از این لحاظ بسیار مناسب است اما شرکت هایی مثل بی ام و و بنز برای مراسمات خاص مورد استفاده قرار می گیرند چون از هزینه‌های بالایی نسبت به سایر برند ها و شرکت های خودرو سازی دیگر  برخوردار هستند.

اجاره خودرو بدون راننده از لحاظ حقوقی

اجاره از دیدگاه حقوقی یک نوع قرارداد به شمار می‌رود که انتقال مالکیت یک وسیله یا هر چیز دیگری به طور موقت به فرد دیگری داده میشود، به طور کلی برای هر چیزی که با استفاده از آن تمام نشود و ماندنی باشد کرایه و اجاره ممکن است به همین علت از لحاظ قانونی اجاره کردن اتومبیل مشکلی ندارد چون به هنگام استفاده از آن تمام نمی شود و باقی میماند بدیهی است که فرد کرایه کننده باید رفتاری مناسب داشته باشد در غیر این صورت هرگونه رفتاری که نامتعارف باشد رفتاری عمدی به شمار می‌رود که فرد مستاجر مقصر می شود و در صورت وارد شدن هرگونه خسارت به مال باید آن را جبران نماید.

 از طرفی فرد اجاره کننده رفتار مناسبی داشته باشد ولی باز هم اتومبیل دچار خسارت بشود هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

مردم نسبت به اجاره خودرو بدون راننده چه دیدگاهی دارند؟!

از نظر مردم اجاره خودرو بدون راننده مشکلاتی دارد که بیشتر این مشکلات از ندانستن شرایط کرایه ماشین می باشد، بیشترین نگرانی های مردم در این زمینه عبارت است از نگرانی در مورد شرایط اجاره، شرایط ضامن و هزینه‌های بالای اجاره اتومبیل، احتمال تصادفات و به وجود آمدن خسارت، که این مشکلات است که اجازه نمی‌دهد مردم به سمت اجاره خودرو بروند، بیشتر این مشکلات درست است و مسئولیتی بزرگ بر فرد کرایه کننده است که ممکن است هر فردی از پس این مسولیت بر نیاید.

 اما نکته قابل توجه این است که اجاره بعضی اتومبیل ها بدون راننده بسیار پایین است و با توجه به تعداد روزهای اجاره ماشین که هر چه بیشتر باشد از تخفیف های بسیار خوبی برخوردار می‌شود که می‌تواند امتیاز مثبتی برای فرد کرایه کننده باشد.

اجاره اتومبیل بدون راننده و امتیازات مثبت آن برای فرد کرایه کننده

در نگاه اول کرایه نمودن ماشین به دلیل قیمت بالایی که دارد مناسب نیست و به نظر میرسه که هزینه های بسیار بالای وجود داشته باشند اما با توجه به شرایطی که می تواند برای فرد کرایه کننده فراهم کند به صرفه نیز می تواند باشد.

 برای مثال در شب عروسی عروس و داماد تمایل دارند که یک ماشین لوکس داشته باشم به خرید این ماشین ممکن است به صرفه نباشد اما اجاره و کرایه این خودرو بسیار بسیار به صرفه است و می تواند شب خوبی را برای خود و اطرافیان رقم بزند اگر به موضوع منطقی نگاه کنیم شما توانسته‌اید با صرف هزینه ای بسیار پایین آن شب را به نحوی که دوست داشته‌اید بگذرانید.

مشکلات اجاره خودرو بدون راننده چیست؟!

مشکلاتی ممکن است برای خودرویی که اجاره می شود برای فرد اجاره دهنده و اجاره کننده پیش بیاید،یکی از این مشکلات میزان مسئولیت پذیری شخص اجاره کننده است چون باید صحیح و سالم آن خودرویی را که تحویل گرفته است.

پس از اتمام قرارداد به اجاره دهنده تحویل دهد و مشکل دیگری که وجود دارد این است که بتواند ضمانتی به نسبت ماشین مورد نظر به یابد و در اختیار اجاره دهنده بگذارد، سلامت اتومبیل ها باید توسط کارشناسان تایید شود که مسئولیت این کار بر عهده فرد اجاره دهنده می‌باشد که در غیر این صورت ممکن است از لحاظ فنی اتومبیل مشکل داشته باشد و یا باعث بروز مشکلاتی مثل تصادف بشود.

چرایی اجاره خودرو بدون راننده

خودرویی که آن را اجاره می کنید می تواند با راننده و حتی بدون راننده باشد یکسری افراد تمایل دارنداطمینان ندارند بنابراین دوست دارند ماشینی را که کرایه می‌کنند بدون راننده باشد و اما در مقابل افرادی هم هستند که با کرایه اتومبیل با راننده مشکلی ندارند و نمیخواهند خود را در گیر مشکلات رانندگی بکنند بنابراین به کرایه ماشین با راننده تمایل دارند.

دکمه بازگشت به بالا