اقتصادیکسب و کار ایرانی

مزایای چاپ مش در تبلیغات

چاپ مش

بنرها و استیکرها مدت هاست که در صنعت تبلیغات ارزانترین و ساده ترین روش های تبلیغات بود اند اما با گذشت زمان ابزارهای تبلیغات دیگری نیز وارد عرصه شده و بسیار قوی عمل کردند. یکی از این ابزارهای تبلیغات مش و چاپ مش می باشد. اگر به دنبال روشی ویژه و منحصر به فرد برای چاپ می گردید، اگرمی خواهید تبليغ شما موفق شود، ديده شود، خوانده شود، پذيرفته شود، به ياد آورده شود و به آن عمل شود توصیه ی ما به شما چاپ مش است.

 تبلیغات و روش بکاررفته در تبلیغات میتواند به صورت مستقیم بر فروش و درآمد و سود شرکت‌ها تاثیر ملموسی را بگذارد، بنرها، فلکسی ها، مش ها و تابلوهای تبلیغاتی با یکدیگر متفاوت هستند اما یک ویژگی  مشترکی بین آن ها وجود دارد و آن انتقال پیام به مخاطب است. حال اینکه ابزار تبلیغاتی چقدرجذاب و گیرا باشد و چه میزان در ذهن مخاطب جای گیرد بستگی به ویژگی ابزار به کاv رفته در تبلیغ شما دارد.  یکی از ابزار هایی جدید که برای این کار استفاده می شود و بازخورد بالایی نیز دارد مش است. چاپ مش از مدل های چاپ است که مقاومت بالایی داشته و کاربرد فراوانی دارد.

تابلوهای تبلیغاتی |درآمد |ساختمان

چاپ مش یا مش چیست؟

این چاپ عمدتا در ابعاد بزرگ صورت می گیرد و سطح آن بصورت مشبک است. چاپ مش جز تبلیغات مدرن بوده و جلوه ی بصری مطلوبی دارد. جنس مش از جنس پلی استر است و مقاومت بالایی در شرایط جوی دارد از این رو می توان علاوه بر تبلیغات فروشگاهی و تبلیغات در فضای بسته در فضای باز نیز از آن استفاده کرد. سوراخ های ریز موجود بر روی مش سطح شیشه را به طور کامل نمی پوشاند و فضا داخلی را تاریک نمی کند. این مشخصه یکی از مشخصات محبوبی است که سبب اثر بخشی بیشتر آن می شود.

مش در دو نوع معمولی و چسب دار تولید می شود که ویژگی ها و امتیازات نوع چسبدار آن در ‏بخش مربوطه آمده است. نوع معمولی و بدون چسب آن برای دکورها و استند های نمایشگاهی و یا ‏پارتیشن بندی فضاهای مختلف (به همراه طرح و تصویر دلخواه بر روی آن) مناسب است. صفحات مش در ‏عرض های متنوع موجود است.

چاپ مش شیشه:

مش شیشه مشی است که از آن برای چسباندن روی شیشه استفاده می شود. نصب این مش خیلی آسان و سریع بوده و نیاز به تخصص ندارد. یک طرف مش چسبی قرار دارد که امکان نصب را برای شما آسانتر می کند. شما می توانید براحتی چسب و مش شیشه را در زمان دلخواه از آن جدا کنید بدون آنکه اثری از آن بر روی شیشه باقی مانده باشد.

همانگونه که گفته شد مش شیشه یکی از بهترین در انواع تبلیغات است. فرق این مش با استیکر و چاپ روی شیشه این است که به دلیل سوراخ های ریز موجود در آن نور را به راحتی عبور داده وسبب پوشانده شدن کامل شیشه نمی شود.

 چاپ مش استند:

از مش می توان بر روی استند نیز استفاده کرد. در این مدل از مش از چسب استفاده نشده است و بر روی استند نصب می شود از این مش میتوان در هر محیطی استفاده کرد.

کابرد مش:

تقریبا هر جایی که دارای سطح صاف و صیقلی داشته باشد می توان از مش و استیکر استفاده کرد. چاپ مخصوص شیشه ی مغازه، چاپ بر روی دیوار، چاپ بر روی سرامیک، چاپ بر روی سطح استیل، همگی از کاربرد مش به شمار می روند. البته بر روی اتوبوس ها و ماشین ها و کانتینر ها  نیز می توان از مش استفاده نمود.

دستگاه چاپ مش:

نام دستگاهی که برای چاپ مش از آن استفاده می شود دستگاه­‌های اکوسالونت می باشد.

مقایسه کیفیت مش با استیکر:

از آنجا که از هر دستگاهی برای چاپ مش نمی توان استفاده کرد کیفیت مش ها بسیار بالا می باشد. البته این امر به نوع مرکب به کار رفته نیز بستگی دارد. مرکب به کار رفته باید مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی داشته باشد.

نکته مهم هنگام نصب مش:

نصب مش و نصب استیکر شبیه به یکدیگر می باشند اما نصب چاپ مش به سختی نصب استیکر نیست زیرا دیگر هنگام نصب نیازی نیست که نگران به وجود آمدن حباب بر روی آن باشید. توصیه ی ما به شما این است که از آب برای چسباندن استفاده نمایید. قبل از نصب سطح را به خوبی تمیز نمایید. با آب و ریکا سطح را پوشش دهید تا بتوانید مش را بر روی آن جابه جا کنید. پس از نصب سه ساعت زمان برای خشک شدن نیاز خواهد یود. هنگام جدا کردن مش از گرمای سشورا کمک بگیرید تا براحتی از سطح جدا شود.

مزایای چاپ مش:

از مزایای چاپ مش می توان به جلب نمودن توجه مخاطبین، ایجاد علاقه در مخاطب، تحریک و تمایل در مخاطب، راهنمای خرید مخاطب و برندینگ کالا اشاره کرد. هر چه از شیوه های جدیدتر و مدرن تر و خاصتری برای برندینگ کالا استفاده نمایید مخاطب جذب شده و آگاهی بهتری خواهد داشت. از چاپ مش برای اطلاع رسانی و توضیحات در ارتباط با محصول و خدمات نیز استفاده می کنند. بدون شک کیفیت تبلیغات معیاری و سنجشی برای کیفیت نوع خدمات و کالای شما خواهد بود. هر چه از روش های جذاب و باکیفیت بالاتری برای تبلیغات خود استفاده نمایید راه رسیدن به هدف را برای خود هموار تر نموده اید.

سفارش چاپ مش:

برای سفارش چاپ مش ابتدا انداره ی طرح و مکان نصب مش مشخص گردد.  پس از آن طراح گرافیک تصویر و موضوع را طراحی کرده و به برای چاپ مش اطلاعات را به دستگاه چاپ انتقال می دهد.

چاپ استیکر مش

حتما تاکنون اتوبوس‌های شهری را که کل سطح آن توسط استیکرهای تبلیغاتی پوشانده شده است را دیده اید . این استیکر ها از جنس مش هستند ؛ اگر به دنبال تبلیغات چاپی و طراحی بنر و لیبل  هستید ، کارشناسان  ما با  تکیه بر تجربه و تخصص فنی این حرفه به شما کمک می کنند ، تبلیغات خود را با کمترین هزینه در تیراژ بالا به انجام رسانید. امروزه انواع و اقسام تبلیغات در زندگی ما نفوذ کرده و ذهن مخاطب نسبت به تبلیغات مقاوم تر شده است . حال آنکه بسیاری از کسب و کار ها با صرف هزینه ای گزاف دست به تبلیغات میزنند و نرخ تبدیل  مورد انتظارشان براورده نمیشود و ضرر میکنند.

اما تبلیغی می‌تواند تاثیر گذار باشد که علاوه بر  طراحی و خلاقیت بالایی ، کمترین هزینه ممکن را هم داشته باشد. بدون شک شما تاثیر تبلیغات را در بازاریابی شغلی خود میدانید ، با چاپ استیکر ارزان قیمت متریال مش، بازدهی تبلیغات خود را بالا برده و در نگاه مشتریان خود ماندگار شوید .

جنس استیکر مش چیست؟

مش نوعی متریال چاپ توری شکل از انواع متریال لارج فرمت رول از جنس پی وی سی سفید رنگ دارای سوراخ های ریز که ویژگی خاص دید تصویر از خارج و دیدن منظره بیرون از داخل را می دهد . متریال مش شامل قسمت های : یک لایه پی وی سی سفید رنگ در وسط ، یک لایه چسب در زیر ، یک لایه کوتینگ جذب کننده مرکب اکوسالونت و یک لایه کاغذ روغنی جهت محافظت از چسب زیر مش می باشد.

دستگاه اکوسالونت جهت چاپ با کیفیت بسیار بالا بر روی انواع متریال مورد استفاده قرار می گیرد.به دلیل نوع مرکب که دوستدار محیط زیست ( اکوفرندلی ) است اکوسالونت گفته می شود. متریال مش از نظر گرماژ دارای ضخامت های ۸۰میکرون و همچنین ۱۰۰ میکرون واز نظر کشور سازنده مش شامل مش های ساخت چین و رول مش ساخت کشور کره می باشد.

مزیت استیکر مش چیست؟

 • با توجه به این که نصب مش نسبت به سایر استیکر ها راحت تر است طرفداران بسیار زیادی دارد.
 • امکان چاپ در ابعاد وسیع بدون محدودیت بصورت چند لت وجود دارد.
 • بین ۴ ماه الی یکسال در محیط بیرونی و بین یک الی سه سال در محیط های داخلی ماندگاری دارد.
 • جدا کردن آن از سطح بسیار آسان است.
 • به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بسیار ارزان است.
 • اگر قصد دارید لیبل مورد نظر خود را بر سطح شیشه بچسبانید متریل مش مناسب تر از استیکر است به دلیل سطح زیرینی که سوراخ های ریز دارد .

تابلوهای تبلیغاتی |درآمد |ساختمان

کابردهای استیکر مش

 • از جمله اصلی ترین موارد کاربرد چاپ مش نصب آن بر روی شیشه اتوبوس هاست .
 • از چاپ مش در فضای پارتیشن بندی دفاتر اداری استفاده می‌شود و در عین عبور نور ، مانع دید طرفین می‌شود.
 • استفاده به عنوان تبلیغات بصری و پیام های بازرگانی بر روی شیشه های مترو و اتوبوس به دلیل ماهیت خاص آن.
 • شیشه مغازه هایی که میخواهند نمای بیرون راهم داشته باشند و کسی از بیرون نتواند داخل مغازه یا قسمت خاصی از مغازه را ببییند.
 • رستوران ها وکافه ها شرایطی دارند که باید برای آسایش مشتریان کسی نتواند آن‌ها را درحال غذا خوردن ببیند ولی مشتری بتواند از منظره بیرون استفاده نماید.
 • با استفاده از تبلیغات، افراد را به استفاده از محصولات یا خدمات برند خود مجاب می‌کنید. تبلیغات خوب به طور کلی بسیار تاثیر گذار، به یاد ماندنی و گاها پرمخاطره طراحی می‌شود.
 • آگاهی از برند را افزایش می دهد و مشتریان احتمالی را به سمت برند هدایت می‌کند.
 • برای معرفی محصول یا خدمات جدید به بازار استفاده می‌شود.

همانگونه که از نام مش مشخص است دارای ساختار توری بوده و تقریبا ۵۰ درصد از دید پشت خود را نامعلوم می کند،رفتار مش شبیه به شیشه رفلکس است. البته میزان پوششی که چاپ مش ایجاد میکند بستگی به بالانس نور پشت و جلو ی چاپ مش نصب شده روی شیشه مورد نظر را د دارد مثلا اگر پنجره ای دارید که در روز نور خورشید را به خود میگیرد در طول روز که از بیرون به چاپ مش نگاه می کنیم آنرا یک تصویر پیوسته و با ۷۰ در صد دید ملاحظه می کنید اما در شب که منبع نور در داخل ساختمان بیشتر است داخل ساختمان بیشتر دیده شده و چاپ مش دید بسیار کمتری دارد .

ماندگاری انواع مختلف متریال استیکر مش

 • مش چینی با مرکب چینی بر روی شیشه مغازه ها یک سال الی دو سال بسته به میزان تابش نور خورشید ماندگاری دارد
 • مش کره ای با مرکب اورجینال بر روی شیشه مغازه ها یک سال الی سه سال بسته به میزان تابش نور خورشید ماندگاری دارد.
 • مش چینی با مرکب چینی بر روی ماشین حمل و نقل و اتوبوس ۴ماه الی یک سال بسته به میزان اشعه تابش خورشید شستشوی ماشین و سایش به درختان و … ماندگاری دارد
 • مش کره ای با مرکب اورجینال بر روی ماشین حمل و نقل و اتوبوس ۶ماه الی دوسال بسته به میزان اشعه تابش خورشید شستشوی ماشین و سایش به درختان و … ماندگاری دارد.

البته ممکن است این تصور بوجود بیایید که چاپ مش هم مانند چاپ بک لایت می تواند نور را از خودش عبور دهد، ولی در واقع این دو محصول باهم یک تفاوت اساسی دارند، آن هم این است که سطح مش مشبک و لانه زنبوری است و سطح بک لایت صاف و براق و بدون درز است! چاپ مش به دلیل مقاومت بالایی که به کشش و صدمات سطحی دارد، برای استفاده در طولانی مدت  بسیار مناسب است؛   pvc که دارند، مقاوم هستند.

دکمه بازگشت به بالا