چگونه عکس و ریلز و پیج اینستاگرام را دانلود کنیم؟

اینستاگرام جذاب‌ترین شبکه اجتماعی است که تاکنون میلیون‌ها کاربر دارد و بی‌نهایت محتوا در آن به اشتراک گذاشته می‌شود. احتمالا بارها ریلز یا عکسی جذاب را دیده باشید و بخواهید آن را در گالری گوشی ذخیره کنید یا در اکانت‌های خود به اشتراک بگذارید. به‌دلیل محدودیت اینستاگرام در دانلود، برای این کار باید روش‌های دانلود از اینستا را بلد باشید. همچنین کاربران به‌دنبال ابزارهای دانلودر کپشن اینستاگرام، دانلودر بایو اینستاگرام و دانلودر ریلز پیج پرایویت اینستاگرام هستند تا بتوانند هر محتوای دیگری از عکس و ریلز گرفته تا استوری، کپشن و بایوگرافی کاربران را دانلود کنند.

آموزش |آیفون |اینستاگرام

روش‌های دانلود ریلز از اینستاگرام + آسان‌ترین روش

ریلز یکی از قابلیت‌های جدید و جذاب اینستاگرام است که از سال 2020 به این پلتفرم محبوب افزوده شد. این قابلیت امکان ادیت و اضافه کردن افکت‌های مختلف روی ویدیوهای 15 تا 60 ثانیه‌ای را به کاربران می‌دهد. گاهی محتواهایی که در قالب ریلز در پیج‌های مختلف به اشتراک گذاشته می‌شوند، به نظرمان بسیار جذاب هستند و دوست داریم از آن‌ها به نحوی استفاده کنیم؛ اما ازآنجایی‌که اینستاگرام از همان ابتدا محدودیت دانلود داشت، دانلود محتوا از این پلتفرم برای بسیاری از افراد دشوار است و بعضی از کاربران روش دانلود از اینستاگرام را بلد نیستند. در این‌جا چند روش برای دانلود ریلزها را شرح داده‌ایم.

دانلود ریلز از اینستاگرام (قابلیت جدید)

گزینه دانلود ریلز اینستاگرام از سال 2023 به این پلتفرم اضافه شده است. برای دانلود ریلز اینستاگرام در اندروید و آیفون کافیست نرم‌افزار Instagram را اجرا کنید و سپس ریلز موردنظر خود را انتخاب کنید. با انتخاب آیکون (Share) در پایین صفحه گزینه (Download) نمایش داده می‌شود که با انتخاب آن، ریلز موردنظر در گالری ذخیره خواهد شد؛ اما اگر پیج موردنظر شما Private (خصوصی) باشد، روش مذکور به کارتان نمی‌آید و باید از یک دانلودر ریلز از پیج پرایویت اینستاگرام استفاده کنید.

دانلود ریلز اینستاگرام با استفاده از سایت‌ها

پیش از اضافه شدن گزینه دانلود به اینستاگرام، کاربران برای دانلود از اینستا، از روش‌های دیگری استفاده می‌کردند. یکی از آسان‌ترین روش‌ها که هنوز هم کاربرد زیادی دارد، استفاده از ابزارهای دانلودر استوری اینستاگرام و سایر دانلودرهایی است که امکان ذخیره هر محتوایی حتی بایو و کپشن پست‌ها را هم فراهم می‌کنند.

Savefrom.net و Snapinsta.app دو مورد از سایت‌های دانلود ریلز اینستاگرام هستند. برای دانلود در این سایت‌ها، باید لینک ریلز موردنظر را کپی و سپس در سایت وارد کنید. پس از چند لحظه، ریلز دانلود می‌شود. البته این سایت‌ها فقط ریلز و ویدیو را دانلود می‌کنند و قابلیت دانلود بایو و کپشن را ندارند. برای دانلودر بایو اینستاگرام و دانلودر کپشن اینستاگرام، سایت بسیار کاربردی و محبوبی موجود است که در انتهای همین مطلب آن را معرفی کرده‌ایم.

آموزش |آیفون |اینستاگرام

دانلود ریلز اینستاگرام از طریق تلگرام

روش دیگر برای دانلود ریلز از اینستاگرام، استفاده از Save Massages تلگرام است. در این روش، ابتدا لینک ریلز موردنظر را در اینستاگرام کپی و آن را در سیو مسیج تلگرام جای‌گذاری کنید. به لینک Paste شده، پیش از کلمه instagram، حروف “dd” را اضافه و گزینه ارسال را بزنید. سپس ریلز موردنظر نمایش داده می‌شود و می‌توانید با استفاده از گزینه دانلود در تلگرام آن را در گالری گوشی خود ذخیره کنید.

دانلود ریلز اینستاگرام با استفاده از ربات تلگرام

علاوه‌بر سیو مسیج، با استفاده از ربات‌های تلگرام نیز امکان دانلود از اینستاگرام وجود دارد. این ربات‌ها معمولا رایگان هستند که البته برای استفاده از آن‌ها باید در کانال‌های اسپانسری عضو شوید. محبوب‌ترین ربات‌های تلگرام برای دانلود از اینستا، Toolbox و InstaSave هستند. برای استفاده از این ربات‌ها کافیست مراحل زیر را طی کنید.

  • وارد صفحه ربات شوید و برای شروع گزینه start را انتخاب کنید.

  • لینک کپی‌شده ریلز را الصاق کنید و برای ربات بفرستید.

  • سپس ریلز موردنظرتان مانند ویدیو در تلگرام نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را دانلود کنید.

بعضی از ربات‌های تلگرام مانند Instasave فایل‌هایی با حجم بیشتر از 50 مگابایت را دانلود نمی‌کنند. همچنین موارد ذکر شده فقط برای دانلود ریلز در پیج‌های عمومی (Public) کاربرد دارند و کاربران به ابزار و به عبارتی، یک دانلودر ریلز پیج پرایویت اینستاگرام نیاز دارند.

دانلود ریلز از پیج پرایوت اینستاگرام

اکانت‌های زیادی در اینستاگرام خصوصی هستند و امکان دانلود ریلزهای آن‌ها با روش‌های ذکر شده مقدور نیست؛ اما خوشبختانه روش‌های جایگزین دیگری وجود دارد.

سرویس InstaDownloader

یکی از روش‌های دانلود ریلز از پیج پرایویت، استفاده از سرویس اینستا دانلودر است. برای این کار باید با استفاده از یک مرورگر در کامپیوتر یا دستگاه‌های اندروید یا آیفون، وارد سایت Instagram شوید و اکانت خود را لاگین کنید. سپس لینک پست موردنظر را کپی و در سرویس مذکور، در کادر Enter Private Link here الصاق کنید. در مرحله بعد گزینه Download را انتخاب کنید تا ریلز موردنظر به شما نمایش داده شود و بتوانید آن را دانلود کنید. روش مذکور فقط در دانلود پست و ریلز کاربرد دارد؛ بنابراین، برای کسانی که به‌دنبال دانلودر بایو اینستاگرام، دانلودر کپشن اینستاگرام، عکس و سایر محتواها هستند، کاربردی ندارد.

سایت liteDownloader (سرویس برای دانلود هر نوع محتوا در اینستاگرام)

سایت لایت دانلودر یکی از بهترین سایت‌هایی است که برای دانلود از اینستا وجود دارد. این سایت نه‌تنها یک ابزار دانلودر ریلز پیج پرایویت اینستاگرام است، بلکه می‌توان هر محتوای دیگری اعم از عکس، کپشن، بایو، استوری را از طریق آن به آسانی دانلود کرد.

دانلود از سایت Litedownloader نسبت‌به سایر روش‌های دانلود عکس و ریلز از اینستاگرام، آسان‌، سریع و امن‌تر است. این سایت تمامی نیازهای کاربران به دانلودر استوری اینستاگرام، بایو و کپشن را نیز پوشش می‌دهد.

آموزش |آیفون |اینستاگرام

آموزش روش‌های دانلود از اینستاگرام

به‌دلیل محبوبیت اینستاگرام در دانلود محتواهای منتشر شده، راهکارها و ابزارهای متعددی به‌وجود آمده‌اند. بعضی از این ابزارها فقط برای دانلود ریلز و پست از پیج‌های عمومی مناسب هستند و برخی دیگر مانند سرویس InstaDownloader قابلیت دانلود ریلز از پیج‌های پرایویت را هم دارند. باتوجه‌به نیاز کاربران به دانلودر کپشن اینستاگرام، دانلود بایو اینستاگرام و دانلود عکس و استوری‌های این شبکه‌ اجتماعی، سایت LileDownloader امکان دانلود هر نوع محتوایی را به آسانی و بدون نیاز به لاگین شدن اکانت فراهم کرده است.

دکمه بازگشت به بالا