عمومیکسب و کار ایرانی

از دبی تا عمان چند ساعت راهه؟

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات – امارات کشوری واقع در قسمت غربی آسیا و یکی از مهمترین کشورهای آسیایی محسوب می شود. مهمترین شهر امارات است. شهری که مقصد بسیاری از گردشگران و مهاجران می باشد. در سال های اخیر دبی جایگاه خود را به عنوان یک شهر مهم جهانی و حتی تجاری پیدا کرده است. بسیاری از گردشگران که علاقه مند به بازید از شهرهای آسیایی و عربی هستند دبی را مقصد خود قرار می دهند و اقدام به و سفر به این شهر مهم و توریستی می کنند.

اما در سفر به امارات ممکن است علاوه بر دبی تمایل به دیدن شهرهای دیگر این کشور عربی نیز داشته باشید. اما از آنجایی که پرواز شما مستقیما به دبی نشسته است ممکن است از بازدید و ورود به شهرهای دیگر سرباز زنید. با دانستن مسافت میان دبی با سایر شهرها می توانید برای دیدار از شهرهای دیگر امارات برنامه ریزی کنید.

حتما بخوانید: مدارک اجاره خودرو در دبی

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر می باشد؟

دارای 22 شهر زیبا و دیدنی میباشد که در این نوشته ما قصد داریم تا به سوال فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟ پاسخی شفاف دهیم و راه های رسیدن به این شهر ها را توضیح دهیم.

فاصله دبی تا شارجه

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟ شارجه به عنوان یکی از شهرهایی که مقصدی دانشجویان بسیاری است شناخته می شود و به همین جهت پایتخت فرهنگی امارات لقب گرفته است. همچنین شارجه از سمت به عنوان پایتخت جهانی کتاب در سال 2019 برگزیده شده است. بنابراین می توان شارجه را شهری مهم به حساب آورد. فاصله دبی تا شهر شارجه حدودا 27.7 کیلومتر است چیزی در حدود 25 دقیقه. با توجه به مسافت کم بین این دو شهر پیشنهاد می کنیم در سفربه امارات بازید از شارجه را فراموش نکنید.

پرواز مسقط به دبی |دبی به عمان |سفر زمینی از دبی به مسقط

فاصله دبی تا ابوظبی

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟ در اینکه ابوظبی مهمترین شهر کشور امارات است شکی نیست، ابوظبی به عنوان پایتخت این کشور در سال 2009 با سبقت از شهرهای مهمی مانند نیویورک و پاریس به عنوان دومین شهر گران دنیا معرفی شد. همچنین ابوظبی شهری تاریخی محسوب می شود که بازید از آن خالی از لطف نیست. از مهمترین مناطق دیدنی ابوظبی قصرالامارات، قریت التراث، کورنیش ابوظبی و قصرالصن میباشد.

برای سفر از دبی به ابوظبی با هواپیما  زمانی حدود 90 دقیقه باید قرار دهید. مسافت این دو شهر با یکدیگر حدود 140 کیلومتر است. البت مسیرهای تاکسی و اتوبوس برای اتصال این دو شهر نیز در نظر گرفته شده است که بستگی به خودتان دارد که کدام روش را انتخاب کنید.

اما زمانی که به کشور امارات سفر کردید و را دریافت کرده اید منطقی نیست از شهر زیبای ابوظبی دیدن نکنید.

فاصله دبی تا العین

می توان گفت العین یکی از شهرهایی است که دارای زیبایی های طبیعی و چشمگیری فراوانی می باشد. کوه های زنجیره ای حجر، چشمه ها و قنات های متعدد و قدیمی و شب های خنک و بیابانی این شهر، العین را به یکی از مهمترین و جذابترین شهرهای امارت تبدیل کرده است. اگر به امارات سفر کردید و پس از بازدید از سری به شهر العین بزنید و  از فرصت سفر به دبی بهره ببرید.

فاصله دبی تا العین حدودا 146 کیلومتر است که تقریبا 1 ساعت با ماشین زمان برای رسیدن به العین باید در نظر بگیرید.

فاصله دبی تا راس الخیمه

فاصله دبی تا شهرهای دیگر امارات چقدر است؟ ششمین شهر بزرگ کشور امارات راس الخیمه است، خط ساحلی این شهر سرشار از مناطق گردشگری و اقامتگاه های تفریحی می باشد. همچنین مال ها و مراکز خرید لوکس مدرنی مانند منار مال، سفیر مال، الحمرا مال و … در راس الخیمه ساخته شده است که سفر به این شهر را برای مسافران بسیار لذت بخش تر می کند. مسافت دبی تا راس الخیمه 109 کیلومتر میباشد، که حدودا 1 ساعت و 20 دقیقه زمان لازم دارید.

فاصله دبی تا عجمان

بین شارجه و ام القوین شهر عجمان قرار دارد، 33% از خاک امارت را این شهر در بر گرفته است. عجمان دارای مناطق زیبا و دیدنی بسیاری است. فاصله بسیار کم این شهر تا دبی باعث شده مسافران و گردشگران بسیاری پس از بازدید از دبی به عجمان نیز سفر کنند. از دبی تا عجمان تقریبا 40 کیلومتر است.

پیش از سفر بهتر است از اطلاعات کسب کنید. همچنین اگر در سفر به امارات علاوه بر دبی قصد بویزا

شهروندان کشورهای ایران ، مصر ، هند ، اردن ، لبنان ، مراکش ، سوریه و تونس  می توانند ویزای توریستی یک ماهه دریافت کنند چه بصورت فردی و یا بصورت تور اما تنها باید از طریق مرز هوایی وارد شوند.

شهروندان اروپایی و همچنین افراد دارای پاسپورت ایالات متحده آمریکا و کشورهای دیگر در هنگام ورود از طریق مرز هوایی یا دریایی و زمینی می توانند ویزا دریافت کنند، فقط نباید اعتبار پاسپورت آنها کمتر از 6 ماه باشد.

شما می توانید  ویزای خود را تمدید کنید اما باید حدود 2 ساعت برای دریافت ویزای خود در مقسط صبر کنید.

ورود به کشور عمان

با هواپیما

در حال حاضر پرواز مستقیم از تهران به مسقط با خطوط هوایی عمان ایر دایر می‎باشد، همچنین پروازهای دارای توقف در کشور های عربی حوزه خلیج فارس از تهران به مسقط در حال جابه جایی مسافران می باشند. گفتنی است مسافرانی که از تهران، شیراز، اصفهان، کیش و سایر شهرهای ایران به ترمینال شماره 2 دبی وارد می‎شوند نیز می‎توانند بدون داشتن ویزای امارات از پروازهای این ترمینال به مسقط نیز استفاده کنند.

با کشتی

عموما کشتی‎های گشت زنی در آبهای مقسط حرکت می کنند و عموما کشتی مسافربری مستقیمی نمی تواند به مسقط برود.

با اتومبیل

تعدادی جاده از مرز امارات متحده عربی به عمان وجود دارد که خیلی خوب است و سریع و آسان می توانید از این جاده ها عبور کنید.

از مرز یمن هم با مشکل مواجه خواهید شد و اگر می‎خواهید خانوادگی در این مرز رفت و آمد کنید باید بدانید که عمان از خروج خانم‎ها از عمان برای ورود به یمن جلوگیری می‎کرد.

از مرزهای عمان و عربستان سعودی که نشانه‎ای هم ندارد سفر خطرناک است.

با اتوبوس

اتوبوس روزانه بین دبی و مسقط حرکت می کند و حدود 4 تا 5 ساعت در راه است.

سفر در داخل کشور عمان

با هواپیما

عمان دو فرودگاه دارد یکی مسقط  و دیگری صلاله که مرتبا بین این دو پرواز انجام می شود.

با اتوبوس

به صورت منظم و روزانه اتوبوس بین شهرهای عمان مانند : مسقط ، صلاله ،صور ، صحار و نیزوا حرکت می کند.

با تاکسی

تمام رانندگان تاکسی عمانی هستند و عموما در مسقط بصورت تلفنی کار می کنند و قیمت های آنان معقولانه است. موسسات تاکسیرانی عمان از جمله هلو تاکسی و مسقط تاکسی هستند.

اگر راننده ای به شما قیمت خیلی ارزانی پیشنهاد کرد و در ایستگاه مسافران دیگری هم سوار کرد می توانید بگوید که کار دارید و تاکسی را تنها می خواهید  و اینطور تاکسی در اختیار شماست ولی باید هر 4 صندلی را حساب کنید.

با مینی بوس

شما می توانید از مینی بوس استفاده کنید تعداد بیشتر سوار می شوند و هزینه کمتری می دهید.

سفر با اتومبیل شخصی

شما می توانید اتومبیل اجاره کنید و براحتی رانندگی کنید. عمان 6 بزرگراه اصلی دارد باید توجه کنید عمان کشوری بزرگ است و حداقل روزی 200 تا 250 کیلومتر باید رانندگی کنید برای رفتن به شهرهای دیگر به هیچ وجه به صورت کیلومتری اجاره نکنید و حتما بصورت های دیگر توافق کنید.

رفتن از مسقط به صور خیلی خطرناک است و شما باید بدانید در این جاده نور کافی وجود ندارد و باید مراقب حیواناتی که در عرض جاده رفت و امد می کنند هم باشید.

در قسمت‎های زیادی از جاده مسقط – صور تلفن همراه آنتن نمی دهد و اگر مشکلی داشتید و اتومبیلتان خراب شد یا خودتان باید به تنهایی دنبال تعمیرکار بروید یا اتومبیلتان را هم طوری با خودتان ببرید.

ازدید از سایر شهرها را دارید (که به شما پیشنهاد میکنیم ) بهتر است از همان ابتدا اقدام به کرایه خودرو شخصی نمایید تا هزینه های سفر شما کاسته شود.

 

دکمه بازگشت به بالا