اقتصادیکسب و کار ایرانی

چه پرینتری برای استفاده خانگی مناسب است؟

بهترین پرینترهای خانگی را بشناسید

پرینتر (Printer) یا چاپگر یکی از تجهیزاتی است که متون یا تصاویر ایجادشده توسط رایانه را بر روی کاغذ چاپ می‌کند. پرینترهای خانگی در صرفه‌جویی زمان و هزینه، کمک شایانی به ما می‌کنند، زیرا دیگر وقتمان را جهت رفت‌وآمد به کافی‌نت‌ها و خدمات کامپیوتری صرف نمی‌کنیم. از طرفی اگر پرینتر خانگی شما نامناسب باشد و از پرینترهای ارزان قیمت خانگی با کیفیت پایین استفاده کنید، می‌تواند شما را از داشتن پرینتر خسته و پشیمان کند.

بنابراین اگر شما نیز در حین خرید با سوالاتی مانند کدامند؟ پرینتر لیزری بهتر است یا جوهر افشان؟ پرینتر سیاه و سفید بخرم یا رنگی؟ تککاره یا چندکاره؟ مواجه شده‌اید، ما در این بخش به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید بهترین پرینترهای خانگی را بشناسید، سپس بهترین آن را برای خود خریداری نمایید.

طراحی

راهنمای خرید پرینترهای خانگی

شاید گمان کنید که پرینترها ازجمله تجهیزاتی هستند که تنها در ادارات و سازمان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ اما بهتر است بدانید که امروزه بسیاری از افراد در خانه برای انجام امور مختلف از پرینتر استفاده می‌کنند. برای خرید یک پرینتر خانگی باید عوامل مختلفی را موردتوجه قرار دهید. درصورتی‌که می‌خواهید بدانید بهترین کدام‌اند با ما همراه باشید.

انواع پرینتر خانگی از نظر رنگ

پرینتر تک رنگ (سیاه و سفید)

این نوع چاپگرها فقط دارای رنگ مشکی بوده و برای چاپ عکس مناسب نیستند. معمولا از پرینترهای تک رنگ برای چاپ اسناد و مدارک، مقاله و نمودار استفاده می‌شود.

پرینتر رنگی

این نوع از پرینترها دارای رنگ‌های بیشتری نسبت به پرینترهای سیاه و سفید می‌باشند و همچنین برای چاپ عکس در هر اندازه‌ای مناسب هستند. پرینترهای رنگی کارایی پرینترهای تک رنگ را نیز دارند.

پرینتر تصعید رنگ

درصورتی‌که به عکاسی علاقه دارید و می‌خواهید یک پرینتر برای چاپ تصاویر خود داشته باشید بهترین گزینه که می‌تونید تهیه کنید پرینتر تصعید رنگ خواهد بود. در این پرینترها از کاست‌های جوهر و کاغذهای مخصوص استفاده می‌شود.

این نوع از پرینترها برای چاپ تصاویر بسیار مناسب هستند و شما را از مراجعه به آتلیه‌ها بی‌نیاز می‌کنند. درواقع شما با استفاده از این پرینترها به‌سادگی می‌توانید عکس‌های دوربین دیجیتال خود را در خانه چاپ کنید.

انواع پرینتر خانگی از نظر تکنولوژی چاپ

پرینتر لیزری

پرینتر لیزری نوع متداولی از چاپگرها است که با سرعت و کیفیت بالا، متن و گرافیک را بر روی کاغذ چاپ می‌کند. چاپگرهای لیزری مانند دستگاه فتوکپی دیجیتال و پرینترهای چند منظوره از سیستم زیروگرافی استفاده می‌کنند.

پرینتر جوهر افشان

رایج‌ترین نوع پرینتر برای مصارف خانگی پرینترهای جوهر افشان می‌باشند. چاپگرهای جوهر افشان با پاشیدن قطرات بسیار ریز جوهر بر روی کاغذ، نقش ایجاد کرده و به مخزن جوهر آن نیز کارتریج می‌گویند.

اگر پرینتر را برای مصارف خانگی می‌خواهید و قصد ندارید به طور مداوم از آن استفاده کنید، پرینترهای لیزری می‌توانند برایتان مناسب باشند. اما اگر گرافیست و عکاس هستید و همچنین به دنبال بهترین پرینتر خانگی برای چاپ عکس می‌گردید، بهتر است از پرینترهای جوهرافشان استفاده کنید.

پرینتر همه‌کاره (All In One)

اگر علاوه بر چاپ کردن به قابلیت‌های بیشتری نیاز دارید می‌توانید سراغ پرینترهای همه‌کاره یا دستگاه‌های All In One بروید. این نوع پرینترها قابلیت‌های دیگری نظیر ارسال و دریافت فکس، اسکن و کپی کردن اسناد و تصاویر را دارند. بنابراین اگر به دستگاه‌های دیگری نظیر چاپ، فکس یا کپی نیاز دارید، می‌توانید یک پرینتر همه‌کاره را انتخاب کنید. پرینتر خانگی همه‌کاره علاوه بر اینکه فضای کمتری را اشغال می‌کند از نظر اقتصادی نیز به‌صرفه است.

تفاوت پرینترهای جوهرافشان و لیزری

اگر قصد دارید یک پرینتر خانگی بخرید احتمالاً بر سر دوراهی پرینتر لیزری و جوهرافشان قرار خواهید گرفت. همچنین بهتر است با این نکات که در مقاله راهنمای خرید پرینتر خانگی در سایت آوا فرهنگ آریا آمده است آشنا باشید تا بتوانید چاپگر مورد نیازتان را انتخاب و خریداری نمایید. از مهمترین نکات می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

پرینترهای جوهرافشان برای چاپ عکس‌های براق و نمودارهای رنگی بسیار مناسب هستند. این نوع پرینترها در چاپ اسناد متنی ضعیف‌تر از نوع لیزری هستند.

پرینترهای لیزری نوشته‌ها را با سرعت بیشتری چاپ می‌کنند. درصورتی‌که می‌خواهید از پرینتر برای چاپ اسناد متنی استفاده کنید پرینترهای لیزری تک‌رنگ را انتخاب کنید. این پرینترها با کیفیت بالایی نوشته‌ها را چاپ می‌کنند.

پرینترهای لیزری رنگی، گزینه مناسبی جهت چاپ تصاویر و اسناد رنگی هستند. البته هزینه این پرینترها بسیار بالا بوده و معمولاً در خانه مورداستفاده قرار نمی‌گیرند.

دوام پرینتر

پرینترهای خانگی را با صرف هزینه کمتری نسبت به پرینترهای اداری می‌توان تهیه کرد. ارزان بودن پرینترهای خانگی نسبت به پرینترهای اداری بی‌علت نیست. پرینترهای خانگی دوام کمتری دارند و نمی‌توانند فشار بالا تحمل کنند. درواقع چرخه کار پرینترهای خانگی حدود ۷۵۰ برگ است که با عمر مفید پرینترهای اداری اختلاف فاحشی دارد. بنابراین باید به‌طور مناسب از پرینتر خود استفاده کنید. پرینتری است که دارای دوام طولانی باشد و نیازی به تعویض و تعمیر زودهنگام آن نداشته باشید.

هزینه مواد مصرفی

قیمت پرینترهای خانگی و هزینه مواد مصرفی از دیگر مواردی است که هنگام خرید یک پرینتر خانگی باید به آن توجه داشت. شما ممکن است یک پرینتر جوهرافشان با قیمت مناسب تهیه کنید که هزینه تعویض کارتریج آن دست‌کمی از خرید پرینتر جدید نداشته باشد. ازاین‌رو، بهتر است پیش از انتخاب یک پرینتر از میزان هزینه‌های جانبی آن مطلع شوید.

قابلیت اتصال به شبکه

درصورتی‌که قصد اشتراک‌گذاری پرینتر میان چند کامپیوتر را دارید، باید به قابلیت اتصال به شبکه پرینتر خانگی توجه داشته باشید. بسیاری از پرینترها دارای پورت Ethernet یا مجهز به Wi-Fi هستند. این پرینترها به‌راحتی بین چند کامپیوتر مورداستفاده قرار می‌گیرند.

اسلات حافظه، بلوتوث و PictBridge

اگر از پرینتر برای چاپ تصاویر استفاده می‌کنید، بهتر است به سراغ پرینتری با اسلات حافظه، بلوتوث یا «PictBridge» بروید. درواقع بسیار مهم است که پرینتر موردنظر بتواند عکس را مستقیماً از طریق دوربین چاپ کند. شما با استفاده از این سه قابلیت، جهت چاپ تصاویر نیازی به انتقال آن‌ها از دوربین به کامپیوتر ندارید.

اگر پرینتر شما دارای اسلات حافظه باشد، می‌توانید با قرار دادن حافظه دوربین در آن تصاویر را چاپ کنید. همچنین در صورت مجهز بودن پرینتر و دوربین شما به بلوتوث به‌سادگی می‌توانید از عکس‌ها پرینت بگیرید. با استفاده از قابلیت PictBridge نیز می‌توان دوربین را از طریق پورت USB به پرینتر متصل کرد.

کیفیت پرینتر خانگی

پیش از تهیه یک پرینتر، باید به سرعت چاپ، کیفیت رنگ و وضوح چاپ توجه کنید. علاوه بر این، توانایی چاپ بر روی کاغذ A3 برای یک پرینتر خانگی چندان ضروری به نظر نمی‌رسد.

طراحی

بهترین مارک پرینتر خانگی کدام است؟

در میان برندهای متنوعی که در بازار ایران وجود دارند؛ برندهای اچ پی (HP)، کانن (Canon)، اپسون (Epson) و برادر (Brother) بهترین پرینتر خانگی را تولید و روانه بازار می‌کنند.

بهترین پرینترهای خانگی 2020

1. پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M130nw
 • پرفروشترین پرینتر چندکاره لیزری اچ پی

این محصول توسط برند قدرتمند اچ پی (HP) با مدل «M130nw» تولید و به بازار عرضه گردیده است. دستگاهی چندکاره که علاوه بر عملیات پرینت، امکان گرفتن اسکن و کپی را هم در اختیار شما قرار می‌دهد. صفحه نمایش این پرینتر چندکاره لیزری 2 خطی است؛ که کار کردن با آن را آسان‌تر می‌کند.

همچنین از پردازنده 600 مگاهرتزی و حافظه 256 مگابایتی بهره می‌برد. البته قابلیت چاپ دو رو در این مدل تعبیه نگردیده است که ضعف این دستگاه محسوب می‌گردد. به‌طور کلی این مدل از اچ پی را می‌توان در گروه بهترین پرینتر خانگی بازار به شمار آورد.

ویژگیها
نوع چاپ: تک رنگ
اسکنر و کپی: دارد
تکنولوژی چاپ: لیزری
نوع کاربری: 3 کاره (پرینت، اسکن، کپی)
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
شبکه بی سیم WiFi: دارد
سرعت چاپ سیاه و سفید: حداکثر 22 برگ در دقیقه
توان کار ماهانه: 10.000 برگ – توصیه شده 150 تا 1500 برگ
ظرفیت سینی کاغذ: 150 برگ
2. پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل i-SENSYS MF3010
 • پرفروشترین پرینتر چندکاره لیزری کانن

پرینتر چندکاره سیاه و سفید کانن مدل «i-SENSYS MF3010»، یکی از محصولات حرفه‌ای و خوش ساخت این شرکت قدیمی و محبوب می‌باشد. شما می‌توانید این پرینتر را برای خانه و یا مصارف خانگی انتخاب کرده و به راحتی عملیات پرینت، چاپ و اسکن خود را با بهترین کیفیت انجام دهید. البته MF3010 برای محیط‌های اداری نیز گزینه خوبی است.

سرعت چاپ بهترین پرینتر خانگی کانن، برابر با 18 برگ در دقیقه است و در نتیجه، وقت زیادی را از شما نمی‌گیرد. البته به لطف تکنولوژی Quick First-Print که در این دستگاه تعبیه شده، اولین برگه شما پس از 8 ثانیه چاپ شده و از دستگاه خارج می‌گردد. همچنین، عملیات کپی اولین برگه، در کمتر از 12 ثانیه انجام می‌گردد. بسیاری از افراد این مدل از «Canon» را بهترین پرینتر برای مصارف خانگی می‌دانند.

ویژگیها
نوع چاپ: تک رنگ
اسکنر و کپی: دارد
تکنولوژی چاپ: لیزری
نوع کاربری: 3 کاره (پرینت، اسکن، کپی)
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
شبکه بی سیم WiFi: ندارد
سرعت چاپ سیاه و سفید: تا 18 صفحه در دقیقه
توان کار ماهانه: 8000 برگ
ظرفیت سینی کاغذ: 150 برگ
3. پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M12a
 • پرفروشترین پرینتر خانگی بازار

پرینتر اچ پی مدل LaserJet Pro M12a در دسته‌ی پرینترهای لیزری و سیاه و سفید قرار گرفته و می‌توان آن را جایگزینی برای مدل‌های P1109w یا P1102W دانست. پرینترهای لیزری برای چاپ متن به کار می‌روند و سرعت و کیفیت خوبی را ارائه می‌دهند.

این پرینتر ظرفیتی برابر با 150 برگ در سینی ورودی خود دارد و همچنین برای استفاده‌های خانگی بسیار مناسب است. با توجه به نوع کاربری این مدل، می‌توانید آن را در محیط‌های اداری کوچک نیز استفاده کنید.

ویژگیها
نوع چاپ: تک رنگ
تکنولوژی چاپ: لیزری
سایز کاغذ قابل استفاده: A4, A5, A6, B5, Postcards
سرعت چاپ سیاه و سفید: 18 برگ در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: تک کاره
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 600×600 dpi
توان کار ماهانه: حداکثر 5000 صفحه
ظرفیت سینی کاغذ: 150 برگ
4. پرینتر چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA MG2540s (با قابلیت چاپ عکس)
 • بهترین پرینتر خانگی ارزان

پرینتر جوهر افشان شرکت کانن () چندکاره بوده و نسبت به قابلیت‌های متنوع خود، قیمت بسیار مناسبی دارد. این پرینتر علاوه بر پرینت، قابلیت‌های اسکن و کپی را نیز ارائه می‌کند. چاپگر مدل PIXMA بسیار اقتصادی بوده و برای کاربرانی که نمی‌خواهند برای خرید پرینتر هزینه‌ی زیادی بپردازند، بسیار مناسب است.

اگرچه این پرینتر قادر به چاپ متن می‌باشد، اما بهتر است برای چاپ متن از آن استفاده نکنید؛ زیرا پرینترهای جوهرافشان برای چاپ عکس و اشکال گرافیکی طراحی و ساخته شده‌اند. اگر قصد چاپ متن، اسناد و مدارک را دارید به سراغ پرینترهای لیزری که سرعت بسیار بیشتری را در چاپ متن ارائه می‌دهند، بروید.

اسکنر این محصول از نوع تخت (Flat) بوده و قادر است کاغذهایی را در اندازه‌ی A4 اسکن کند و همان‌ها را نیز چاپ کند؛ به عبارتی آن‌ها را کپی می‌کند. با توجه به رنگی بودن سیستم چاپ، سرعت زیادی ندارد. این پرینتر را می‌توان در دسته‌ی بهترین پرینترهای خانگی قرار داد.

ویژگیها
نوع چاپ: رنگی
اسکنر: دارد
کپی: دارد
تکنولوژی چاپ: جوهر افشان
سایز چاپ: کاغذ معمولی، A4 ،A5 ،B5 ،Letter ،Legal
سرعت چاپ رنگی: 4 صفحه در دقیقه
سرعت چاپ سیاه و سفید: 8 صفحه در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: 3 کاره (پرینت، اسکن، کپی)
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 600×4800 dpi
ظرفیت سینی کاغذ: کاغذ معمولی 60 برگ
سایر ویژگی‌ها: دارای قابلیت روشن شدن خودکار، Smart Web Printing
5. پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M26nw
 • بهترین پرینتر خانگی چندکاره لیزری

این پرینتر چندکاره‌ی اچ پی با تکنولوژی چاپ لیزری و تک‌رنگ، برای مصارف اداری و خانگی تولید شده است. همچنین این دستگاه قابلیت پرینت، اسکن و کپی را دارد. سینی کاغذ این پرینتر تا 150 برگ ظرفیت داشته و می‌تواند تا 18 برگ در دقیقه را پرینت بگیرد.

پرینتر چندکاره HP دارای تکنولوژی خاموشی خودکار جهت صرفه‌جویی در انرژی است؛ یعنی هنگامی که شما در حال کار کردن با دستگاه نیستید، این پرینتر به‌طور خودکار خاموش و هنگام پرینت گرفتن یا ارسال فایلی از تلفن هوشمند، به‌طور خودکار روشن شده و شروع به‌کار می‌کند.

شما می‌توانید با اتصال به شبکه بی‌سیم (WIFI) و بدون اتصال به پرینتر، به‌طور مستقیم از تلفن هوشمند خود هر فایلی را که می‌خواهید پرینت بگیرید. در سمت راست این دستگاه یک صفحه‌نمایش LCD برای کنترل بهتر دستگاه و اطلاع از وضعیت دستگاه تعبیه شده است. درمجموع این دستگاه یکی از بهترین پرینترهای خانگی و اداری به‌حساب آمده و برای مصارف مختلف می‌توان به آن اعتماد کرد.

ویژگیها
نوع چاپ: تک رنگ
اسکنر: دارد
کپی: دارد
تکنولوژی چاپ: لیزری
شبکه بی سیم WiFi: دارد
نوع کاغذ قابل استفاده: A4, A5, PostCards, Lables
سرعت چاپ سیاه و سفید: حداکثر 18 برگ در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: 3 کاره (پرینت، اسکن، کپی)
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت Ethernet و پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 600×600 dpi
توان کار ماهانه: حداکثر 5000 برگ (توصیه شده 100 تا 1000 برگ)
سایر ویژگی‌ها: Wireless Direct Printing، پشتیبانی از HP ePrint, Google Cloud Print, Mopria-certified
6. پرینتر لیزری چندکاره برادر مدل MFC-L2700DW

پرینتر چندکاره برادر (Brother) مدل «MFC-L2700DW»، از قابلیت‌هایی مانند پرینت لیزری سیاه و سفید به صورت دورو و اتوماتیک، اسکن رنگی، کپی، فکس و ارتباط Wi-Fi بهره می‌برد. همچنین، صفحه نمایشی که برای این دستگاه تعبیه شده است، از نوع 2 خطی و با ظرفیت نمایش 16 کاراکتر می‌باشد.

از ویژگی‌های بهترین چاپگر خانگی و اداری برادر می‌توان، به سرعت پرینت تا 27 برگ در دقیقه، حافظه 32 مگابایتی، وضوح یا رزولوشن 600 × 600 dpi و قابل ارتقا تا 2400 × 600، قابلیت کپی 99 برگ در دقیقه، توانایی دریافت و ارسال فکس از طریق کامپیوتر، ظرفیت نگهداری 250 برگ، استفاده از 2 نوع کارتریج و قابلیت ADF اشاره نمود.

ویژگیها
نوع چاپ: تک رنگ
اسکنر و کپی: دارد
تکنولوژی چاپ: لیزری
نوع کاربری: 4 کاره (پرینت، اسکن، کپی، فکس)
قابلیت چاپ دو رو: دارد
شبکه بی سیم WiFi: دارد
سرعت چاپ سیاه و سفید: تا 27 صفحه در دقیقه
توان کار ماهانه: 250 تا 2000 برگ
ظرفیت سینی کاغذ: 250 برگ
 1. پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet P1102
 • محبوبترین پرینتر خانگی سیاه و سفید

پرینتر P1102 شرکت ، یکی از بهترین پرینترهای خانگی و اداری برای چاپ اسناد سیاه و سفید می‌باشد. این چاپگر بسیار کم‌حجم بوده و شرکت اچ پی، این چاپگر را بسیار اقتصادی و سریع معرفی کرده است.

این چاپگر را می‌توانید در گوشه‌ای از میز کار خود قرار دهید بدون اینکه حجم زیادی از فضای کاری شما اشغال شود. همچنین محفظه‌ی کاغذ و تونر این چاپگر از قسمت جلو قابل دسترس بوده که کار با این دستگاه را بسیار آسان کرده است. این پرینتر قادر است تا 18 صفحه در دقیقه را به‌صورت سیاه و سفید چاپ کند.

سینی جلویی کاغذ آن نیز تا حداکثر 150 برگه و سینی خروجی می‌تواند تا 125 صفحه را پس از چاپ در خود نگاه دارد. میزان مصرف استاندارد این چاپگر برابر با 5000 صفحه در ماه می‌باشد که در مقایسه با پرینترهای دیگر تعداد مناسبی می‌باشد. این پرینتر قابلیت چاپ دورو را ندارد، اما می‌توانید به‌صورت دستی صفحات دورو را با آن چاپ کنید.

ویژگیها
نوع چاپ: تک رنگ
تکنولوژی چاپ: لیزری
سایز کاغذ قابل استفاده: A4, A5, A6, C5, DL, B5, B5, کارت پستال و پاکت نامه
سرعت چاپ سیاه و سفید: تا 18 صفحه در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: تک کاره
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 600×600 dpi
توان کار ماهانه: حداکثر 5000 صفحه
ظرفیت سینی کاغذ: 150 برگ
8. پرینتر چندکاره جوهرافشان اپسون مدل L3060
 • بهترین پرینتر خانگی جوهر افشان

این محصول که مشاهده می‌کنید، توسط برند اپسون (Epson) با مدل «L3060» ساخته شده است. پرینتری جوهرافشان که قابلیت‌های دیگری نظیر اسکن و کپی را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد. یکی از مزایای پرینتر جوهر افشان اپسون L3060، استفاده از تانکر یا همان سیستم مخزن جوهر می‌باشد.

مخزن جوهر به شما در مدیریت هزینه‌ها کمک فراوانی می‌کند و دیگر نیازی به خرید و یا شارژ کارتریج ندارید. کافی است جوهر مورد نیازتان را خریداری کرده و در مخزن مناسب خود بریزید. اتصال وای فای و یا وای فای دایرکت، اپلیکیشن اختصاصی iPrint اپسون، رزولوشن چاپ 1440 × 5760 dpi و قابلیت چاپ بدون حاشیه از ویژگی‌های این دستگاه می‌باشد. اگر به دنبال بهترین پرینتر جوهر افشان برای منزل خود هستید، این مدل را مد نظر داشته باشید.

ویژگیها
نوع چاپ: رنگی
اسکنر و کپی: دارد
تکنولوژی چاپ: جوهرافشان
نوع کاربری: 3 کاره (پرینت، اسکن، کپی)
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
شبکه بی سیم WiFi: دارد
سرعت چاپ سیاه و سفید: 33 برگ در دقیقه
ظرفیت سینی کاغذ: 100 برگ
 1. پرینتر لیزری کانن مدل i-Sensys LBP6030B
ویژگیها
نوع چاپ: تک رنگ
تکنولوژی چاپ: لیزری
شبکه بی سیم WiFi: ندارد
سایز کاغذ قابل استفاده: A4, B5, A5, LGL, LTR, EXE, 16K, Custom size
سرعت چاپ سیاه و سفید: 18 برگ در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: تک کاره
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 600×600 dpi
توان کار ماهانه: 5000 برگ
 1. پرینتر لیزری برادر مدل HL-L2365DW

این پرینتر ساخت برند قدرتمند () بوده و جهت پرینت لیزری سیاه و سفید طراحی شده است. این چاپگر تک‌رنگ قادر است تا حداکثر 30 صفحه را در دقیقه به چاپ برساند که تعداد قابل قبولی است. یکی از مزایای این پرینتر قابلیت چاپ دوروی اتوماتیک است.

قابلیت پرینت دوروی اتوماتیک در مدیریت زمان و همچنین کاهش هزینه‌های کاغذ، نقش بسیار مهمی دارد.

برای اتصال این چاپگر به رایانه می‌توانید از درگاه Ethernet و USB استفاده نمایید؛ و همچنین اتصال بی‌سیم در این مدل تعبیه شده که قابلیتی بی‌نظیر به‌حساب می‌آید. ویژگی مثبت دیگر این دستگاه صفحه‌نمایش آن بوده که موجب افزایش کارایی این پرینتر می‌شود.

ویژگیها
نوع چاپ: تک رنگ
تکنولوژی چاپ: لیزری
شبکه بی سیم WiFi: دارد
سایز کاغذ قابل استفاده: A4, Letter, A5, A5(Long Edge), A6, Executive, Legal, Folio
سرعت چاپ سیاه و سفید: حداکثر 30 برگ در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: دارد
نوع کاربری: تک کاره
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت Ethernet و پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 600×600 dpi
توان کار ماهانه: 10000 برگ
ظرفیت سینی کاغذ: 251 برگ
 1. پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15a
ویژگیها
نوع چاپ: تک رنگ
تکنولوژی چاپ: چاپ لیزری
نوع کاربری: تک کاره
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
شبکه بی سیم WiFi: ندارد
ظرفیت سینی کاغذ: 150 برگ
سرعت چاپ سیاه و سفید: 19 برگ در دقیقه
توان کار ماهانه: 8000 برگ
 1. پرینتر جوهرافشان اپسون مدل L310
 • بهترین پرینتر خانگی برای چاپ عکس

 پرینتر اپسون L310 پرینتری جوهرافشان بوده که دارای مخزن جوهر است. این پرینتر جوهرافشان برای چاپ اشکال گرافیکی و عکس‌های رنگی بسیار مناسب است؛ اما چاپ بدون حاشیه در آن تعبیه نشده است.

سیستم مخزن جوهر یا همان تانکر در مدیریت هزینه‌های جوهر تأثیر بسزایی داشته و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. علاوه بر راحتی پر کردن جوهر در مخزن، جوهر؛ ظرفیت چاپ بسیار بالایی داشته و برای کاربرانی مناسب است که حجم چاپ بالایی دارند.

شما می‌توانید از پرینتر در منزل یا محیط‌های اداری استفاده کنید. این محصول با استفاده از هدهای چاپ Micro Piezo سرعتی برابر با 9.2 صفحه در دقیقه برای چاپ سیاه و سفید ارائه می‌دهد. اگر قصد دارید برای چاپ متن پرینتر خریداری کنید بهتر است پرینترهای لیزری را بررسی و خریداری کنید.

ویژگیها
نوع چاپ: رنگی
تکنولوژی چاپ: جوهر افشان
شبکه بی سیم WiFi: ندارد
سایز کاغذ قابل استفاده: A4, B5, A5, Letter, C6
سرعت چاپ سیاه و سفید: 9.2 صفحه در دقیقه
سرعت چاپ رنگی: 4.5 صفحه در دقیقه | 70 ثانیه برای عکس 15×10
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: تک کاره
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 1440×5760 dpi
سایر ویژگی‌ها: دارای 180 نازل مشکی و 59 نازل برای هر رنگ، جوهر Dye
 1. پرینتر لیزری سامسونگ مدل Xpress M2020

 پرینتر Xpress M2020، پرینتری لیزری و با قابلیت چاپ سیاه‌ و سفید تولید شده است. سرعت پرینت این دستگاه برابر با 20 صفحه در دقیقه است که برای این رده از پرینتر،‌ تعداد مناسبی می‌باشد. قابلیت چاپ دوبلکس اتوماتیک در این پرینتر خانگی وجود نداشته و برای چاپ 2 رو باید به‌صورت دستی اقدام کنید.

کارتریج این دستگاه قادر به چاپ 500 صفحه بوده و بسته به نوع محتوای چاپی و وضوح چاپ، این تعداد قابل تغییر است. دقت داشته باشید که کارتریج‌هایی که در این مدل قرار داده‌ می‌شوند به‌صورت Starter هستند. یعنی کارتریجی که به هنگام خرید در بسته محصول موجود است، میزان کمتری را نسبت به میزان اعلام‌شده چاپ می‌کند.

ویژگیها
نوع چاپ: تک رنگ
تکنولوژی چاپ: لیزری
شبکه بی سیم WiFi: ندارد
سایز کاغذ قابل استفاده: A4 ،A5 ،A6 ،B5 ،postcards ،envelopes ،C5 ,DL ,B5
سرعت چاپ سیاه و سفید: 20 صفحه در دقیقه
قابلیت چاپ دو رو: ندارد
نوع کاربری: تک کاره
توان کار ماهانه: 10000 صفحه
نوع پورت ارتباط به کامپیوتر: پورت USB 2.0
رزولوشن چاپ: 1200×1200 dpi

 سوالات متداول جهت خرید پرینتر (Printer)

چگونه بهترین پرینتر خانگی انتخاب کنیم؟

در هنگام خرید دستگاه پرینتر، کافی است به نکاتی نظیر برند سازنده، نوع چاپ، تکنولوژی چاپ، کاربری دستگاه (تک کاره یا چندکاره)، سایز چاپ، نوع پورت ارتباط به کامپیوتر، قابلیت چاپ دو رو، شبکه بی سیم Wi-Fi، وزن و ابعاد، ظرفیت سینی کاغذ، سرعت چاپ، رزولوشن چاپ، حافظه پرینتر، توان کار ماهانه، قیمت و سایر ویژگی‌های آن دقت نمایید.

چند نوع چاپگر یا پرینتر وجود دارد؟

چاپگرها در دو نوع لیزری و جوهر افشان تولید و به بازار عرضه می‌شوند. گفتنی است چاپگرهای لیزری قیمت بالاتری نسبت به نوع جوهر افشان دارند.

قیمت بهترین پرینتر خانگی چقدر است؟

بازه قیمت چاپگرهای خانگی در بازار فعلی ایران حدودا 3 الی 17 میلیون تومان است. اما می‌توان با بودجه بین 3 الی 6 میلیون تومان، یک پرینتر خوب و با دوام خریداری نمود.

سخن پایانی پیش از خرید پرینتر

در این مقاله به اختصار همه مواردی که لازم است پیش از خرید پرینتر به آن توجه کنید را بیان کردیم، امروزه در بازار شاهد پرینترهای متنوعی با قابلیت‌های مختلف هستیم. برای انتخاب بهترین پرینتر خانگی ابتدا باید هدف خود از خرید پرینتر را مشخص کنیم. سپس با توجه به نیاز خود پرینتر مناسبی را تهیه کنیم که قابلیت‌های لازم را داشته باشد. کیفیت چاپ، هزینه مواد مصرفی پرینتر و دوام و نوع پرینتر مهم‌ترین مواردی است که در هنگام خرید بهتر است به آن توجه شود.

معرفی بهترین پرینتر های خانگی اچ پی

پرینتر های اچ پی که یکی از شناخته شده ترین برند های موجود در بازار است، تنوع بسیار بالایی داشته و هر کدام با توجه به مشخصاتی که دارد برای کاربری به خصوصی مناسب است. برخی از این پرینتر مناسب استفاده در ادارات و سازمان ها هستند. برخی دیگر از پرینتر ها هم مناسب استفاده در انتشاراتی ها و دانشگاه ها هستند. در نهایت دسته ای از پرینتر های اچ پی وجود دارند که مناسب کاربری خانگی هستند.

در این جا می خواهیم بهترین پرینترهای خانگی برند اچ پی را بررسی کنیم و ببینیم که کدام مدل ها در این برند می توانند به عنوان بهترین چاپگر های خانگی در نظر گرفته شوند. پیش از این باید ببینیم که یک پرینتر خانگی مناسب چه ویژگی ها و مشخصاتی دارد. در ادامه نیز لیستی از بهترین پرینترهای خانگی اچ پی را بسته به نوع نیاز و استفاده کاربران ارائه خواهیم داد.

چه پرینتری برای استفاده در خانه مناسب است؟

در زمان خرید و انتخاب بهترین پرینترهای خانگی اچ پی باید برخی از ویژگی ها را در نظر گرفت. اول این که باید بین پرینتر های رنگی و سیاه و سفید یکی را انتخاب کرد. اگر به چاپ رنگی نیاز نداشته باشید، قطعا انتخاب پرینتر های سیاه و سفید مقرون به صرفه تر است. اما از آن جایی که کاربران پرینتر های خانگی اغلب از آن برای چاپ عکس ها استفاده می کنند، انتخاب یک پرینتر خانگی رنگی گزینه ایده آل تری است. دسته دیگر پرینتر ها به دو دسته لیزری و جوهر افشان تقسیم بندی می شوند.

معمولا بیشترین کاربرد را در بین بهترین چاپگر های خانگی دارند. البته در صورت نیاز به مصرف مداوم این گزینه بهتری است. اما اگر از پرینتر خانگی مدت زمان زیادی استفاده نمی شود، پرینتر های لیزری می توانند گزینه بهتری برای خرید و کاربری خانگی باشند. از طرفی تک کاره بودن یا چند کاره بودن پرینتر مد نظر است. اگر کارایی های دیگری غیر از پرینت از جمله اسکن و فکس هم نیاز است، برای کاربری خانگی بهترین گزینه یک دستگاه چندکاره است.

در هنگام خرید بهترین پرینترهای خانگی چه مواردی را باید در نظر داشت؟

قطعا خرید پرینتر های خانگی هم مانند خرید سایر وسایل و لوازم خانگی باید بر اساس یک سری نکات و اصول انجام شود. در هنگام خرید و انتخاب بهترین پرینترهای خانگی باید به موارد زیر توجه کرد:

 • پرینتر رنگی است یا سیاه و سفید،
 • پرینتر لیزری است یا جوهر افشان
 • میزان دوام پرینتر مورد نظر چقدر است؟ از آن جایی که پرینتر های خانگی دوام کم تری دارند نمی توانند فشار بالایی را تحمل کنند. از این رو باید به دنبال یک پرینتر خانگی با دوام بیشتر بود
 • هزینه مواد مصرفی پرینتر مورد نظر چقدر است؟ در زمان خرید و انتخاب پرینتر باید به هزینه های مصرفی پرینتر، هزینه کارتریج و تعویض آن و … توجه کرد
 • کیفیت پرینتر خانگی مورد نظر چقدر است و با چه سرعت و کیفیتی پرینت می گیرد. وضوح چاپ چقدر است و قدرت و کارایی آن در چه حدی است
 • پرینتر تک کاره است یا چندکاره
 • ویژگی ها و امکانات جانبی پرینتر مانند اسلات، بلوتوث، اتصال به شبکه و … آن در چه سطحی است

مشخصات فنی بهترین پرینترهای خانگی HP

بهترین پرینتر خانگی اچ پی مدل M130nw

این مدل از جمله پرینتر های چند کاره و لیزری برند اچ پی است که به جرات می توان آن را به عنوان پرفروش ترین و بهترین پرینترهای خانگی اچ پی در نظر گرفت. این مدل علاوه بر پرینتر یک اسکنر و دستگاه کپی خانگی هم هست. این پرینتر خانگی دارای یک صفحه نمایش دو خطی است که وجود این نمایشگر کار با دستگاه را به مراتب برای کاربران راحت تر خواهد کرد.

این مدل نقطه ضعف هایی دارد. برای مثال این پرینتر خانگی کاربردی قابلیت چاپ دورو ندارد. چاپ این پرینتر تک رنگ است و قابلیت اتصال به شبکه وای فای را دارد. سرعت چاپ این دستگاه هم حداکثر 22 برگه در دقیقه است. ظرفیت سینی این مدل تا 150 برگه است. کارایی ها و عملکرد کلی این دستگاه آن را به یکی از بهترین چاپگر های خانگی اچ پی برای خرید تبدیل کرده است.

پرینتر لیزری اچ پی مدل Laser Jet Pro M12a

این پرینتر هم از تکنولوژی چاپ لیزری بهره می برد و یک پرینتر تک رنگ و سیاه و سفید است. سرعت و کیفیت کار این دستگاه بسیار خوب و قابل قبول است و ویژگی های که دارد، آن را به یکی از بهترین پرینترهای خانگی اچ پی موجود در بازار تبدیل کرده است. ظرفیت سینی این پرینتر تا 150 برگ است و کاربری خانگی یا فضاهای محدود آن به دلیل اندازه جمع و جوری که دارد، عالی است. این مدل هم قابلیت چاپ دو رو ندارد. این پرینتر می تواند ماهانه تا حدود 5000 صفحه را پرینت بگیرد. این مدل دارای پورت اتصالی به کامپیوتر هم هست.

پرینتر اچ پی مدل Laser Jet Pro MFP M26mw

این پرینتر یکی از بهترین پرینترهای خانگی اچ پی است که عملکردی چند کاره دارد. با استفاده از تکنولوژی چاپ لیزری کار می کند و چاپ آن به صورت تک رنگ و سیاه و سفید است. این پرینتر چندکاره می تواند به عنوان اسکنر و دستگاه کپی هم عمل کند. سرعت چاپ این پرینتر 18 برگ در دقیقه است. قابلیت اتصال به شبکه وای فای، امکان شبکه شدن و پرینت مستقیم فایل ها از گوشی، ظرفیت سینی 150 برگ از دیگر مشخصات این دستگاه است.

یکی دیگر از ویژگی های برجسته این مدل، قابلیت خاموشی خودکار دستگاه در صورت عدم استفاده از آن است. این امر موجب صرفه جویی در مصرف برق دستگاه هم می شود. این پرینتر به یک صفحه نمایش مجهز است که می توان از آن برای کنترل و استفاده بهتر از دستگاه استفاده کرد. این نمایشگر استفاده از پرینتر را راحت تر می کند. تمام ویژگی هایی که این پرینتر دارد، آن را به یکی از بهترین چاپگر های خانگی اچ پی تبدیل کرده است.

پرینتر اچ پی مدل Laser Jet P1102

مزیت قابل توجه این پرینتر که آن را به یکی از بهترین پرینترهای خانگی اچ پی تبدیل کرده است. این پرینتر تک رنگ است و قابلیت چاپ به صورت سیاه و سفید را دارد. تکنولوژی چاپ این دستگاه از نوع لیزری است و نوع کاربری آن تک کاره است. کم حجم بودن این دستگاه از ویژگی های قابل توجه این مدل است که موجب شده به یکی از مدل های ایده آل برای کاربری خانگی تبدیل شود. این پرینتر هم قابلیت چاپ دو رو ندارد و توان کار ماهانه آن حداکثر تا 5000 صفحه است. ظرفیت سینی این پرینتر تا 150 برگه است.

پرینتر اچ پی مدل Laser Jet Pro M15a  یکی از بهترین پرینترهای خانگی

این مدل هم می تواند برای استفاده در خانه در لیست بهترین پرینتر های خانگی اچ پی قرار داده شود. نوع کاربری این دستگاه به صورت تک کاره است و تکنولوژی چاپ آن هم به صورت لیزری است. اما این پرینتر هم امکان چاپ دو رو ندارد و نمی توان با قابلیت اتصال به وای فای این پرینتر را شبکه کرد. ظرفیت سینی این مدل هم تا 150 برگه است و سرعت چاپ آن 19 برگه در دقیقه است. برای کاربری معمولی خانگی می توان را به عنوان یکی از بهترین چاپگر های خانگی اچ پی در نظر گرفت.

بهترین پرینتر های خانگی برای چاپ عکس

اگر هدف از خرید یک پرینتر خانگی، استفاده از آن برای چاپ عکس باشد، پرینتر های جوهر افشان اچ پی و پرینتر های لیزری رنگی می توانند گزینه های انتخابی باشند. پرینتر های رنگی خانگی باید اندازه ای کوچک داشته باشند و کیفیت و وضوح چاپ آن ها هم مناسب باشد. پرینتر اچ پی مدل Envy 4520 که یک پرینتر جوهر افشان است یکی از این گزینه ها است که کیفیت گرافیکی و چاپ بالایی دارد.

چه پرینتری را برای خرید و استفاده خانگی انتخاب کنیم؟

تا این جا برخی از بهترین پرینترهای خانگی اچ پی را معرفی کردیم، اما در نهایت این راهنمای جامع می تواند به شما برای خرید بهترین پرینتر کمک کند. اول از همه در نظر بگیرید که به چاپ رنگی نیاز دارید یا خیر؟ در مرحله بعدی باید میزان مصرف و نوع کاربرد پرینتر را در نظر بگیرید و بر این اساس بهترین ظرفیت دستگاه، کیفیت چاپ و سرعت پرینت را مد نظر بگیرید. پرینتر های مختلف هر کدام می توانند برای یک نوع به خصوص کاربرد مناسب باشد. بنابراین قطعا یک مدل پیشنهادی به عنوان بهترین چاپگر های خانگی اچ پی را نمی توان به عنوان بهترین و مناسب ترین مدل برای همه اشخاص در نظر گرفت.

دکمه بازگشت به بالا