علم و تکنولوژیکسب و کار ایرانی

نصب و راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته

راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته در محیط، یکی از ضروریات حفط امنیت و حفاظت از حریم شخصی بوده و در جوامع امروزی بسیار رایج است. دوربین مداربسته و دستگاه ضبط‌کننده دو بخش بسیار مهم در سیستم مداربسته هستند که بایستی مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرند.

دوربین‌های مداربسته Turbo HD متعلق به شرکت هایک ویژن و دوربین‌های HDCVI مانند دوربین مداربسته داهوا مدل DH-HAC-HDW1200EMP-A از سری محصولات شرکت داهوا بوده و به عنوان سری اقتصادی شناخته می‌شوند. قیمت مناسب و کیفیت مطلوب از ویژگی‌های مهم این سری از محصولات به شمار می‌روند، بنابراین گزینه‌های مناسبی برای راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته می‌باشند.

در اینجا قصد داریم به یکی از با کیفیت‌ترین و پرفروش‌ترین دوربین‌های HDCVI داهوا اشاره کنیم که نه‌تنها قیمت بسیار مناسبی دارد، بلکه می‌تواند در راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته بسیار مؤثر عمل کند.

دستگاه ضبط‌کننده ویدئویی هایک ویژن DS-7204HUHI-M1/S نیز یکی از دستگاه‌های اقتصادی و از سری محصولات Turbo HD هایک ویژن بوده و می‌تواند کیفیت و کارایی بالایی را در اختیار کاربر قرار دهد. در ادامه به بررسی قابلیت‌های این دو محصول خواهیم پرداخت.

دوربین مداربسته |طراحی

نقش دوربین در راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته موجود در بازار از نظر تکنولوژی با یکدیگر فرق دارند. دوربین‌های مداربسته تحت شبکه و دوربین‌های آنالوگ که هر کدام می‌توانند کارایی و ویژگی‌های مختلفی را برای شما ایجاد کنند.

راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته در بستر شبکه نیازمند خرید دوربین‌های مداربسته IP یا تحت شبکه است و پیاده‌سازی سیستم آنالوگ به خرید دوربین‌های آنالوگ نیاز دارد. توجه به این نکته ضروری است که دوربین‌های تحت شبکه به دلیل استفاده از تکنولوژی‌های جدید می‌توانند عملکلرد بالاتری را ارائه دهند و در مقابل قیمت بیشتری نیز دارند.

دوربین مداربسته داهوا مدل DH-HAC-HDW1200EMP-A با کیفیت تصویری 2 مگاپیکسل برای کاربری‌های متوسط استفاده می‌شود و تقاضای زیادی برای آن در بازار وجود دارد. این دوربین می‌تواند الزامات یک دوربین مداربسته مطلوب مانند فناوری دید در شب و استاندارد مقاومتی IP67 را در اختیار کاربر قرار دهد.

کاربران در کشور ایران می‌توانند برای راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته خود به راحتی به محصولات هایک ویژن و داهوا که بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شرکت‌های تولید تجهیزات امنیتی هستند.

 از طریق نمایندگی‌های معتبر دسترسی داشته باشند که شرکت فرادید https://faradidcamerashop.com/ یکی از این نمایندگی ها به حساب می‌آید و به عنوان بزرگ‌ترین شرکت توزیع‌کننده محصولات داهوا و هایک ویژن در ایران فعالیت می‌کند.

فناوری دید در شب در راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته

همان‌طور که همه ما می‌دانیم، راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته به منظور نظارت بر محیط با هدف‌های مختلف صورت می‌گیرد. اما این نظارت محدود به محیط‌های روشن نیست، بلکه قابلیتی به نام دید در شب وجود دارد که کاربر با استفاده از آن می‌تواند بر محیط‌های تاریک نیز نظارت کند.

دوربین مداربسته DH-HAC-HDW1200EMP-A با دید در شب 50 متری،  لنز ثابت و استاندارد مقاومتی IP67 (مقاومت بالا در برابر نفوذ آب و گرد و غبار) یکی از دوربین‌های اقتصادی به شمار می‌رود.

تا این جا به این مسئله پی‌بردیم که دوربین مداربسته یکی از اصلی‌ترین اجزاء در راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته می‌باشد، اما دوربین به یک دستگاه ضبط‌کننده NVR یا DVR نیاز دارد تا تصاویر ضبط شده را ذخیره کند. دستگاه ضبط‌کننده برای ذخیره‌سازی تصاویر دوربین روی هارد استفاده می‌شود.

راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته برای محافظت از منزل، اداره، کسب و کار، محیط‌های تجاری، مدارس و… صورت می‌گیرد. در واقع هدف از راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته علاوه بر محافظت به منظور نظارت بر عملکرد، اجرای قوانین و پیشگیری از وقوع و تشخیص جرائم انجام می‌شود.

توجه به نوع دوربین مداربسته و مشخصات آن، نحوه عملکرد دستگاه ضبط‌کننده، منابع تغذیه، کابل‌کشی و… برای دریافت بیشترین بازدهی و رسیدن به سیستم مورد انتظار از نظر کارایی، از ضروریات راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته هستند.

دوربین مداربسته |طراحی

دستگاه ضبط‌کننده در راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته

دستگاه‌های ضبط‌کننده مبتنی بر شبکه با عنوان دستگاه NVR و دستگاه ضبط‌کننده ویدئویی دیجیتال با عنوان دستگاه DVR در بازار شناخته می‌شوند و کاربردهای متفاوتی دارند. دستگاه NVR با دوربین‌های مداربسته IP سازگاری دارد و دستگاه DVR برای ضبط تصاویر دوربین‌های مداربسته آنالوگ و آنالوگ HD استفاده می‌شود.

البته دستگاه‌های DVR در بین کاربران رواج بیشتری دارند و در مقایسه با دستگاه‌هایNVR  ارزان‌‌تر هستند. راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته با وضوح بالا و قابلیت‌های بیشتر و بهتر با دستگاه‌های NVR آسان‌تر خواهد بود.

دستگاه ضبط‌کننده ویدئویی هایک ویژن DS-7204HUHI-M1/S که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم، یکی از محصولات توربو اچ‌دی هایک ویژن بوده و می‌تواند 4 کانال توربو اچ‌دی را برای میزبانی از دوربین‌های مداربسته فراهم کند و قادر به پشتیبانی از حداکثر کیفیت تصویری 8 مگاپیکسل است، بنابراین یک دستگاه به‌صرفه و با کیفیت برای راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته به شمار می‌رود.

قابلیت پشتیبانی از فرمت‌های تصویری HDTVI/AHD/CVI/CVBS/IP، فشرده‌سازی با کدینگ H.265 pro+، استفاده از هارد ذخیره‌سازی با ظرفیت حداکثری 10 ترابایت، فقط بخشی از قابلیت‌های این دستگاه چندکاره به‌حساب می‌آیند.

دستگاه Turbo HD مدل DS-7204HUHI-M1/S کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد و می‌تواند قابلیت‌های دیگری نظیر خروجی‌های HDMI و VGA و قابلیت ضبط حساس به حرکت را برای رسیدن به یک سیستم ایده‌آل آماده سازد.

هزینه راه‌اندازی سیستم‌های دوربین مداربسته

نصب و راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته با توجه به محصولات مورد استفاده و خدمات انجام شده توسط نصابان و کارشناسان متفاوت است.

در واقع شما بایستی برای خرید تجهیزات مورد نیاز مانند دوربین مداربسته، دستگاه ضبط، هارد، کابل و اتصالات و… و همچنین خدماتی از قبیل طراحی سیستم مداربسته، کابل‌کشی، سیم‌اندازی، نصب و راه‌اندازی تجهیزات و… هزینه پرداخت کنید.

معمولاً هزینه خرید محصولات با هزینه خدمات انجام شده در فاکتور نهایی به خریداران ارائه می‌شود.

این که در سیستم مداربسته خود از چه تعداد دوربین مداربسته با چه برند و تکنولوژی استفاده می‌کنید، تعداد کانال‌های دستگاه ضبط‌کننده و بسیاری از موارد دیگر به صورت مستقیم در هزینه‌های نهایی راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته مؤثر هستند.

دکمه بازگشت به بالا