عمومیکسب و کار ایرانی

متخصص لاغری جهت کم کردن چربی‌ها و مدیریت پر کاری تیروئید

راه کار افزایش وزن  

به نقل از متخصص لاغری بسیاری از افراد هستند که تمایل دارند تا در طول یک و یا چند ماه مقداری وزن اضافه کنند، دقت داشته باشید که اضافه کردن وزن باید تحت نظر انجام بگیرد تا بتوانید با دریافت یک رژیم اصولی و  چربی سوزی به وزن ایده آل خود برسید.

امروز تصمیم داریم تا مواردی را ذکر کنیم که به شما کمک می کند مقداری وزن اضافه کنید:

 به یاد داشته باشید که قبل از هر چیز نیاز به گرفتن آزمایشات لازم دارید، با آزمایش تیروئید، کم کاری یا پرکاری تیروئید شما و سطح ترشح هورمون های تیروئیدی مشخص می شود و در واقع با توجه به اهمیت این هورمون ها در چاق یا لاغر بودن افراد درمان های لازم صورت می پذیرد. البته ممکن است پزشک نیاز به آزمایش خون و ادرار نیز داشته باشد تا با بررسی دقیق آنها بهترین تصمیم را برای تعیین رژیم مفید برای افزایش وزن شما بگیرد.

مبحث بعدی که باید مورد توجه قرار بگیرد، تغذیه است ، تغذیه ای که دارای تنوع در همه ی مواد غذایی باشد می تواند به شما در اضافه کردن وزن کمک کند، یک رژیم مناسب برای چاق شدن علاوه بر همراه داشتن مقادیر مشخصی از گروه های غذایی مختلف باید دارای درصد قابل توجهی از کربوهیدرات ها باشد .

به یاد داشته باشید که مصرف کربوهیدرات نیز باید مشخص شده باشد و به صورت خودسرانه مصرف نشود.

راه کار افزایش وزن با عادات و رفتارهای غذایی

باید عادت های غلط تغذیه ای شما ترک شود، گاهی شیوه ی غذا خوردن عامل لاغری است و باعث می شود تا شما نتوانید به مقدار کافی وزن بگیرید، بنابراین نیاز است تا عادات غلط خود را اصلاح کنید و رفتارهای غذایی مناسبی پیش بگیرید.این کار را می توانید با مشورت یک متخصص تغذیه انجام دهید

عادت خطرناک که سلامت تیروئید را نشانه می‌گیرد

تمام فعالیت‌های متابولیک، وضعیت خلق و خوی، ضربان قلب و دمای بدن شما وابسته به این غده است. ناتوانی تیروئید عواقب جدی برای سلامت به دنبال دارد و اگر کنترل نشود، کیفیت زندگی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 

آیا قرص پرکاری تیروئید باعث چاقی میشود |پرکاری تیروئید دارم چیکار کنم چاق بشم نی نی سایت |پرکاری تیروئید و لاغری نی نی سایت

در اینجا ۷ عادت غلط که مستقیماً سلامت غده تیروئید را تحت تأثیر قرار می‌دهد، معرفی شده است:

سموم سیگار بر سلامت غده تیروئید مؤثر هستند. توتون باعث کاهش هورمون تحریک کننده در تیروئید می‌شود. استعمال دخانیات از جمله عوامل خطرساز است که می‌تواند شدت عوارض چشمی بیماری تیروئید را در یک مدت زمان بسیار کوتاه به اوج برساند.

عدم فعالیت باعث افزایش تمایل بدن به تجمع چربی، چاقی، اضافه وزن و سایر مشکلات متابولیکی می‌شود. همچنین، از آنجایی که ترشح هورمون‌های تیروئیدی را کاهش می‌دهد، می‌تواند منجر به کم کاری تیروئید شود و. این اختلال تنها بر توانایی یک فرد برای سوختن کالری و چربی تأثیر نمی‌گذارد بلکه می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، ریزش مو و خستگی را نیز افزایش دهد.

دانستن اینکه چطور کنترل استرس در زندگی روزمره می‌تواند عامل مهمی برای عملکرد تیروئید باشد، مهم است. افرادی که پرکاری تیروئید دارند باید از مصرف سویا صرف‌نظر کنند چرا که سویا موجب عدم جذب هورمون‌های تیروئید توسط بدن می‌شود. همچنین هر چیزی که حاوی سویا باشد مانند شیر سویا و … نیز می‌تواند وضع را بدتر کند. افراد مبتلا به کم کاری تیروئید مشکلی با مصرف سویا نخواهند داشت سیستم غدد درون‌ریز به حالات روانی افراد حساس است و در نتیجه، تجربه استرس شدید بر سطح هورمون تیروئید اثر می‌گذارد. استرس ممکن است باعث تشدید یک بیماری زمینه‌ای تیروئید شود. به‌عنوان مثال فرض کنید کم کاری تیروئید در خانواده شما وجود دارد. بدن شما تحت استرس، هورمون کورتیزول ترشح می‌کند. کورتیزول بیش از حد، می‌تواند در تولید هورمون تیروئید اختلال ایجاد کند. این مسئله می‌تواند تیروئید را تحریک کند که برای تولید مقادیر کافی از هورمون تیروئید، سخت‌تر کار کند. همچنین هنگامی که استرس دارید، نسبت به بیماری‌های خود ایمنی تیروئید (به‌عنوان مثال تیروئیدیت هاشیموتو) آسیب‌پذیرتر هستید.

سطح پایینید در رژیم غذایی یکی از علت‌های اصلی مشکلات تیروئید مانند کم کاری تیروئید است. بدن به این ماده برای بهینه‌سازی تولید هورمون‌های تیروئید نیاز دارد. خوشبختانه ید به طور طبیعی در برخی مواد غذایی مانند نمک دریایی، سبزیجات دریایی، بلوبری، ماست، لوبیا، سیب زمینی، نخودفرنگی، آناناس و شکلات وجود دارد.

اگرچه کبد مسئول فیلتر کردن و متابولیسم این نوشیدنی‌ها است اما سموم آن‌ها که از طریق جریان خون حرکت می‌کنند، روی تولید هورمون‌های تیروئید اثر می‌گذارند. الکل همچنین نقش مهمی در پیشرفت مشکلات متابولیک ایفا می‌کند.

گلوتن شامل پروتئینی به نام گلیادین است که یک خارجی برای بدن انسان محسوب می‌شود. تیروئید نیز آنزیمی شبیه به این پروتئین دارد. وقتی گلوتن توسط افراد با کم کاری تیروئید مصرف می‌شود سیستم ایمنی بدن این فرد به این پروتئین خارجی و آنزیم حمله می‌کند. گلوتن پروتئینی است که در گندم، جو و چاودار و سایر غلات فرآوری شده یافت می‌شود. اگر مبتلا به اختلال تیروئید هستید و گلوتن نیز مصرف می‌کنید پیشنهاد ما به شما مصرف برنج و پاستا و نان غلات است.

افرادی که پرکاری تیروئید دارند باید از مصرف سویا صرف‌نظر کنند چرا که سویا موجب عدم جذب هورمون‌های تیروئید توسط بدن می‌شود. همچنین هر چیزی که حاوی سویا باشد مانند شیر سویا و … نیز می‌تواند وضع را بدتر کند. افراد مبتلا به کم کاری تیروئید مشکلی با مصرف سویا نخواهند داشت

فاطمه کیمیا

در ابتدا با نوشتن مجموعه 3 نمایشنامه برای کودکان با نام غول سیاه کوچولو کار محتوا را شروع کردم و آن را به چاپ رساندم.سپس دوره های محتوا ، سئوی محتوایی را آموزش دیدم. الان در حدود یکسال است که در به اندام دکتر کرمانی مشغول به کار نوشتن و ترجمه‌ی مقالات هستم.
دکمه بازگشت به بالا