اقتصادیکسب و کار ایرانی

یکی از عجیب‌ترین تکنولوژی ها در یخچال دیپوینت

اگر یک روز فردی ادعا می‌کرد که یخچال خانه شما می‌تواند به شما بگوید چه چیزی باید بخرید یا این که بدون نیاز به باز کردن درب یخچال می‌توانید داخل آن را ببینید حتماً فکر می‌کردیم دیوانه است. چه برسد به آن که فکر کنیم چنین تکنولوژی در داخل کشور و بر روی انواع یخچال دیپوینت دیده شود. جالب است که بدانید یخچال و فریزر دیپوینت با استفاده از علم و دانش روز متخصصین به یکی از خاص‌ترین محصولات بازار تبدیل شده‌اند. حتی قیمت یخچال دیپوینت نیز در بازار بسیار پایین و مقرون‌به‌صرفه‌تر از انواع خارجی آن است.

صنعت |طراحی

برند دیپوینت

دیپوینت (Depoint) یکی از بندرهای نسبتاً جوان ایرانی است که در طی سال‌های اخیر با تولید انواع یخچال فریزر با ‏کیفیت توانسته جایگاه خوبی در بین مصرف ‌کنندگان به دست آورد. پیشرفت این برند از سال 93 تا به امروز بسیار چشمگیر بوده است، به حدی که توانسته آن را به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه لوازم‌خانگی و بخصوص تولید یخچال فریزر تبدیل کند، به‌کارگیری بیش از 500 نیرو متخصص و استفاده از تکنولوژی‌های ابداعی خود دیپوینت محصولات این شرکت را به سویی سوق داده است که می‌توان به آن‌ها لقب یخچال نسل آینده را داد.

تولید انواع یخچال و فریزر دیپوینت با تکنولوژی آینده

اخیراً دیپوینت با استفاده از دانش تکنولوژی که به آن دست‌یافته و توان نیروهای متخصص خود توانسته به‌روزرسانی‌های چشمگیری در یخچال‌های تولدی داخل داشته باشد. این محصولات به حد زیادی به تکنولوژی فیلم‌ها و سریال‌های علمی تخیلی آینده نزدیک شده‌اند، حتی در برخی موارد و محصولات از قابلیت اتصال به اینترنت استفاده شده است. به نظر می‌رسد این شرکت دانش‌بنیان قصد دارد جای خالی بسیاری از تکنولوژی‌های خانه‌های هوشمند را در آشپزخانه پر کند تا تکنولوژی روز را در قالب تولید داخلی به مشتریان خود ارائه دهد.

صنعت |طراحی

اینترنت اشیا در یخچال دیپوینت

کپچر (CAPTURE) یکی از محصولات بسیار خلاقانه دیپوینت است که انقلابی در صنعت تولید یخچال و فریزرهای داخلی ایجاد کرده است. چیزی که این محصول را بسیار موردتوجه قرار داده است استفاده از تکنولوژی اینترنت اشیا در آن است، به عبارت ساده‌تر با استفاده از این محصول دیگر با فراموشی خرید مواد غذایی موردنیاز یا استفاده از مواد غذایی تاریخ‌گذشته مواجه نمی‌شود.

در این یخچال از دو دوربین هوشمند با قابلیت نمایش محتویات یخچال در گوشی هوشمند شما استفاده شده است، این موضوع اجازه می‌دهد در دفتر کار، خودرو یا حتی هنگام خرید محتویات یخچال را بررسی و تصمیم به خرید بگیرید. اما موضوع به همین دو دوربین ساده ختم نمی‌شود. شما می‌توانید تاریخ ورود مواد غذایی به یخچال و تاریخ انقضا آن‌ها را ثبت کنید، به این صورت سیستم هوشمند یخچال با نزدیک‌شدن به تاریخ خراب‌شدن مواد غذایی با یک اعلان در گوشی هوشمند این موضوع را به شما اطلاع خواهد داد.

سازگاری یخچال دیپوینت با لایه اوزون

دیپوینت تنها به تکنولوژی‌های الکترونیکی و دیجیتالی روز توجه ندارد، یکی دیگر از نوآوری‌های این شرکت در راستای حفاظت از محیط‌زیست و کاهش آلودگی‌های وارد شده به لایه ازن بوده است. در سیستم خنک‌کننده برخی از مدل‌هایی یخچال دیپوینت از تکنولوژی گاز مبرد R600a استفاده شده است. این نوع گاز سازگار بهتری با لایه اوزون دارد، حتی این تکنولوژی باعث کاهش مصرف انرژی نیز در این محصولات شده است.

یخچال دیپوینت با شیشه هوشمند

در قدیم برخی یخچال‌ها از درب‌های شیشه‌ای دوجداره یا درب‌های دوم استفاده می‌کردند، این درب‌ها کمک می‌کرد تا بدون بازکردن درب یخچال و هدررفت انرژی محتویات داخل یخچال را بررسی کنیم. اما دیپوینت پا را فراتر گذاشته است و با ترکیب سه قابلیت درب شیشه‌ای دوجداره، هوم بار خانگی و تکنولوژی شیشه‌های هوشمند مات شونده سیستم جذابی را پدیدآورند. در این تکنولوژی درب هوم بار شیشه‌ای یخچال تنها با زدن یک دکمه پدیدار می‌شود و در سایر موارد شما با یک صفحه سیاه و مات طرف خواهید بود.

صنعت |طراحی

یخچال دیپوینت دوقلو و متفاوت

یخچال فریزر دیپوینت دوقلو تکنولوژی جدیدی نیست، حتی با این که این یخچال از یک درب شیشه‌ای در پشت درب اصلی خود استفاده کرده است باز نمی‌توان آن را یک نوآوری خاص دانست. اما شاید جالب باشد که اطلاع دهمی این یخچال در کنار این موارد جمعی از تکنولوژی‌های کوچک ولی کاربردی روز دنیا را در خود جای‌داده است.

تکنولوژی‌هایی همچون صفحه سرمایش فلزی Metal Cooling در پشت درب شیشه‌ای، محفظه Cool Select Zone، Cool Pack جهت حفظ سرمایش داخل کابین، کمپرسور اینورتر، عملکرد ECO برای مصرف بهینه انرژی، گاز مبرد R600a سازگار با لایه اوزون و … که علاوه بر افزایش کاربری آن به محبوبیت آن نزد علاقه‌مندان به تکنولوژی نیز کمک کرده است.

معجزه واقعی قیمت یخچال دیپوینت است

شاید جالب باشد که بدانید قیمت یخچال دیپوینت با تمامی تکنولوژی‌های به‌کاررفته در آن‌ها و امکانات خلاقانه‌ای که در بازار داخلی کمتر یافت می‌شوند چندان از یخچال‌های معمولی بازار گران‌تر نیست. در واقع برند دیپوینت بر روی این موضوع مانور زیادی می‌دهد. حتی خدمات‌پس‌ازفروشی همچون نصب و راه‌اندازی رایگان، ۶۰ ماه گارانتی کمپرسور اینورتر، ۳۰ ماه گارانتی محصول، ارسال به تهران و البرز به‌صورت رایگان و … مواردی است که در مقابل قسمت پایین این محصول بسیار قابل‌توجه است.

گارانتی و خدمات پس از فروش یخچال دیپوینت

گارانتی و خدمات پس از فروش، ضامن کیفیت یخچال depoint محسوب می‌شود. این فرمول، فرمول مشترک تمام محصولات باکیفیت در جهان است. علاوه بر 30 ماه گارانتی یخچال فریزر دیپوینت،  خدماتی همچون نصب و سرویس محصولات در هر استانی که باشید، بر عهده این شرکت قرار دارد. پس می‌توان ادعا کرد شرکت دیپوینت نه تنها در طراحی تولید محصولات خود سنگ تمام گذاشته بلکه از گارانتی و خدمات پس از فروش نیز غافل نمانده است.

در محصولاتی که ازموتور اینورتر استفاده شده است این شرکت موتور را 60 ماه و یخچال را 30 ماه گارانتی می‌کند

جمع‌بندی

یخچال دیپوینت تنها محصولی در کشور است که علاوه بر استفاده از تکنولوژی‌های روز همچون اینترنت اشیا، شیشه‌های هوشمند و … توانسته این تکنولوژی را در داخل کشور تولید و عرضه کند. برند دانش بنیادی که در طول سال‌های اخیر توانسته انواع یخچال و فریزر دیپوینت را با استفاده از علم، دانش و توان مهندسین داخلی به‌عنوان لوازم‌خانگی آینده معروف کند. شاید بخش اصلی موفقیت این محصولات را بتوان در قیمت یخچال دیپوینت خلاصه کرد، قیمت پایین محصولات به‌خاطر استفاده از توانمندی‌های داخلی و عدم وابستگی به واردات قیمت بسیار مناسبی پیدا می‌کنند.

برگرفته از وبسایت بی همتا (Https://bihamta.com) ارائه دهنده یخچال‌های دیپوینت

دکمه بازگشت به بالا