چسب پنچرگیری استخر بادی

استخر بادی یکی از مقرون به صرفه‌ترین و کم‌هزینه‌‌ترین راه‌ها برای برخورداری از یک استخر در حیاط منزل است. با این حال، یکی از نقاط ضعف این استخرها، امکان سوراخ شدن و ایجاد نشتی در آنها به وسیله اشیاء تیز است.  تعمیر و پنچرگیری استخر بادی آنچنان دشوار نیست و در چند مرحله می‌توانید آن را انجام دهید. در این مقاله روش یافتن محل نشتی استخر و تعمیر و پنچرگیری آن به وسیله چند ابزار کاربردی را به شما آموزش خواهیم داد.

چگونه محل نشتی استخر بادی را پیدا کنیم؟

همیشه احتمال سوراخ شدن استخر بادی وجود دارد؛زیرا مواد سازنده این استخرها، مانند نفتالین و هیروکربن چندحلقه ای، مستعد پارگی و سوراخ شدن هستند؛ با این حال تعمیر و نگهداری استخر بادی نیز به راحتی امکان پذیر است. برای پنچرگیری استخر بادی، ابتدا باید محل سوراخ آن را تعیین کنید. در ادامه مراحل پیدا کردن نشتی را برای شما توضیح می‌دهیم.

مرحله ۱: محلول صابونی درست کنید

یک محلول حاوی آب و صابون درست کرده و آن را درون یک بطری اسپری بریزید. البته می‌توانید این محلول را درون یک سطل هم بریزید، اما استفاده از اسپری کار شما را به مراتب آسان‌تر می‌کند.

مرحله ۲: محلول صابونی را روی سطح اسپری کنید

اکنون محلول صابونی را روی ناحیه مورد نظر اسپری کنید. اگر محل نشتی را نمی‌دانید، باید تمام سطح استخر را اسپری کنید. پیشنهاد می‌شود هر بار یک محدوده کوچک مثل یک تا دو متر مربع را اسپری کنید. وجود نشتی را بررسی کنید؛ سپس سراغ سایر بخش‌های استخر بروید. در هر ناحیه‌ای که نشتی وجود داشته باشد مخلوط صابونی باعث ایجاد حباب هوا می‌شود. شاید لازم باشد یک ناحیه را چند بار اسپری کنید. هنگامی که حباب‌های هوا را مشاهده کردید، آن ناحیه را پاک کرده و دوباره اسپری کنید تا از وجود نشتی مطمئن شوید.

مرحله ۳: اطراف سوراخ را علامت بزنید

اکنون که نشتی را پیدا کردید، آن را علامت گذاری کنید تا بدانید کجا را باید تعمیر و پنچرگیری کنید. از ماژیک یا هر وسیله مشابهی برای علامت گذاری محل نشتی استفاده کنید.

پنچرگیری و تعمیر استخر بادی

برای این بخش از کار شما نیاز به چسب وینیل و یک برچسب تعمیر استخر بادی دارید. پس از تهیه کردن این وسایل تعمیر و پنچرگیری استخر خود را طبق مراحل زیر انجام دهید.

مرحله ۱: آب استخر را تخلیه کنید

ابتدا، آب استخر را خالی کنید. این روش تعمیر روی سطح خشک بهتر انجام شده و ماندگاری بیشتری دارد . اگر سوراخ در قسمت بیرونی استخر بادی است، می توانید آب استخر را خالی نکنید: با این حال خالی کردن استخر همیشه کار شما را راحت‌تر می‌کند. این روش برای استخرهای بادی کوچک یا متوسط مناسب بوده و ممکن است برای استخرهای بزرگتر مناسب نباشد. برای استخرهای بزرگتر تا جایی که امکان دارد آب استخر را تخلیه کنید.

مرحله ۲: برچسب را ببرید

اگر از برچسب مربعی شکل استفاده می‌کنید، لبه‌های آن را در گوشه‌ها به شکل گرد برش دهید. لبه‌های تیز یا زاویه‌دار در طول زمان بی‌دوام بوده و معمولاً بعد از چند ماه پوسته پوسته شده و بلند می‌شوند. برچسب را طوری برش بزنید که اطراف سوراخ استخر را حداقل به اندازه پنج سانتی متر فرا بگیرد.

مرحله ۳: محل برچسب را خشک و تمیز کنید

ناحیه‌ای که قرار است برچسب نصب شود را کاملا خشک کنید. سپس با الکل یا سایر مواد ضدعفونی کننده تمیز کنید. توجه داشته باشید که هیچ گونه آلودگی یا کثیفی بین برچسب و بدنه استخر وجود نداشته باشد.

مرحله ۴: استخر را باد کنید

باد کردن استخر باعث می‌شود تعمیر و پنچرگیری راحت‌تر انجام شود. زیرا برچسب باید در شرایط عادی و معمول استخر چسبانده شود.

مرحله ۵: چسب وینیل بزنید

هم ناحیه سوراخ یا پاره شده روی بدنه استخر و هم برچسب را با چسب تعمیر وینیل آغشته کنید. نیازی نیست چسب زیادی بزنید، یک لایه نازک یکدست از چسب کافی است.

مرحله ۶: برچسب را بچسبانید.

برچسب را روی محل نشتی استخر بادی محکم فشار دهید. در بعضی موارد لازم است برچسب را به مدت چند دقیقه بر روی بدنه استخر فشار دهید تا کاملا به آن بچسبد. معمولا سازنده برچسب تعمیر استخر چنین مواردی را روی بسته‌بندی محصول خود درج می‌کند.

راه حل سریع‌تر

برای صرفه‌جویی در زمان و تعمیر سریع استخر، مقداری چسب تعمیر کفش تهیه کرده و آن را مستقیما روی سوراخ بزنید. اگرچه استفاده از این روش توسط سازندگان استخر بادی توصیه نمی‌شود؛ اما به وسیله آن می‌توان سوراخ‌های کوچک را به راحتی تعمیر کرد. همچنین می‌توانید از چسب سلیکون آکواریوم یا چسب حرارتی برای درزگیری سوراخ استخرهای بادی استفاده کنید. با استفاده از یک ، چسب آکواریوم را صاف کرده و بگذارید خشک شود. دقت کنید ممکن است به چند لایه چسب نیاز باشد. برای این کار ابتدا بگذارید لایه قبل خشک شود سپس لایه جدید چسب را اعمال کنید.

سوالات متداول

برای تعمیر استخر بادی به چه وسایلی نیاز داریم؟

برای تعمیر و پنچرگیری استخر بادی به مواد و وسایلی مانند کف صابون، برچسب تمحصولی بسیار کاربردی است که شرکت اینتکس آن را برای محصولات بادی خود طراحی کرده است تا در صورت آسیب دیدن محصولات بادی این شرکت بتوانید با استفاده از چسب تعمیرات ، اقدام به پنچرگیری کنید . برچسب های تعمیراتی که توسط شرکت اینتکس طراحی شده اند براساس جنس برچسب ها و نوع چسب مایع ، مناسب برای برخی از مدل ها و محصولات بادی می باشد ، بنابراین در هنگام خرید بایستی نسبت به محصولی که دارید آن ها را خریداری کنید . برچسب تعمیرات فوق همانطور که از نام محصول مشخص است ، مناسب برای استخر بادی کودک و بزرگسال اینتکس می باشد . در ادامه بیشتر با این محصول پر فروش آشنا خواهید شد .

بسته تعمیراتی شامل چه چیز هایی است ؟

بسته های تعمیراتی استخر بادی کودک و بزرگسال اینتکس شامل یک ورق برچسب یا لیبل تعمیرات و همچنین چسب مایع مخصوص است که می توانید با استفاده از این دو محصول ، استخر بادی خود را تعمییر کنید . البته در داخل این بسته ، دفترچه راهنمایی نیز قرار گرفته است که با مطالعه آن می توانید به خوبی محصول آسیب دیده خود را تعمیر کنید . توجه داشته باشید که ممکن است در برخی از مدل ها تعداد و ابعاد برچسب تعمیرات متفاوت باشد .

جنس برچسب تعمیرات

اینتکس سعی کرده است تا برچسب های تعمیراتی خود را به مانند محصولات بادی خود همچون استخر بادی از جنس بسیار عالی پی وی سی تولید کند ، چرا که لایه های این جنس بسیار مقاوم و با کیفیت بوده و می توانید با استفاده از برچسب های پی وی سی به خوبی بدنه استخر ها را پنچرگیری کنید . پی وی سی لایه های ضد آبی هستند که در صورت مجاورت با آب و حتی نور خورشید آسیبی نمی بینند ، این در حالی است که پی وی سی طول عمر بالایی داشته و انعطاف پذیر است .برچسب های قرار گرفته در این بسته تعمیرات رنگ شفافی دارد که بعد از تعمیر نیز تقریبا قابل مشاهده نیست .

نحوه پنچرگیری و استفاده از چسب تعمیرات

تعمیرات و پنچرگیری استخر های بادی تقریبا کاری ساده و راحت است ، اما نیاز مند دقت بالا می باشد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن استخر بادی خود را تعمیر کنید . برای تعمیرات با این برچسب ها تفاوتی در میان استخر بادی بزرگسال و یا کودک نیست چرا که اینتکس از یک جنس برای ساخت اغلب مدل های خود استفاده کرده است . توجه داشته باشید که برخی از موارد آسیب دیدگی غیر قابل تعمیر هستند که از مهم ترین آن ها می توان به پارگی های وسیع و بسیار زیاد اشاره کرد که حتی تعمیرات آن نیاز به هزینه نسبتا بالایی بوده که بهتر است یک محصول نو دیگر را خریداری کنید . همچنین در صورت آب شدن بدنه بر اثر حرارت شما نمی توانید استخر را تعمیر کنید .

در صورتی که استخر شما دچار پارگی جزئی بوده و یا سوراخ شده است شما می توانید محصول را با تعمیر کردن به مانند روز اول استفاده کنید . اغلب آسیب دیدگی های استخر های بادی جزئی و قابل تعمیر هستند . در صورتی که محل آسیب دیدگی مشخص است و آن را پیدا کرده اید می توانید تعمیرات را انجام دهید . اما زمانی ممکن است آسیب دیدگی استخر به چشم به راحتی قابل رویت نیست ، به همین دلیل نیاز است تا با استفاده از یک تشت آب و یا کف صابون محل آسیب دیده را پیدا کنید . برای اینکار محصول را کمی باد کنید و سپس محل هایی که مشکوک به سوراخ شدگی می باشد را به داخل آب فرو ببرید و یا به آن کف صابون بمالید ، سپس استخر را کمی فشار دهید تا باد از محل سوراخ شده خارج گردد ، بدین ترتیب می توانید محل آسیب دیده را مشاهده کنید .

پس از یافتن محل آسیب دیده حتما آن را علامت گذاری کنید تا در حین تعمیرات آن را گم نکنید . پس از یافتن مقداری از برچسب تعمیرات را برش دهید و سپس آن را آغشته به چسب مایع بکنید . توجه داشته باشید که در صورت آسیب دیدگی هایی که به صورت سوراخ می باشد ، بهتر است برچسب را به صورت گرد و سکه ای برش دهید . میزان چسب مایع نیز نباید بسیار زیاد یا کم باشد . پس از تعمیر ، بهتر است محل تعمیر شده را به مدت 24 ساعت تحت فشار قرار دهید که برای این کاریکی از مواردی که قطعا برای خیلی از افراد و خصوصا خانواده ها دغدغه به شمار می رود ، بحث نحوه پنچرگیری و تعمیر است. این محصولات عمدتا بدنه های مقاومی دارند اما بزرگترین ضعفی که در این محصولات میتوان مشاهده کرد بحث سوراخ شدن آن هاست که در واقع با برخورد جسم نوک تیز نظیر چاقو ، سوزن و موارد مشابه امکان سوراخ شدن و آسیب دیدن این محصولات وجود خواهد داشت. در همین راستا این مقاله را به این مسئله اختصاص دادیم که در خصوص نحوه پنچرگیری استخر بادی و این که چگونه پنچری استخر بادی را بگیریم که با کمترین هزینه بتوان مجدد از محصول استفاده کرد با شما همراه خواهیم بود….

نحوه و روش پنچرگیری استخر بادی با برچسب تعمیرات

اولین مسئله ای که باید در این مقاله به آن اشاره کنیم بحث پنچرگیری استخر بادی به وسیله یک عدد برچسب تعمیرات است. درواقع این مورد رایج ترین نوع پنچرگیری و ترمیم محصولات و استخرهای بادی به شمار می رود که هزینه بسیار کمی داشته و شما این مزیت را هم در اختیار خواهید داشت که به سادگی اقدام به تعمیر استخر بادی خود کنید. در همین راستا باید در ابتدا اشاره کنیم که شما نیاز دارید که برای انجام صحیح این کار استخر را به صورت کامل تخلیه کرده و آب داخلی آن را نیز خالی کنید.

چسب استخر بادی اینتکس |چسب استخر بادی دیجی کالا |چسب استخر بادی کودک

پس از تخلیه آب داخلی استخر ، حال شما باید سعی کنید که باد استخر را هم به صورت کامل خارج کنید تا دیگر هیچ گونه مشکلی از این بابت نداشته باشید. البته این مسئله بسیار مهم است که قبل از تخلیه باد داخلی استخر ، نقطه ای از محصول که سوراخ شده است را باید علامت گذاری کنید. اگر این کار را انجام نداده اید باید سعی کنید تا در ابتدا نقطه آسیب دیده را پیدا کنید که اگر نمیدانید محصول شما از کدام بخش سوراخ شده است ، باید به وسیله آب و کف این کار را انجام دهید. در واقع باد استخر را به صورت کامل پر کرده و سعی می کنید تا به وسیله آب و کف تمامی سطح استخر را به این وسیله آغشته کنید. محلی که سوراخ شده باشد به راحتی حباب داده و شما می توانید این ناحیه را به راحتی شناسایی کنید.

پس از انجام این کار حال نیاز است که باد را به صورت کامل تخلیه کرده و به وسیله برچسب تعمیرات اقدام به ترمیم محصول خود کنید. برچسب های تعمیرات نیز به دو دسته تقسیم می شوند که یک مدل از این محصولات تنها یک برچسب ساده بوده و مدل دیگر نیز دارای یک رول مخصوص و چسب تعمیرات است. اگر قصد دارید به وسیله برچسب تعمیرات ساده محصول را ترمیم کنید ، تنها کافی است که این برچسب را بر روی ناحیه ای که سوراخ شده است قرار دهید و با وارد کردن فشار به این بخش سعی کنید تا کاری کنید که محصول به درستی بچسبد.

اگر هم از نوع دیگر این برچسب ها استفاده می کنید که دارای یک رول و یک چسب می باشد ، شما باید سعی کنید تا در ابتدا از رول این محصول به مقدار نیاز برش بزنید. در واقع طول این رول ها عمدتا بین 10 تا 15 سانتی متر می باشد که باید سعی کنید تا با توجه به میزان آسیب دیدگی از رول مخصوص این چسب ها برش بزنید. البته باید این نکته را هم رعایت کنید که بهتر است رول را به صورت گرد برش بزنید تا لبه نداشته باشد. این مسئله باعث می شود تا محصول مورد نظر شما پس از چسبیدن به هیچ عنوان ناحیه و زائده اضافی نداشته باشد.

پس از برش رول ، حال باید دور تا دور آن را آغشته به چسب مخصوص کنید و به میزان لازم از چسب بر روی این رول استفاده کنید. پس از آن نیز باید رول را به صورت کامل بر روی ناحیه ای که سوراخ شده است چسبانده و مجدد با قرار دادن یک جسم سنگین وزن بر روی محصول کاری کنید که به صورت کامل چسب به بدنه استخر شما بچسبد و تکان نخورد. البته این مسئله هم باید عنوان کنیم که ناحیه ای که سوراخ شده است نیاز ندارد که بر روی بخش رول و در واقع همان ناحیه سوراخ شده چسب بزنید و بهتر است که رول مخصوص را دور تا دور آغشته به چسب کنید و ناحیه میانی که بر روی بخش سوراخ شده استخر شما قرار می گیرد نیاز به چسب ندارد. البته آغشته کردن به چسب نیز هیچ اشکالی ندارد اما شیوه صحیح پنچرگیری استخر بادی را عنوان کردیم.

پس از انجام این مراحل نیز بهتر است به مدت 24 ساعت از محصول خود استفاده نکنید تا به صورت کامل چسب گیرایی خود را به دست آورده و ناحیه ای که سوراخ شده است به صورت کامل بچسبد. در رابطه با خرید برچسب تعمیرات هم باید به چند نکته مهم اشاره کنیم. در بازار مدل های گوناگونی از برچسب تعمیرات دیده می شود که شرکت های مختلفی این محصولات را تولید و عرضه کرده اند. دو برند معتبر در زمینه تولید و عرضه برچسب تعمیرات ، اینتکس و بست وی هستند که هم مدل های ساده و چسب تعمیرات معمولی و هم مدل های چسب تعمیرات شامل رول و چسب را ارائه داده اند که با قیمت های مناسب هم قابلیت خریداری را دارا هستند.

چسب پنچرگیری استخر بادی اینتکس

شرکت اینتکس دو مدل برچسب تعمیرات را با کدهای INTEX 59631 و INTEX 59632 به بازار ارائه کرده است که این دو مدل یکی تنها برچسب بوده و دیگری دارای چسب و رول مخصوص می باشد که از این دو مدل می توانید برای تعمیر و پنچرگیری استخرهای بادی کودک و بزرگسال استفاده کنید. انتخاب هر یک از این موارد هم بستگی به میزان آسیب دیدگی محصول شما دارد.

برای خرید برچسب تعمیرات اینتکس نیز می توانید از اقدام کنید.

چسب پنچرگیری استخر بادی بست وی

با توجه به این توضیحات امکان خرید برچسب تعمیرات بست وی از طریق امکان پذیر است.

در این مقاله به صورت ساده و آسان امکان و روش پنچرگیری استخر بادی را در اختیار شما قرار دادیم. با توجه به این توضیحات شما می توانید یک چسب تعمیرات را از طریق سایت خریداری کرده و در اسرع وقت در منزل خودتان پنچرگیری استخر بادی را گرفته و مجدد صحیح و سالم از محصول خود استفاده کنید.

می توانید از وزنه یا یک تکه سنگ استفاده کنید .

عمیر استخر و چسب وینیل نیاز دارید.

جنس استخر بادی از چیست؟

معمولا استخر بادی از جنس پی وی سی یا پلاستیک نرم است.

 

دکمه بازگشت به بالا