علت خالی شدن باتری گوشی نوکیا ساده

حتماً متوجه شده‌اید که پس از چند سال یا چند ماه استفاده از تلفن همراه، باتری آن دیگر عملکرد فوق العاده سابق خود را ندارد و رضایت شما را جلب نمی‌کند. عواملی همچون زود خالی شدن شارژ حتی در هنگام مکالمه صوتی، دیر شارژ شدن، عدم تغییر میزان شارژ به هنگام اتصال به شارژر و … از نشانه‌های وجود مشکل در باتری تلفن همراه است. به این حالت باتری، خواب الکتریکی نیز گفته می‌شود.

بسیاری از مشکلات ذکر شده در بالا، به احتمال زیاد با روشی که قرار است در این مطلب به شما آموزش دهیم، رفع خواهند شد.

عملیات شوک دادن به که به وسیله دستگاه تغذیه انجام می‌شود، می‌تواند عملکرد باتری شما را تا حد امکان به همانند گذشته بازگرداند.

البته به شما هشدار می‌دهیم که برای انجام عملیاتی حساس و نیازمند دانش و مهارت همچون شوک باتری، خودسرانه عمل نکرده و تا حد ممکن به واحدهای تعمیرات موبایل نوکیا مراجعه کنید.

شوک دادن باتری گوشی نوکیا

برای شوک دادن به باتری موبایل خود، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

  • در نخستین مرحله از عملیات شوک باتری، ولتاژ را اندازه گیری کنید.
  • ولتاژ منبع تغذیه را به طور حدودی بر روی 7.5 ولت تنظیم کنید.
  • پیچ جریان منبع تغذیه را به طور تقریبی تا نصفه شل کنید.
  • حالا سیم منفی منبع تغذیه را به منفی باتری متصل کنید، اما سیم مثبت را بر روی مثبت باتری نگه ندارید. این کار را تا جایی تکرار کنید که ولتاژ باتری به 3.7 ولت برسد.
  • پس از رسیدن ولتاژ باتری به 3.7 ولت، فرآیند شارژ باتری را شروع کنید.

آموزش |دلایل ضعیف شدن باتری گوشی |دلیل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

دیگر روش‌های شوک باتری تلفن همراه

روش‌های دیگری نیز برای شوکه کردن باتری تلفن همراه وجود دارند که حتی کاربران فاقد تجربه در زمینه تعمیرات نیز می‌توانند آن‌ها را انجام دهند:

توصیه می‌کنیم که ماهی یک بار، باتری گوشی خود را کالیبره نمایید. نحوه انجام آن نیز به این صورت است که ابتدا آن قدر با گوشی کار کنیم که هر چه زودتر باتری آن به طور کامل تخلیه شود و دستگاه را خاموش نماید. سپس به مدت 24 ساعت، آن را به شارژر متصل می‌کنیم. پس از آنکه عدد نمایش داده شده بر روی آیکون باتری به 100 رسید، اتصال شارژ را قطع کرده و گوشی را ری استارت می‌کنیم. اگر پس از ری استارت کردن، عدد شارژ روی 100 نماند، باز آن را به شارژر وصل کرده و دوباره ری استارت می‌کنیم. آنقدر این کار را تکرار کنید، که هنگام روشن شدن موبایل نیز میزان شارژ 100 درصد بشود.

انجام این کار کمی خطرناک است و نیاز به حرفه‌ای بودن دارد، اما می‌تواند باتری گوشی را احیا کند! با این حال در انجام آن از دستکش و ابزار مخصوص استفاده کنید، زیرا احتمال برق گرفتگی وجود دارد. باتری را از دستگاه جدا نمایید، سپس سر کوچک یک کابل USB را قطع کرده و سیم قرمز آن را به قطب مثبت باتری و سیم مشکی آن را به قطب منفی اتصال دهید. سر بزرگ‌تر کابل USB را نیز به پورت لپ تاپ یا کامپیوتر خود متصل کنید. پس از مدتی، باتری شروع به شارژ شدن می‌کند. خرید انواع گوشی موبایل نوکیا با امکان مشاهده قیمت گوشی نوکیا در مدل‌های مختلف ساده دکمه ای و هوشمند که شامل خدمات گارانتی معتبر است

نمایندگی تعمیرات گوشی نوکیا

انجام هرگونه عملیات تعویض و تعمیر قطعات گوشی خود را به تکنسین‌های مستقر در مراکز ارائه دهنده خدمات تعمیری نوکیا واگذار نمایید. اگر در زمینه کار با قطعات تلفن همراه تجربه کافی را ندارید، به هیچ وجه در داخل اجزای تلفن همراه خود دست نبرید، چرا که به احتمال زیاد خرابی را شدیدتر خواهید نمود.

تعمیرکاران مجرب و رسمی گوشی‌های نوکیا، با استفاده از پیشرفته‌ترین ابزار آلات، قادر به رفع هرگونه مشکل گوشی شما در کمترین زمان هستند.

 

دکمه بازگشت به بالا