عمومیکسب و کار ایرانی

کدام نوع میلگرد بستر مقاومت بیشتری دارد؟

منظور از مقاومت میلگرد، مقاومت کششی این کالا است . میلگرد به دلیل مقاومت کششی زیادی که دارد استقامت بتن را بیشتر می‌کند، می‌توان میلگرد را طبق جنس سازنده آن به چهار دسته تقسیم کرد به همین دلیل برای مقایسه میلگرد بستر از نظر مقاومت بایستی آنها را طبق جنس آنها دسته بندی کرد، به طورکلی میلگردها به چهارنوع A1,A2,A3,A4 تقسیم میشود. جدا از بحث جنس، نوع اتصال میلگردها، در میلگرد بستر حائز اهمیت است. نوع اتصال آنها از دو نوع نردبانی و خرپایی می تواند باشد که نوع خرپایی آن مقاومت بالاتری دارد.

 انواع ماده هایی که در ساخت میلگردها به کار می‌روند سبب شده تا خاصیت های مکانیکی آنها تغییر پیدا کند. میلگرد قطعه ای از جنس فولاد است، شکل آن دایره ای مانند است و طول بسیار زیادی دارد. میلگردها همگی توپر هستند و برای طبقه بندی آنها ویژگی های مختلفی مورد بررسی  قرار می‌گیرد. مهمترین ویژگی که برای دسته بندی میلگرد مهم است شکل ظاهری آنهاست.

ارزانترین قیمت میلگرد بستر |انواع میلگرد |خرید میلگرد

انتخاب بهترین نوع میلگرد در بازار ایران

کیفیت، قیمت و استاندارد در تولید میلگرد بستر مهمترین معیار برای انتخاب بهترین نوع است. برای خرید میلگرد بستر بایستی از افرادی که دارای سابقه کاری بالایی در این زمینه هستند و نقشی در تولیدات اینگونه عناصر دارند رجوع کرد. مستلزم است که از حرفه ای ها در این زمینه کمک بگیرید، جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره به میلگرد بستر ایران سازه مراجعه کنید.

برخی از میلگردها را از نظر سایز و وزن در جدول زیر مشاهده کنید:

سایز میلگرد(میلی متر) وزن یک شاخه 12متری(کیلوگرم) ردیف
8 5 1
10 10 2
12 11 3
14 15 4
16 19 5
18 24 6
20 30 7

 انواع میلگرد در استفاده بتن

انواع میلگردها از طریق چهار روش تولید نورد سرد، نورد گرم ترمکس و آلیاژسازی تقسیم‌بندی می‌شوند. میلگردهای تولید شده از تمامی روش ها دارای خواص مکانیکی متفاوتی خواهند بود. در کشور ما ایران به دلیل اقلیم 4 فصل، میلگردها با دو روش ترمکس و آلیاژسازی تولید می‌شوند.

برای اینکه بتن ساختمان به استحکام کششی موردنظر دست پیدا کند، میلگرد باید درون بتن قرار بگیرد.
قرارگیری  میلگرد درون بتن روش‌ها و قواعد خاصی دارد که مهندسین باید آن را بسته به نوع سازه و محل استفاده بتن مشخص کنند.

یکی از عواملی که روی استحکام‌بخشی میلگرد موثر خواهد بود، قطر میلگرد است. قطر میلگرد به سه شکل تعیین می‌شود. قطر زمینه، قطری میلگرد بدون آج است. نوع دوم قطر، قطر خارجی بوده و با احتساب آج‌ها محاسبه می‌شود. قطر اسمی نیز به میانگین دو قطر زمینه و قطر خارجی می‌گویند.

پس از اینکه این دسته از ویژگی‌های میلگرد مشخص شد، باید مکان جای گیری و نوع کاربرد میلگرد درون بتن مشخص شود. بر این اساس، میلگردها به انواع راستا، خاموت، سنجاقی، خرک، رکابی و ادکا تقسیم‌بندی می‌شوند.

میلگرد راستا، برای استحکام‌بخشی ساده بتن استفاده می‌گردد. میلگرد خاموت برای جلوگیری از بیرون زدگی آرماتورهای طولی و جلوگیری از رشد ترک استفاده می‌شوند. هدف از استفاده میلگرد سنجاقی نیز تقویت مقاومت برشی میلگرد خاموت و اتصال هرچه بهتر میلگرد طولی و خاموت است.

میلگرد خرک نیز برای قرار دادن دو شبکه متوالی افقی میلگرد استفاده می‌شوند تا آن‌ها فاصله مورد نظر را در فونداسیون ساختمان حفظ کنند. میلگرد رکابی نیز کاربردی مشابه میلگرد خرک برای شبکه‌های طولی و عمودی دارد. میلگرد ادکا نیز لنگرهای منفی تکیه گاه‌های تیر را تحمل می‌کند.

بدون در نظر گرفتن ماده استفاده شده در تولید میلگردبستر، فاکتور دیگری وجود دارد که می‌تواند استحکام و خواص مکانیکی میلگرد را تحت تاثیر قرار دهد. این فاکتور قطر میلگرد است. قطر میلگردها بازه تقریبا بزرگی را در بر می‌گیرد. در داخل ایران میلگردها در قطرهای 5 الی 50 میلی‌متری تولید می‌شوند. بسته به نوع کاربرد و استحکام مورد نیاز، می‌توان قطر یک میلگرد را متغیر اعلام کرد. هرچه میلگرد قطورتر باشد، استحکام بیشتری نیز خواهد داشت.

البته این نکته را نیز باید خاطرنشان کرد که استفاده از قطر بیشتر همیشه سودده و مفید نخواهد بود؛ چراکه در وهله اول، می‌تواند صرفه اقتصادی نداشته باشد و در وهله دوم، قطر بیشتر میلگرد باعث می‌شود تا وزن این قطعات نیز تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

وزن سازه یکی از عوامل مهم در ساختمان‌سازی است که باید به دقت اندازه گرفته شود. وزن بیشتر سازه در اکثر مواقع مطلوب نیست و به همین خاطر از میلگردهای بسیار قطور در ساختمان استفاده نمی‌شود.

از طرف دیگر، در داخل ایران میلگردها را بر اساس قطر آن‌ها نیز نام‌گذاری می‌کنند؛ به طور مثال میلگردهایی که قطری کمتر از 8 میلی‌متر دارند را سیم مفتول می‌نامند. هرچند استفاده از این نوع میلگردها در ساختمان‌سازی برای تقویت بتن مطلوب نیست. به طور معمول از میلگردهایی با قطر 7 الی 34 میلی‌متر در ساختمان‌سازی و برای تقویت استحکام بتن استفاده می‌شود.

تولید کننده میلگرد بستر ایران سازه به عنوان یکی از مراجع اصلی تولید میلگرد بستر و قطعات فولادی، میلگردها را در دسته‌بندی‌ها و سایزهای مختلفی تولید می‌کند. شما می‌توانید انواع میلگرد ساده و آجدار را با سایزهای متفاوت از شرکت ایران سازه خریداری کنید.

برای اطلاع از قیمت میلگرد بستر و خرید میلگرد با سایزهای مختلف، با شماره  09128385425 در ارتباط باشید. کارخانه میلگرد بستر ایران سازه در زمینه تولید و عرضه میلگرد، تمامی انواع میلگرد را با سایزبندی‌ها و گریدهای A1، A2، A3 و A4 عرضه می‌کند. همچنین برای هر نوع کاربردی مانند کاربردهای صنعتی، ساختمان‌سازی و غیره می‌توانید از میلگردهای تولید شده توسط این تولید کنندگان استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا