اقتصادیکسب و کار ایرانی

برای انتخاب فرش مسجدی کاشان به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

نکات مهم برای تهیه فرش مسجدی کاشان

برای انتخاب فرش مسجدی کاشان به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ برای انتخاب سجاده فرش مناسب برای مسجد، معمولا خیرین، متولیان و هیئت امنای مسجد، این دغدغه را دارند که فرشی با بهترین کیفیت تهیه کنند. اما برای خرید فرش مسجد با دوام و مناسب، لازم است به چند نکته توجه داشته باشیم تا سجاده فرشی ماندگار و فوق العاده عالی زینت بخش مسجد و یا حسینیه مدنظرمان شود.

از آنجا که همواره برای مسلمانان، عبادت و به طور خاص نماز خواندن، آن هم به جماعت بسیار اهمیت داشته، همیشه سعی داشته اند مسجد و اماکن مذهبی را بسیار زیبا، تمیز و پاکیزه نگه دارند. یکی از اجزای اصلی هر مسجد، فرش آن است که بسیار در زیبایی و ظاهر میجد تاثیرگذار است.

طراحی |فرش سجاده ای |فرش سجاده ای ارزان

همیشه خرید سجاده فرش ارزان خوب نیست!

خوب است پیش از گفتگو درباره نکات مهم برای تهیه سجاده فرش مسجد، در مورد فرش های نامناسب برای نمازخانه صحبت کنیم. ممکن است بعضی از مساجد، به دلیل بودجه محدود، توان تهیه فرش مسجد با کیفیت بالا نداشته باشند. اما تهیه فرش ارزان به هر قیمتی درست نیست. تهیه کفپوش های زیر برای اماکن متبرکه، مساجد و حسینیه ها مناسب نیست:

  1. موکت های معمولی و ارزان
  2. فرش مسجد دست دوم
  3. فرش سجاده ای با مواد اولیه نامناسب و نخ های بی کیفیت
  4. سجاده فرش با شانه و تراکم بسیار پایین

موکت برای مسجد مناسب نیست، چرا که جنس موکت بسیار سفت است و هیچ نرمی و لطافتی ندارد. نشست و برخاست نمازگزاران روی فرش زیاد بوده و اگر کفپوش مسجد نرم نباشد، سر زانوهایشان اذیت می شود.

سجاده فرش های دست دوم، از آنجا که کهنه بوده، دوام و استحکام نداشته و به زودی فرسوده می شوند. از طرفی ممکن است طول و عرض فرش های کهنه متناسب با فضای مسجد شما نبوده و نمای نامناسبی را ایجاد کند.

مورد بعد در مورد فرش مسجدی با نخ های نامرغوب است. الیافی مثل نخ بی سی اف در اثر پاخوردن طولانی نرمی و لطافت اولیه خود را از دست داده و کوبیده می شوند.

پس بهتر است فرش مسجدی نو تهیه کرده و با خرید فرش مسجد نو، سال های سال از فرش استفاده کرده و لذت عبادت را به نمازگزاران هدیه دهید.

انتخاب فرش مسجدی

با انتخاب فرش مسجدی مناسب، لذت عبادت را بیشتر کنید! سجاده فرش برای مسجد یا نمازخانه، انواع مختلفی دارد. فرش محرابی، فرش تشریفات و فرش یکپارچه از آن جمله اند.

فرش محرابی:

نقشه فرش محرابی به صورتی طراحی شده که جای مهر در دل محراب است و حس معنوی خاصی به نمازگزار می دهد. دو طرف هر سجاده فرش، ستون هایی قرار دارد که محل نشست و برخاست هر نمازگزار را با دیگری تفکیک می کند.

فرش تشریفات:

فرش تشریفات دو حاشیه در راستای طولی خود دارد که حاشیه پایین محل قرار گرفتن پای نمازگزار و حاشیه بالا، جای مهر است. علاوه بر مساجد، از فرش تشریفات در حسینیه ها و اماکن متبرکه استفاده می شود. همچنین برای راهروی رستوران ها، هتل ها، سالن های کنفرانس و اجلاس نیز از فرش قرمز یا فرش تشریفات استفاده می شود که جلوه بسیار خاص و زیبایی داشته و شکوه و تجمل خاصی به فضا می دهد.

فرش یکپارچه:

فرش های یکپارچه به صورتی طراحی شده اند که هر رول تکمیل کننده رول قبلی است و با کنار هم قرار گرفتن تمامی رول ها یک طرح یکپارچه و بسیار زیبا تشکیل می شود.

مزایای خرید فرش سجاده ای برای مسجد

در گذشته بیشتر از فرش ماشینی 12 متری، 9 متری، 6 متری و یا 4 متری برای مسجد استفاده می شد. اما با پیشرفت تکنولوژی و ظهور طرح های جدید، سجاده فرش ها بسیار طرفدار پیدا کردند.

اما فواید استفاده از سجاده فرش چیست؟

– ایجاد نظم و یکپارچگی در فضای حسینیه، مسجد یا نمازخانه

– مشخص شدن جهت قبله

– حمل و نقل آسان

– شست و شوی راحت

– امکان تعویض، ترمیم و اصلاح آسان

– تنوع طرح و رنگ

– متناسب با حس و حال مسجد و مکان مذهبی

 خرید فرش مسجد چند شانه بهتره؟

امروزه سجاده فرش ها با شانه ها و تراکم های مختلفی تولید می شوند. از 440 شانه گرفته تا 1500 شانه. اما هر چه شانه و تراکم فرش بالاتر باشد، فرش سفت تر شده و حالت نرمی و لطافت خود را از دست می دهد. بهتر است برای مسجد فرشی با شانه پایین انتخاب کنیم تا توپرتر بوده و لطافت و نرمی بیشتری داشته باشد.

فرش های 500 شانه و 700 شانه برای مسجد با نخ صد در صد اکرولیک هیت ست شده، بهترین انتخاب برای خرید فرش مسجد هستند.

طراحی |فرش سجاده ای |فرش سجاده ای ارزان

برای تهیه آسان و بدون دغدغه فرش مسجد، می توانید با شرکت محراب نقش کاشان ارتباط گرفته و از مشاوره متخصصین این مجموعه بهره مند شوید. شماره تماس مدیر فروش مجموعه 09133617256 آقای مهندس سلمانی تماس حاصل فرمایید. افتخار ما، زینت بخشی به مساجد شماست؛ از فرش تا عرش با محراب نقش

منبع: سجاده کارپت کاشان (https://sajadecarpet.com)

دکمه بازگشت به بالا