بهترین چراغ دوچرخه ژله ای برای دوچرخه سواری

اگر شما نیز جزء دوچرخه سوارانی هستید که ترجیح می دهید در شب و در خیابان های خلوت دوچرخه سواری کنید، باید حتما از چراغ برای دوچرخه استفاده کنید تا بتوانید موقعیت خود را نشان دهید و همچنین بتوانید مسیر خود را تشخیص دهید و از همه مهم تر این که می توانید به دیگر رانندگان هشدار دهید تا خطری شما را تهدید نکند.

شما امروزه با کمی تحقیق و گشتن در اینترنت با محصولات زیادی جهت روشنایی آشنا می شوید این محصولات را می توانید در قسمت جلویی دوچرخه و قسمت پشت آن نصب کنید و یا حتی می توانید چراغ ها را بر روی کلاه خود و چرخ های دوچرخه نصب کنید. چراغ های دوچرخه انواع مختلفی دارند برای مثال شما می توانید چراغ های دوچرخه ژله ای و یا لیزری را برای دوچرخه خود تهیه کنید.

به این نکته توجه داشته باشید شما می توانید از شب رنگ ها نیز استفاده کنید اما این نوارهای رنگی و شب رنگ ها کارایی چراغ ها را نداشته و به آن اندازه هشدار دهنده نیستند بنابراین بهتر است از چراغ ها استفاده کنید.

نکات مهم در هنگام خرید چراغ وچرخه ژله ای

مکان نصب

یکی از اولین نکاتی که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید این است که چراغ مورد نظر قابلیت نصب بر روی بدنه دوچرخه را داشته باشد زیرا برخی از چراغ ها را می توان بر روی قسمت عقب دوچرخه و برخی را می توان بر روی فرمان دوچرخه یا کلاه ایمنی و یا چرخ ها نصب کرد.

سعی کنید که در هنگام خرید چراغ دوچرخه هم برای جلو و هم پشت چراغ تهیه نمایید زیرا چراغ های جلو برای این است که مسیر را بهتر ببینید و چراغ های پشت برای آگاهی دیگران است.

قدرت روشنایی

قدرت روشنایی چراغ های قابل نصب بر روی دوچرخه ها را با واحد لومن اندازه گیری می کنند، اگر چراغ هایی که خریداری می کنید دارای قدرت بیشتری باشد موجب بهتر دیده شدن خواهد شد.

بنابراین ذکر این نکته ضروری است که هر چقدر چراغ های دوچرخه قدرت روشنایی بیشتری داشته باشند نورهی آن ها بیشتر بوده و در نتیجه قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.

رنگ روشنایی

یکی دیگر از مسائلی که باید در هنگام خرید چراغ های ژله ای به آن توجه داشته باشید رنگ چراغ ها می باشد، لامپ هایی که در چراغ ها استفاده می شود معولا به  رنگ های قرمز، مهتابی، آفتابی و یا آبی می باشد.

البته امروزه به دلیل این که از کاورها و قاب های زیادی برای چراغ ها استفاده می شود شما شاهد چراغ ها با رنگ های مختلف هستید.

مقاوم در برابر آب

مقاوم بودن در برابر آب یکی از قابلیت های مهمی است که بهتر است چراغی که خریداری می کنید دارای این قابلیت باشد، این موضوع باعث می شود تا در صورت بارندگی و یا رطوبت چراغ شما دچار خرابی نشده و از کار نمی افتد.

حالات نور پردازی

چراغ های دوچرخه نیز دارای حالت های نور دهی مختلفی هستند، چراغ های دوچرخه می توانند به صورت ثابت و یا تک حالته و چند حالته باشند و انتخاب هر کدام از این حالات به سلیقه شما بستگی دارد.

مسافت نوردهی

منظور از مسافت در این قسمت این است که چراغ شما چقدر بُرد روشنایی دارد، مسافت روشنایی برای چراغ های عقب از اهمیت چندانی برخورد نبوده اما این موضوع برای چراغ جلوی دوچرخه بسیار مهم است.

هر چقدر که قدرت روشنایی چراغ شما بیشتر باشد مسافت روشنایی آن نیز بیشتر خواهد بود.

منبع تغذیه محصول

یکی دیگر از مسائلی که باید در هنگام خرید چراغ دوچرخه به آن توجه داشته باشید موضوع منبع تغذیه است، منبع تغذیه به این معناست که برخی از چراغ های دوچرخه به صورت شارژی بوده و برخی دیگر باتری خور می باشند و انتخاب هر کدام این ها بستگی به سلیقه شما دارد.

اگر قصد خرید چراغ های شارژی را دارید باید ابتدا به زمان لازم برای شارژ آن و زمان مصرف آن توجه داشته باشید، در مدل های شارژی از دو تا چهار باتری لیتیوم بونی استفاده شده است.

انواع لامپ مورد استفاده در چراغ دوچرخه

لامپ رشته ای

یکی از قدیمی ترین نمونه لامپ ها برای دوچرخه، لامپ های رشته هستند. لامپ های رشته ای مصرف بالایی داشته و به همین دلیل با دینام دوچرخه مورد استفاده قرار می گیرند.

لامپ های رشته ای مجهز به نور آفتابی رنگ بوده و شما می توانید با استفاده از  طلق های رنگی، رنگ ان را تغییر دهید.

لامپ ال ای دی

لامپ های ال ای دی جز کم مصرف ترین لامپ ها بوده و شما می توانید به وسیله باتری نیز از آن استفاده کنید. از لامپ های ال ای دی به دلیل نور سفید رنگی که دارد  بیشتر از مدل قبلی استفاده می شود.

لامپ های ال ای دی دارای انواع مختلفی می باشند که شما دیگر نیازی ندارید با استفاده از طلق آن را تغییر دهید.

روش نگهداری از چراغ دوچرخه

اگر شما از مدل های شارژری استفاده می کنید توجه داشته باشید که فقط در زمان استفاده از چراغ دینام را روشن نمایید زیرا اگر در زمانی که چراغ خاموش است دینام را روشن کنید موجب خراب شدن باتری چراغ می شود.

در صورت امکان زمانی که دوچرخه خود را می شویید سعی کنید که روی چراغ آب نریزید، حتی اگر چراغ شما دارای قابلیت مقاومت در برابر آب را داشته باشد. بنابراین اگر چراغ با آب در تماس باشد طول عمر آن کاهش می یابد.

دکمه بازگشت به بالا