اقتصادیکسب و کار ایرانی

ساختن فروشگاه آنلاین برای اینستاگرام

بی‌مقدمه می‌خواهیم بگوییم برای ترغیب مشتری و افزایش شانس فروش می‌توانید با ایجاد لینک‌های پرداخت مجزا به‌راحتی یک فروشگاه آنلاین برای اینستاگرام خود بسازید، فروشگاهی که شبیه به فروشگاه‌های اینترنتی در وب‌سایت‌ها است و این امکان را به شما می‌دهد تا کاتالوگی از محصولات و خدمات‌‌تان ایجاد کنید، اطلاعات و توضیحات لازم را در مورد محصولات داشته باشید، فیلدهای سفارشی بسازید و مواردی از این دست. اگر به دنبال ساخت چنین فروشگاهی برای فروش بیشتر هستید و از طرفی قصد دارید به طور کلی با لینک پرداخت و مزایای آن در مدیریت تراکنش‌ها و ایجاد یک فروشگاه حرفه‌ای و کاربردی برای کسب‌وکار اینستاگرامی خود آشنا بشوید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید.

اینستاگرام

می‌دانید لینک پرداخت اینترنتی چیست؟

قبل از این‌که به بحث اصلی وارد بشویم بهتر است بدانید لینک پرداخت یا درگاه پرداخت بدون وب‌سایت در واقع یک سیستم الکترونیکی است که به شکل آدرس اینترنتی به وسیله‌ی شرکت‌های پرداخت‌یار در اختیار افراد متقاضی مثل فروشندگان اینترنتی قرار می‌گیرد تا این افراد بتوانند راه پرداخت را برای مشتریان هموار کنند.

در واقع شما به عنوان فروشنده می‌توانید لینک را به مشتری ارسال کنید تا مشتری در هر زمان و مکانی بدون نیاز به وارد کردن اطلاعات بانکی شما، بدون مراجعه به عابر بانک و نگرانی از محدودیت سقف پرداخت با لمس آن به سمت صفحه پرداخت هدایت شود و در ادامه بعد از درج اطلاعات بانکی خود فرایند خرید را در کمترین زمان تکمیل نماید.

شما این امکان را دارید که یک لینک کلی برای محصولات خود داشته باشید یا برای هر کدام از محصولات یک لینک اختصاصی بسازید و در فضای اینستاگرام از طریق بیو، استوری یا دایرکت در اختیار مشتریان قرار بدهید.

اما هیچ وقت فراموش نکنید اگر سرویس لینک‌ پرداختی که تهیه می‌کنید دارای ویژگی‌ها و امکانات حرفه‌ای باشد به‌آسانی می‌توانید در کنار هموار کردن راه پرداخت یک فروشگاه آنلاین برای اینستاگرام خود  بسازید تا در زمان لازم برای مشتری به نمایش در بیاید و به این ترتیب  شانس خرید محصولات‌تان هم بالا برود.

مزایای تهیه‌ی لینک پرداخت برای کسب‌وکارهای اینستاگرامی

 با داشتن لینک پرداخت که روشی نوین در خدمات پرداخت است علاوه بر این‌که باعث ایجاد امنیت و اعتبار بخشی به کسب‌وکارتان می‌شوید و از دغدغه‌‌های مربوط به مدیریت تراکنش‌ها و نگهداری فیش‌های واریزی خیالتان آسوده می‌شود، با کمک مزایا و ویژگی‌های کاربردی آن و ایجاد یک چهره‌ی حرفه‌ای و ویترینی از محصولات‌ خود باعث جذب هر چه بیشتر مخاطب و افزایش فروش می‌شوید. با این توصیح باید بدانید در کل لینک پرداخت شامل مزایای زیر است.

 • امکان گزارش گیری از تمام تراکنش‌ها
 • امکان تسهیم حساب برای تقسیم سود شرکاء و ذی‌نفعان
 • ایجاد کیف پول آنلاین
 • نمایش لیست تسویه
 • ایجاد ویترینی از محصولات
 • ایجاد اطمینان و اعتبار بخشی به تجارت خود
 • تسویه روزانه و خودکار
 • امنیت بالا در انجام تراکنش‌ها

ساخت فروشگاه آنلاین برای اینستاگرام به کمک سرویس لینک پرداخت

بدون شک شمایی که در فضای اینستاگرام کسب‌‌وکار اینترنتی دارید این را خوب می‌دانید که این برنامه یک قابلیت بر اساس فعال کردن فروشگاه آنلاین، آن هم مخصوص به خود دارد، به طوری که از طریق فیسبوک بشود مثل وب‌سایت کاتالوگی از محصولات را داشت اما چالش موجود برای ما ایرانی‌ها این است که فعال کردن فروشگاه در اینستاگرام به دلیل تحریم به آسانی قابل اجرا نیست. با این اوصاف و درست در این نقطه برای برطرف کردن این نیاز و راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام استفاده از سیستم لینک پرداخت وارد میدان می‌شود.

شما این امکان را دارید بعد از تهیه‌ی لینک پرداخت از شرکت پرداخت‌یار مثل رایان پی وارد پنل مدیریتی این سرویس بشوید و با توجه به مزایا و ویژگی‌های موجود در آن شروع به راه‌اندازی فروشگاه و فرم پرداخت خود کنید‌.

در پنل مدیریتی گزینه‌های متنوعی وجود دارد که به سادگی قابل انجام هستند و باعث می‌شوند کنترل و مدیریت بهتری را در روند خرید مشتری و واریز مبالغ داشته باشید و به علاوه با استفاده از گزینه‌های دیگر از جمله لیست محصولات و تنظیم محصولات می‌توانید هر تعداد محصولی که مد نظر دارید انتخاب و لینک مجزایی برای آن‌ها بسازید و در ادامه فیلدهای سفارشی ایجاد کنید.

در واقع در این مسیر به راحتی کاتالوگ خود را با درج اطلاعات و توضیحات محصول یعنی قیمت، کد، نام، موجودی و … ، آدرس لینک و انتخاب تصاویر محصولات می‌سازید و در پنل خود ذخیر می‌کنید و در زمان نیاز لینک مربوط به محصول را در اختیار مشتری قرار می‌دهید تا مشتری با دیدن ویترین  آن محصول با اطمینان بیشتری به سمت محصول کشیده شود و در نهایت پرداخت را انجام بدهد.

امکانات و ویژگی‌های لینک پرداخت در ساخت فروشگاه آنلاین

اینستاگرام
نمای از لینک پرداخت

همان‌طور که تا این‌جا متوجه شده‌اید با یک لینک پرداخت حرفه‌ای می‌توانید ویترین و گالری‌ای از محصولات خود را به شکل ساده اما کاربری ایجاد کنید و به مشتری ارائه بدهید. اما برای این عمل لینک پرداخت شما باید ویژگی‌های زیر داشته باشد.

 • ایجاد لینک اختصاصی برای هر محصول یا خدمات و امکان فعال کردن و غیر فعال کردن آن به طور مثال با اتمام موجودی
 • ساخت فیلدهای سفارشی، یعنی شما به عنوان کاربر با توجه به نوع کسب‌وکارتان و اطلاعاتی که لازم دارید بتوانید فرم دل‌خواه خود را بسازید
 • ایجاد کد‌های تخفیف و جشنواره که با اعمال این ویژگی هم باعث جذب مشتری می‌شوید و هم یک نوع تبلیغات انجام می‌دهید.
 • درج اطلاعات و توضیحات مربوط به محصولات و خدمات از جمله نام، کد، قیمت‌ و …
 • ایجاد ویترینی با کیفیت از عکس‌ محصولات

نحوه تهیه لینک پرداخت برای کسب‌وکار اینستاگرامی

سرویس لینک پرداخت را باید از طریق شرکت‌های پرداخت‌یار تهیه کنید. برای نمونه می‌توانید به صورت غیر حضوری و با مراجعه به وب‌سایت رایان پی که در زمینه‌ی ارائه‌ی درگاه پرداخت پیش‌رو است و مجوز پرداخت‌یاری از شرکت شاپرک دارد اقدام به دریافت درگاه برای اینستاگرام کنید و با کمک این لینک هم مدیریت تراکنش‌های خود را به بهترین شکل انجام بدهید و هم فروشگاه آنلاین خود را راه‌اندازی کنید. برای این منظور باید مراحل زیر را طی کنید.

۱. با مراجعه به سایت رایان پی درخواست خود را برای درگاه اینستاگرام ثبت و ارسال کنید. فرم درخواست شامل اطلاعات اولیه‌ی متقاضی و نوع کسب‌وکار او است.

۲. بعد از ارسال فرم درخواست کارشناسان رایان پی فرم احراز هویت را در اختیار شما قرار می‌دهند که شامل تکمیل اطلاعات و بارگذاری تصویر کارت ملی و شناسنامه متقاضی است.

۳. بعد از تاییدیه‌ی نهایی از طرف کارشناسان و سایت شاپرک و دریافت اطلاعات تکمیلی مربوط به کسب‌وکار اینترنتی، در طی ارسال یک ایمیل اطلاعات مربوط به لینک به ایمیل متقاضی ارسال می‌شود.

در این روند برای پاسخگویی به سوالات یا مشکلات احتمالی می‌توانید از پشتیبانی ۲۴ ساعته و حرفه‌ای این درگاه استفاده کنید. لازم به ذکر است تمام این فرایند حداکثر در یک روز کاری قابل انجام است و کارمزد رایان پی هزینه‌ی ثابت ۵۰۰ تومان یعنی کمتر از هزینه‌ی کارت‌به‌کارت است.

اگر می‌خواهید برای کسب‌وکار اینترنتی خود در اینستاگرام ویترین و کاتالوگ محصولات‌تان را مثل فروشگاه‌های وب‌سایت بسازید، همان‌طور که در این مطلب به طور کامل شرح دادیم، می‌توانید  با کمک مزایا و ویژگی‌های کاربردی یک سرویس لینک پرداخت حرفه‌ای به آسانی شروع به ساختن فروشگاه آنلاین برای اینستاگرام‌ خود نمایید.

 

برگرفته از : ساخت فروشگاه برای اینستاگرام – رایان پی

دکمه بازگشت به بالا