قهوه درمان ام اس

بر اساس نتایج مطالعات علمی دانشمندان آلمانی و چاپ آن در مجله تخصصی پاب مد آمریکا در سال 2018، مصرف قهوه و کافئین موجب کاهش خطر ابتلا به ام اس می شود و حتی در طول دوره بیماری اثر مثبت آن بیشتر است!

محققان مغز و اعصاب دانشگاه رگنسبورگ آلمان ارزیابی کرده اند که  که قهوه و به خصوص کافئین می تواند نقش پیشگیرانه در ایجاد چندین بیماری عصبی از جمله ام اس داشته باشد.

بنابراین مصرف قهوه و کافئین نه تنها خطر سلامتی ندارد بلکه می تواند در پیشگیری بسیاری از بیماری های دنیای امروز موثر بوده و با توجه به شرایط بیمار به عنوان درمانی بالقوه در نظر گرفته شود!

ام اس یک بیماری مزمن عصبی

مولتیپل اسکلروزیس (Multiple Sclerosis) که به ام اس (MS) معروف است، یک بیماری خود ایمنی مزمن سیستم عصبی مرکزی (CNS) است.

می تواند در هر سنی افراد را تحت تاثیر قرار دهد. در سراسر جهان تا سال 2018 میلادی، حدود 2/5 میلیون نفر از ام اس رنج می برند. علت ام اس هنوز کشف نشده است، اما گزارش شده است که ژنتیک و  عوامل محیطی در آن نقش دارند!

ایجاد ضایعات در سیستم عصبی و از بین رفتن عصب ها مسئول بیماری ام اس هستند. علائم شامل بی حسی، اختلال در بینایی، علائم ساقه مغز، اختلال عملکرد مثانه و در موارد حاد اختلال حرکتی دارد.

خستگی جدی ترین مشکل بیماران ام اس

علائم غیرفیزیکی نیز وجود دارد که مهمترین آنها خستگی شدید است. واقعیت اینست که خواب آلودگی و خستگی با هم فرق می کنند.

گروهی از متخصصان مغز و اعصاب از نزدیک خستگی بیماران مبتلا به ام اس را مورد بررسی قرار دادند تا در نهایت تعریف استاندارد خود را تعیین کنند.

آنها نتیجه گرفتند که “خستگی برگشت پذیر است و با اختلال حرکتی و شناختی در کار شخص همراه است. انگیزه و تمایل به فعالیت بدنی را کاهش می دهد، که به صورت خودجوش ظاهر می شود.

ممکن است در هر زمان اتفاق بیفتد اما معمولاً بعد از ظهر بدتر است.  خستگی ناشی از آن می تواند روزانه باشد. معمولاً سالهاست که حضور دارد و از هر خستگی زودرس نیز شدت بیشتری دارد.

بیماران مبتلا به خستگی ناشی اغلب نمی توانند یک روز عادی را بدون استراحت مدیریت کنند. به خصوص خستگی تاثیر زیادی در کار آنها می گذارد.

خستگی از جدی ترین مشکلات ام اس است. افزایش ناتوانی ذهنی، جسمی و کیفیت پایین زندگی یکی از دلایل اصلی بیکاری و  بازنشستگی زودرس این افراد است.

تاریخچه قهوه به عنوان یک روش درمانی

استفاده از کافئین به عنوان یک روش درمانی در اوایل قرن نوزدهم میلادی، به آرامی شروع شد.

شیمیدان آلمانی فریدلیب فردیناند رونژ برای اولین بار کافئین را کشف کرد. نیم قرن بعد، در 1886 اولین نسخه کافئین درون کوکا کولا به عنوان داروی ثبت شده برای سردرد فروخته شد. پس از آن علاقه به اثرات پزشکی مصرف کافئین و قهوه به سرعت افزایش یافت.

در حال حاضر قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان است. نه فقط به دلیل طعم آن، بلکه کافئین و فواید سلامتی آن، منجر به محبوبیت عظیم آن می شود.

در سال های گذشته، روش مصرف قهوه تحول گسترده ای را تجربه کرده است. به خصوص در دهه های گذشته محبوبیت در بزرگسالان جوان افزایش یافته است.

بسیاری از مردم برای تهیه یک فنجان قهوه هر روز به کافی شاپ ها می روند تا از ملاقات با دوستان، استراحت یا صرفاً از نوشیدن یک فنجان کاپوچینو لذت ببرند.

قهوه و ام اس

تحقیقات دقیق علمی در مورد ام اس و قهوه یا اثرات کافئین بر روی آن در طی سال های اخیر انجام شده است.

دو مطالعه موردی که یکی اثر قهوه بر روی حساسیت به ام اس و دیگری اثر افزایش مصرف قهوه در بیماران مبتلا به ام اس انجام شد که در مقایسه با گروه افراد سالم نتوانستند قهوه را به عنوان یک عامل خطر  برای بیماری ام اس تعیین کنند.

به دلیل یافته های بسیار نامشخص آنها، مطالعه دیگری در سال 2015 ارتباط معنی داری بین مصرف زیاد قهوه (> 900 میلی لیتر در روز) و کاهش خطر ابتلا به ام اس را نشان دادند.

پس از آن مطالعات بر روی تاثیر مصرف کافئین بر سیستم شیمیایی عصبی، بافت شناسی (بر روی حیوانات و موش) و همچنین تغییرات رفتاری بیمارن ام اس و مصرف نوشیدنی هایی مانند نوشابه های کافئین دار صورت گرفت.

تا امروز نتایج آنها، همگی تاثیر مثبت کافئین را بر بیماران گزارش و ثبت کرده اند. البته میزان مصرف صحیح در مورد افراد سالم برای پیشگیری و بیماران برای درمان متفاوت می باشد که می بایستی زیر نظر پزشتاثیر قهوه گانودرما بر ام اس

در سال های اخیر زمزمه های متفاوتی از سر زبان ها شنیده می شود. برخی از افراد اعتقاد دارند که قارچ گانودرما لوسیدوم خواص شگفت انگیزی دارد و می تواند بسیاری از بیماری ها را به صورت همیشگی درمان کند، ولی تا چه حد می توان به این تبلیغات اعتماد کرد. آیا درمان ام اس با قهوه قارچ گانودرما امکان پذیر است؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوال هستید، تا انتها همراه ما باشید تا به کمک مطالب علمی ارائه شده بتوانید به پاسخ مدنظر خود برسید.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

آیا قارچ گانودرما در درمان بیماران ام اس موثر است؟

پاسخ این سوال باید از زوایای متفاوتی بررسی شود. در واقع در بسیاری از تبلیغات، قارچ گانودرما مانند معجزه ای گیاهی و به عنوان درمانی قطعی برای بیماری های لاعلاجی مثل ایذر، سرطان و ام اس معرفی می شود، به طوری که با مصرف منظم این قارچ و محصولات غنی شده با آن، این بیماری ها از بدن فرد خارج شده و علائم آن ها را ریشه کن می شود.

باور این مسئله برای افراد معمولی کمی دشوار است، زیرا در واقع بیماری هایی مثل سرطان، ام اس و پسوریازیس از جمله بیماری های هستند که درمان های گیاهی و شیمیایی بسیار محدودی دارند. حتی افراد چینی و ژاپنی که به خواص شگفت انگیز اعتقاد دارند نیز هنوز نتوانسته اند به کمک این قارچ و بدون نیاز به پرتودرمانی یا مصرف دارو بیماری های شیمیایی، بیماری های خود را درمان کنند.

با این حال با تمامی این توصیفات به این نتیجه می رسیم که شما نباید در دام تبلیغات اغراق آمیز و دروغین بیفتید. البته هیچ کس نمی تواند منکر فواید و خواص قارچ گانودرما برای ام اس شود، در واقع اغراق در تبلیغات است که می تواند باعث کاهش قدرت تاثیرگذاری این محصولات در جنبه های عمومی شوند.

قهوه قارچ گانودرما چگونه باعث بهبود بیماری ام اس می شود؟

مهم ترین خاصیت قارچ گانودرما در تقویت سیستم ایمنی بدن است. از آنجا که یک بیماری خود ایمنی می باشد، بیماران با مصرف منظم قهوه گانودرما می توانند تا حد قابل توجهی بیماری را کنترل و از پیشرفت آن جلوگیری کنند. فراموش نکنید که قارچ گانودرما به عنوان یک درمان مکمل برای بیماران ام اس پیشنهاد می شود.

خواص ضد التهابی قارچ و قهوه گانودرما بر ام اس

قارچ گانودرما حاوی ترکیبات آداپتوژن ساز می باشد. در واقع مصرف منظم قهوه های گانودرما می تواند به افزایش سرزندگی و مقاومت بدن در برابر حملات جدید به سلول های عصبی کمک کند. این قارچ با بهبود و تقویت سیستم ایمنی می تواند از پیشرفت بیماری تا حد قابل توجهی پیشگیری کند.

کاهش استرس و افسردگی به وجود آمده از ام اس با مصرف قارچ گانودرما

اغلب بیماران مبتلا به ام اس با سطح بسیار زیادی از استرس روزانه مواجه هستند. در واقع استرس و افسردگی می توانند تنش ها و حملات بدن را به سطوح شدیدتری ترغیب کنند. قارچ گانودرما با خاصیت انرژی زایی، باعث شادابی و ایجاد حال خوب در افراد مبتلا به این بیماری می شود. داشتن روحیه خوب و اعصاب آرام می تواند روند بهبودی بیمار را سرعت ببخشد. این قارچ با تاثیر بر افسردگی و مهار آن می تواند از پیشرفت بیماری نیز تا حد قابل توجهی جلوگیری کند.

تقویت عضلات و بافت های آسیب دیده توسط قارچ گانودرما

قارچ گانودرما می تواند به خاطر داشتن ویتامین های گروه B ویتامین E و ترکیبات کلاژن ساز، به بهبود و ترمیم بافت های از دست رفته عضلانی و غشای میلین دور سلول های عصبی کمک کند. این قارچ یک درمان مکمل است که می تواند به عنوان یکی از مهم ترین بخش های رژیم غذایی این بیماران استفاده شود.

خواص گانودرما در درمان بیماری ام اس به خاطر چه ترکیباتی است؟

قارچ گانودرما سرشار از مواد مغذی مثل فسفر، کلسیم، پتاسیم، منگنز، منیزیم، آهن و ریز مغذی های این چنینی است. الیگوساکاریدها و تری ترپن های خاص و کاملا منحصر به فرد موجود در این گیاه باعث شده است تا بسیاری از پژوهش ها در رابطه با تاثیرات مستقیم قارچ گانودرما بر روی ام اس ادامه پیدا کند. در حال حاضر خاصیت آنتی اکسیدانی و تقویت کنندگی این قارچ به اثبات رسیده است. از همین رو می توان از محصولات غنی شده با قارچ گانودرما برای درمان ام اس استفاده کرد. طبق تحقیقات انجام شده این قارچ به خاطر داشتن اسید گانودریک به بهبود تولید مثل سلول های B خاطره و سلول های T کمک کی کند و تنش های مغزی را کنترل و از آسیب دیدن مجدد بافت غشای سلول های مغزی جلوگیری مس کند. گانودرما می تواند با بهبود سلامت عمومی بدن، کنترل قند و فشار خون باعث کاهش اختلالات مربوط به بیماری ام اس شود. این مکمل دارویی و غذایی در شکل های متفاوتی در بازار ارائه شده است.

بهترین روش مصرف قارچ گانودرما برای ام اس

با کاهش علائم ام اس، کیفیت زندگی فرد مبتلا به این بیماری افزایش پیدا می کند. در واقع قارچ گانودرما لوسیدوم به صورت کپسول، پودر و یا در ترکیب با قهوه موجود است. بهترین روش مصرف استفاده از قهوه های گانودرما دکتر بیز می باشد. این محصولات به خاطر در برداشتن جینسینگ و مواد مفیدی مثل فیبر، خرنوب و کافئین، می توانند به کنترل وزن، کاهش ضعف عضلانی و بهبود رشد ماهیچه ها کمک کنند و از خواب رفتن دست و پای افراد مبتلا به این بیماری خود ایمنی جلوگیری کنند. بهتر است به سراغ خرید پودر قارچ گانودرما نروید زیرا معمولاً به جای قارچ گانودرما لوسیدوم، از سایر زیر گونه های بی خاصیت این قارچ برای تولید این پودرها استفاده می شود.

در نظر بگیرید که محصولات فله و کیلویی مثل یک محیط کشت برای باکتری های پاتوژن و غیر پاتوژن هستند و نمی توانند خواصی را به بدن شما برسانند زیرا ترکیبات مفید آنها در اثر اکسیداسیون با اکسیژن هوا در بسته بندی نامناسب از بین رفته اند. از ترکیب کردن خودسرانه پودر گانودرما و قهوه نیز خودداری کنید. وجود هرگونه ناخالصی در این ترکیبات یا استفاده از دوز نادرست قارچ گانودرما باعث می شود که شما با حساسیت و سایر اختلالات مصرف قارچ گانودرما درگیر شوید.

اگر قصد دارید از خواص ضد التهابی قارچ گانودرما برای ام اس کمک بگیرید، بهترین راهکار است. شما می توانید از طریق همین مجموعه تمامی قهوه های گانودرما موکا، لاته، سوپریم و هات چاکلت گانودرما را تهیه کنید. حضور کافئین در کنار ترکیبات موثر و فعال قارچ گانودرما می تواند به بهبود علائم و کنترل پیشرفت بیماری شما کمک شایانی کند.

پروتئین و ام اس |پروفسور سمیعی ام اس |خرما و ام اس

چقدر گانودرما در روز برای درمان ام اس استفاده کنیم؟

به طور کلی برای مشاهده تاثیر درست باید از این قارچ به میزان کم ولی در دراز مدت استفاده کنید. قهوه های گانودرما دکتر بیز با فرمولاسیون تخصصی و تایید شده توسط سازمان غذا و دارو و پزشکان تغذیه، این امکان را برای شما فراهم می کنند تا دوز استانداری از قارچ گانودرما را به بدن خود وارد کنید. با مصرف قهوه های گانودرما شما می توانید از خواص کافئین و ترکیبات گانودرما به صورت یکجا برای بهبود تقویت سیستم ایمنی بدن کمک بگیرید.

آیا قارچ گانودرما برای درمان ام اس خوبه؟

بله قهوه های گانودرما می تواند استرس و افسردگی را از بیماران دور کند و باعث افزایش سرزندگی و انرژی در این افراد شود. خواص ضد التهابی قارچ گانودرما به بیماران ام اس کمک می کند که بیماری خود را کنترل و از پیشرفت آن جلوگیری کند.

قارچ گانودرما چگونه باعث درمان و کنترل بیماری ام اس می شود؟

قارچ گانودرما با تقویت عضلات و بافت های آسیب دیده و کاهش استرس و حالت افسردگی در افراد، می تواند به بهبود کیفیت زندگی این بیماران کمک کند. در واقع قارچ گانودرما یک ترکیب آداپتوژن ساز می باشد که خواص ضد التهابی زیادی دارد، این قارچ می تواند علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، به سرزندگی و افزایش انرژی در این بیماران تاثیر گذار باشد.

قهوه سوپریم دکتر بیز مناسب ترین و بهترین داروی گیاهی است که می تواند ریه را پاکسازی کند، قوای جسمی و جنسی را تقویت کرده، باعث کاهش وزن و جلوگیری از پیشرفت بیماری MS شود

قهوه گانودرما شرکت بیز با پایین ترین قیمت و تا 50٪ تخفیف خرید انواع محصولات دکتر بیز بصورت آنلاین و اینترنتی با امکان ارسال رایگان ارائه می دهد

فروشگاه دکتر بیز ارائه دهنده انواع محصولات دکتر بیز ارگانیک و طبیعی است که در تولید آن از هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده است لیست تمام محصولات دکتر بیز و خرید مستقیم از شرکت بدون واسطه را می توانید در همین جا تجربه کنید جهت اطلاع از آدرس فروشگاه دکتر بیز کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا