بهترین راه حل برای بهبود امنیت هتل کدام است؟

 قفل دیجیتال بهترین راه بهبود امنیت هتل

حفظ امنیت در هتل ها کار دشواری‌ست. در ساعت های مختلف تعداد زیادی مهمان در حال رفت و آمد هستند. شناخت تمامی مهمانان و توجه به رفت و آمدهای ناشناس کار بسیار سختی است. به همین دلیل است که امروزه هتلداران به دنبال راه هایی برای بهبود امنیت هتل هستند. اقداماتی که با استفاده از آن ها بتوانید حداکثر امنیت را در هتل ایجاد کنید، کمی هزینه بر خواهد بود، اما این اقدامات در حفظ و بازگشت مشتریان شما موثر خواهد بود.

در ادامه محتوا به اهمیت بهبود امنیت هتل و راهکارهای کاربردی آن خواهیم پرداخت. پس چنانچه شما هم علاقمند به شناخت بیشتر راه های امنیتی برای هتل خود هستید، در ادامه همراه ما باشید.

چرا برای بهبود امنیت در هتل سرمایه گذاری کنیم؟

در هر صنعتی توجه به امنیت افراد باعث رضایت بیشتر مشتریان و بازگشت آنها خواهد شد. پس اهمیت امنیت در هتل را به هیچ عنوان نمی‌توان نادیده گرفت. امنیت هتل از بروز حوادثی مانند سرقت اموال مهمان، سرقت دارایی هتل، تخریب اموال هتل و… جلوگیری می‌کند.

در نتیجه با توجه به المان های مهم برای افزایش امنیت، خیال مهمانان را از دارایی هایشان راحت کنید. با بهبود امنیت هتل نه تنها مسافران دوباره شما را برای سفر انتخاب می‌کنند، بلکه شما را به سایرین نیز معرفی خواهند کرد.

6 روش کاربردی بهبود امنیت هتل

راهکارهای متعددی وجود دارد که با کمک آن‌ها می توانید امنیت هتل را بهبود بخشید. اما در ادامه به معرفی 6 مورد از مهم ترین آن‌ها می‌پردازیم.

1. نصب دوربین های نظارتی

اولین قدم برای بهبود امنیت هتل نصب دوربین‌های مداربسته است. شما نیازمند یک سیستم دوربین مداربسته جامع در سراسر هتل هستید. با نصب دوربین‌ها و پوشش دادن تمامی ورودی و خروجی‌ها، راهروها، آسانسورها، سالن‌های مختلف و… از سرقت و نفوذ به هتل جلوگیری کنید.

دوربین های امنیتی و نظارتی یکی از موثرترین راهکارها برای بهبود امنیت هتل است. با استفاده از این دوربین ها کارکنان شما به تمامی فعالیت های مهمانان یا افراد ناشناس نظارت خواهند داشت.  با استفاده از این دوربین‌ها نه تنها هرگونه تهدیدی را قبل از وقوع شناسایی می کنید بلکه خیال مهمانان شما نیز آسوده خواهد بود.

 

 

 دوربین امنیتی برای افزایش امنیت هتل

2. برگزاری جلسات امنیتی و جلسات اطلاعاتی با کارکنان

امنیت موضوعی‌ست که در جلسات کارمندان تازه استخدام شده و حتی قدیمی باید آموزش داده شود. آموزش کارکنان برای شناخت تهدیدهای امنیتی که ممکن است در هتل رخ دهد، کمک زیادی به بهبود امنیت در هتل می‌کند.

مسلم است که کارکنان هتل به صورت دائم در هتل، در حال رفت و آمد هستند. هر اتفاقی از آن‌ها پوشیده نخواهد بود. شما باید هرگونه تغییرات در سیستم‌های امنیتی را بطور پیوسته به کارکنان آموزش دهید. برای این کار می‌توانید از فیلم‌های آموزشی، افراد آموزش دیده و مواردی دیگر استفاده کنید تا اطلاعات کارمندان را هر روز بهبود بخشید.

با برگزاری این جلسات کارمندانتان برای رسیدگی و شناخت هرگونه مسائل امنیتی آماده هستند و در صورت بروز موارد مشکوک، با آگاهی کامل با مشکل برخورد می‌کنند.

3. ارتقا انواع سیستم‌های امنیتی

با پیشرفت تکنولوژی روز به روز سیستم‌های متفاوتی برای افزایش و بهبود امنیت وارد بازار می‌شود. همیشه تلاش کنید تا سیستم‌های امنیتی هتل را ارزیابی کنید و در صورت لزوم ارتقا دهید. سیستم‌های امنیتی با ویژگی‌های نوآورانه خود با سهولت بیشتری از نقض‌های امنیتی جلوگیری می‌کند، موقعیت‌های خطرناک را شناسایی می‌کند و در صورت وقوع حادثه، شواهد قابل اعتمادی را جمع آوری می‌کنند.

4. جایگزین قفل‌های قدیمی با قفل هتلی دیجیتالی

دوران استفاده از قفل‌های قدیمی دیگر به اتمام رسیده است. با پیشرفت تکنولوژی و قابلیت‌های تلفن همراه، اکنون زمان استفاده از قفل‌های دیجیتالی و اتصال آن با دیگر اجزای داخل اتاق هتل است. هتل‌هایی که به دنبال امنیت برای مسافران هستند، نباید از قفل درب اتاق‌ها غافل شوند، زیرا قفل‌های درب اتاق به عنوان آخرین سد برای دسترسی سارقان به اموال مسافران هستند.

قفل‌های هتلی هوشمند با اطمینان از دسترسی افراد نامناسب به اتاق‌ها و انواع تهدیدات امنیتی از جمله سرقت و نفوذ جلوگیری می‌کند. در نتیجه باعث بهبود امنیت اتاق‌های هتل و رضایت مشتری خواهد شد.

 بهبود امنیت هتل با قفل هوشمند هتلی

استفاده از قفل هتلی هوشمند نه تنها امنیت هتل را افزایش می‌دهد بلکه در اطمینان افراد به هتل شما و انتخاب آن برای تعطیلات کمک می‌کند. برندهای مختلفی به تولید قفل هتلی پرداخته‌اند. ویژگی‌های این قفل‌ها، آلیاژ استفاده شده در تولید، خدمات پس از فروش و… تفاوت قفل‌های هتلی موجود در بازار است. پس توجه داشته باشید که برندی معتبر را انتخاب کنید. برای مشاهده انواع قفل هتلی اینجا کلیک کنید.

5. نصب اکسس کنترل

با نصب سیستم‌های کنترل دسترسی به راحتی بر روی ورود و خروج افراد به بخش‌های مختلف، کنترل خواهید داشت. همچنین می‌توانید دسترسی محدود یا نامحدود برای برخی از اتاق‌های هتل ایجاد کنید. به این ترتیب تمامی کارکنان به بخش‌های مختلف دسترسی نخواهند داشت.

همچنین با استفاده از این سیستم مهمانان شما فقط به قسمت‌هایی که مجوز برای آن‌ها صادر شده است، دسترسی دارند. بخش‌هایی همچون استخر، ورزشگاه، اتاق ماساژ و… از دسته بخش‌هایی است که دسترسی‌های متفاوتی را برای افراد به همراه خواهد داشت.

این امر امنیت کلی ساختمان را افزایش می دهد و اطمینان می دهد که مهمانان در تمام مدت اقامت خود احساس امنیت می‌کنند.

6. استفاده از سیف باکس در اتاق‌ها

با استفاده از safe box دارایی مسافران در هتل محفوظ است. با این روش خیال مهمان از ورود کارکنان نیز راحت خواهد بود و با آسودگی خیال از سفر خود لذت می‌برند. گاوصندوق‌های امنیتی که به آن‌ها safe box نیز می‌گویند، برای نگهداری پول نقد، اشیاء قیمتی، پاسپورت و سایر اسناد حساس مسافران ایده‌آل است.

امروزه مسافران هتل‌ها به طور جدی انتظار دارند که فضایی امن و خصوصی برای اشیاء قیمتی، پاسپورت و سایر اسناد مهم در اختیار داشته باشند تا از هرگونه احتمال سرقت یا مفقود شدن در امان بمانند.

کدام یک از راه‌حل‌های بهبود امنیت هتل مهم‌تر است؟

6 راه‌کار از مهم‌ترین اقدامات برای بهبود امنیت هتل را مرور کردیم. اما شاید این سوال پیش آید که کدام یک مهم‌تر است؟ برخی از سیستم‌های امنیتی در هتل‌ها جزو الزامات است. نبود آن‌ها در هتل علاوه بر امنیت، راحتی کاربران را نیز دچار مشکل می‌کند. بنابراین توجه به آن‌ها و اضافه نمودن به هتل از اقدامات اولیه هر هتلی به شمار می‌آید.

یکی از این موارد قفل‌های دیجیتال درب ورودی اتاق‌های هتل هستند. همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم، قفل‌های قدیمی دیگر نیاز کاربران هتل را برطرف نمی‌کنند. در کنار امنیت، راحتی و آسایشی که قفل هتلی هوشمند برای مسافران به همراه دارد، مزیت مهم‌تری شناخته شده است.

یکی از شرکت‌هایی که شما را در راه رسیدن به یک هتل استاندارد کمک خواهد نمود، هوک است. برند هوک ارائه دهنده انواع قفل دیجیتال است که قفل هتلی یکی از محصولات مهم این مجموعه به شمار می‌آید. همین حالا برای شناخت محصولات قفل دیجیتال هوک به نشانی اینترنتی www.lock.ir مراجعه کنید. مشاوران این مجموعه همواره آماده پاسخ‌گویی به سوال شما عزیزان خواهند بود.

دکمه بازگشت به بالا